100% ανανεωμένη!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!0% γκανιότα*
*Αφορά την επιλογή "νικητής αγώνα" πριν την έναρξη. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια

Δημοσιεύθηκε: 21:02, 20/04/2017, Συντάκτης: Balabanis

Τα ψέματα τέλειωσαν, με τον χαμένο να πηγαίνει διακοπές το Μπρισμπέιν με τους Γουόντερερς κοντράρονται στα προημιτελικά των πλέι οφ της Α-Λιγκ.

Στατιστική εικόνα πρωταθλήματος
ΑΓΝ. ΕΝΤΟΣΙΣΟΠ.Ν. ΕΚΤΟΣΓΚΟΛΓΚΟΛ ΕΝΤ.ΓΚΟΛ ΕΚΤ.UN 2,5OV 2,5ΙΣ. 0-0ΚΙΤΡ.ΚΟΚΚ.

1,85

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ: Μονό παιχνίδι για την πρώτη φάση των πλέι οφ της Α-Λιγκ. Σε περίπτωση ισόπαλου αποτελέσματος ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, πέναλτι.

ΜΠΡΙΣΜΠΕΪΝ - ΣΙΔΝΕΪ ΓΟΥΟΝΤΕΡΕΡΣ

***Ανοδική η τάση του άσου, από το 2,10 στο 2,25, το διπλό από το 3,40 στο 3,25.

***Αν προκριθεί το Μπρισμπέιν θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τη Μέλμπουρν Βίκτορι, αν προκριθούν οι Γουόντερερς θα φιλοξενηθούν από το μισητό Σίδνεϊ.

***Οι δυο ομάδες βρέθηκαν και πέρυσι αντιμέτωπες για τα ημιτελικά των πλέι οφ (στο Σίδνεϊ), το παιχνίδι δε θα ξεχαστεί ποτέ από τους οπαδούς των Γουόντερερς που είδαν την ομάδα τους να χάνει με 0-3 στο ξεκίνημα αλλά να παίρνει τη νίκη με 5-4 στην παράταση (4-4 κ.α.)!

ΜΠΡΙΣΜΠΕΪΝ: Στα πρώτα 45 λεπτά του ματς με το Ουέλινγκτον είδε την τρίτη θέση να του ξεγλιστράει, σοβαρεύτηκε όμως και έφτασε στη νίκη με 4-3, η τέταρτη στα τελευταία πέντε επίσημα.

Απίστευτο πρώτο μέρος, πίσω στο 6’, στα ίσα στο 21’, τρομερές εκατέρωθεν φάσεις στη συνέχεια αλλά πίσω με 3-1 στην ανάπαυλα. Δεν το έβαλε κάτω, τρομερή αντεπίθεση διαρκείας στη συνέχεια, γύρισε το ματς ως το 67’, έχασε και πέναλτι λίγο αργότερα.

«Παίζουμε ποδόσφαιρο που ικανοποιεί τις μάζες. Θα ήθελα 30.000 κόσμο με τους Γουόντερερς σε ένα ματς που θα μείνει βαθιά στη μνήμη τους» το σχόλιο του ενθουσιώδη Αλοΐζι ο οποίος ξεκαθαρίζει πως «δεν υπάρχει περίπτωση αναζήτησης εκδίκησης για το περσινό ματς, μας πείραξε αλλά φέτος κοιτάμε να πάμε ως το τέλος.

Τραυματίες ο κάπτεν/χαφ ΜακΚέι (22/0) με το μέσο Αράνα (18/0) και τον μπακ Χίνγκερτ (24/0), μακροχρόνιοι οι υπόλοιποι απόντες. Ανακοίνωσε πως θα αποχωρήσει μετά τα πλέι οφ ο ηγετικός εξτρέμ Μπρόιχ (23/2).

Στην Ταϋλάνδη την Τετάρτη για το ματς με τη Μουάνγκ Τονγκ, με νίκη μπαίνει γερά στο κόλπο της πρόκρισης.

ΣΙΔΝΕΪ ΓΟΥΟΝΤΕΡΕΡΣ: Δεν μπορούν να βρουν ρυθμό με το συνεχές ροτέισον του Πόποβιτς, 2-2 στην Αδελαΐδα και τρία τα ματς χωρίς νίκη.

Χωρίς τσαγανό, ηγέτες και πλάνο έμειναν πίσω με 2-0 στο 38’, τρομερή ευκαιρία να ξαναμπούν στο ματς στην εκπνοή του ημιχρόνου αλλά ο αντίπαλος κίπερ έπιασε το πέναλτι που τους καταλογίστηκε. Βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα στο β’, ισοφάρισαν στο 74’ αλλά ως εκεί.

«Είμαστε έτοιμοι και ήρεμοι. Ξέρουμε πως είμαστε καλά και δεν έχουμε άγχος. Θα μας παρουσιαστούν ευκαιρίες, πρέπει να τις αρπάξουμε» δηλώνει ο χαλαρός Πόποβιτς που αναφορικά με την πιθανή αναμέτρηση με το μισητό Σίδνεϊ σε περίπτωση πρόκρισης τόνισε πως «θα ήταν ψέματα αν λέγαμε πως δεν το σκεφτόμαστε, είμαστε στο σήμερα όμως και κάτι τέτοιο είναι ακόμα πολύ μακριά».

Ελπίδες επιστροφής για τον επιθετικό Σοτίριο (20/3), χωρίς άλλα προβλήματα.

Αδιάφορο το ματς της Τετάρτης στην Ιαπωνία με την Ουράβα έχει αποκλειστεί από το Τσάμπιονς Λιγκ.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (1): Περίεργη η συμπεριφορά του Πόποβιτς που έχει να κατεβάσει βασική 11άδα από την Πρωταπριλιά. Καλή η ξεκούραση και το ροτέισον αλλά πλέον μιλάμε για μια περίοδο 20 ημερών όπου δεν έχουν επίσημο ματς οι «βασικοί» και υπάρχει πιθανό θέμα ρυθμού και ίσως και ομοιογένειας. Σε φουλ ρυθμούς το Μπρισμπέιν, από τεράστια αποτελέσματα κόντρα σε Κασίμα και Ουέλινγκτον, δείχνει να φορμαρίζεται στην κατάλληλη περίοδο. Πάντα δυνατό εντός, προβάδισμα στον άσο του 2,25 Stoiximan.