100% ανανεωμένη!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!Τώρα και με Paysafe!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!0% γκανιότα*
*Αφορά την επιλογή "νικητής αγώνα" πριν την έναρξη. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια

Δημοσιεύθηκε: 11:12, 21/04/2017, Συντάκτης: Panourakis

Γκάμπα και Καβασάκι έχουν δύσκολες αποστολές πριν τα κρίσιμα παιχνίδια τους στο Τσάμπιονς Λιγκ, υποδεχόμενες Ομίγια και Σιμίζου αντίστοιχα.

ΓΚΑΜΠΑ – ΟΜΙΓΙΑ

*** Στο 1,70 σταθερά ο άσος, στο 4,65 φτάνει το διπλό.

*** Προϊστορία: 9-0-2

*** 7 σερί νίκες για τη Γκάμπα όταν υποδέχεται την Ομίγια, με τις 5 από αυτές να συνδυάζονται και με το Ove 2,5.

ΓΚΑΜΠΑ: Ισόπαλη στο ντέρμπι στην Τσερέζο (2-2), έσωσε το βαθμό στις καθυστερήσεις. Περισσότερο κινδύνεψε μέχρι να προηγηθεί (0-1/57’), η άμυνα της δεν άντεξε στην πίεση, για να δεχθεί την ανατροπή (1-1/71’, 2-1/86’).

Παραμένει εκτός ο ηγετικός στόπερ Κόνο (4/1) και ο σκόρερ Αντεμίλσον (6/2). Αμφίβολος, αλλά με περισσότερες πιθανότητες να αγωνιστεί για τον αμυντικό Φάμπιο (7/0).

ΟΜΙΓΙΑ: Στο 1-1 στη Σιμίζου, μιας και αφού προηγήθηκε με το καλημέρα (0-1/5’), φρόντισε να διαφυλάξει τα μετόπισθεν. Μόνο σε αντεπιθέσεις απείλησε σε δύο περιπτώσεις, δέχθηκε το γκολ στο τέλος (1-1/87’) σε διάστημα μεγάλης πίεσης.

Τραυματίστηκε ο βασικός φορ Πέτσνικ (4/0), εκτός δύο εβδομάδες, πολύ δύσκολα θα προλάβει και ο φορ Μρντίτζα (7/0).

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (G/G): Με μόνο μία νίκη εντός η Γκάμπα, ενώ η Ομίγια δείχνει να συμμαζεύει την αρχική άσχημη εικόνα. Χαμηλός συνεπώς ο άσος για να ασχοληθούμε περαιτέρω, θα προτιμήσουμε το καλοπληρωμένο αμφίσκορο, ποντάροντας στον ανοικτό τρόπο παιχνιδιού των φιλοξενούμενων. Στο 1,75 Stoiximan το αμφίσκορο.

ΚΑΒΑΣΑΚΙ – ΣΙΜΙΖΟΥ

*** Στο 1,85 προσφέρεται ο άσος, οριακά ξεπερνάει το 4,00 το διπλό.

*** Προϊστορία: 5-5-2

*** Στο Over 4,5 και τα τρία τελευταία μεταξύ τους στο πρωτάθλημα.

ΚΑΒΑΣΑΚΙ: 3η σερί ισοπαλία σε όλες τις διοργανώσεις, 1-1 στη Σαπόρο.

Είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και δύο ευκαιρίες να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο, το έκανε εν τέλει με πέναλτι στο 74’. Δεν το κράτησε πολύ, από περίεργη φάση η ισοφάριση (1-1/82’).

Συμπλήρωσε κάρτες ο Βραζιλιάνος εξτρέμ Ράινερ (6/0), ενώ παραμένουν πάγια εκτός ο μπακ Ελσίνιο, ο στόπερ Φίτζεραλντ και ο χαφ Τανάκα.

ΣΙΜΙΖΟΥ: Το γκολ με το καλημέρα κόντρα στην Ομίγια (1-1) την επηρέασε αισθητά και άργησε να πιάσει ρυθμό. Καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο, όταν η αντίπαλος της είχε ταμπουρωθεί, κατάφερε να σώσει το βαθμό σε εξέλιξη στημένης φάσης (87’).

3/4 νίκες εκτός έδρας στη σεζόν, πέρασε από Χιροσίμα (0-1), Νιιγκάτα (0-2) και Κασίβα (0-2), ενώ το μοναδικό που ηττήθηκε ήταν στο ντέρμπι στη Γ. Ιβάτα.

Εκτός αποστολής έμεινε ο χαφ Τακεούτσι, πολύ δύσκολα να προλάβει και ο μπακ Φρέιρε (4/0).

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (Χ): Δεν μπορεί να ξεφύγει από τη λογική των ισοπαλιών η Καβασάκι, ενώ και η Σιμίζου στα εκτός έδρας έχει πιο συντηρητική προσέγγιση. Αυξημένες πιθανότητες για μοιρασιά, παίζεται στο 3,55 Stoiximan.