100% ανανεωμένη!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!Τώρα και με Paysafe!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!0% γκανιότα*
*Αφορά την επιλογή "νικητής αγώνα" πριν την έναρξη. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια
ΚΛΙΚ ΕΔΩ!
Καταθέσεις με PaysafeΚΛΙΚ ΕΔΩ!Cash Out & Live StreamingΚΛΙΚ ΕΔΩ!

Στατιστικά

Στατιστικά
Betway EN Football £/€30 free

Τουρκία: Με το μυαλό στο κύπελλο οι Κασίμπασα και Κόνια

Δημοσιεύθηκε: 12:02, 21/04/2017, Συντάκτης: Omer Hasan

Την προσοχή στο πρώτο μεταξύ τους ημιτελικό έχουν στραμμένη οι Κασίμπασα και Κόνια. Η πρώτη παίζει εκτός με τη δυνατή στην έδρα της Καραμπούκ, η δεύτερη υποδέχεται την Γκαζιαντέπ που... καίγεται.

Στατιστική εικόνα πρωταθλήματος
ΑΓΝ. ΕΝΤΟΣΙΣΟΠ.Ν. ΕΚΤΟΣΓΚΟΛΓΚΟΛ ΕΝΤ.ΓΚΟΛ ΕΚΤ.UN 2,5OV 2,5ΙΣ. 0-0ΚΙΤΡ.ΚΟΚΚ.
3061386710182946436514316324141973
M.O45.1%21.9%33.0%2.71.51.246.7%53.3%7.8%4.60.2

Κ. ΚΑΡΑΜΠΟΥΚ – ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ

*** Γύρω στο 2,25 ο άσος, το διπλό αγγίζει το 3,30.

*** Α’ γύρος: Κασίμπασα – Καραμπούκ 2-2 (20/11).

*** Προϊστορία: 6-1-3.

Κ. ΚΑΡΑΜΠΟΥΚ: Άλλη μια ήττα εκτός έδρας, με σημαντικές απουσίες έχασε 3-0 στην Μπούρσα. Παρά την κακή εικόνα κράτησε το μηδέν στο πρώτο, μετά το 1-0 (57’) προσπάθησε να ανέβει, όμως δεν είχε τρόπους να απαντήσει, στα τελευταία λεπτά διαμορφώθηκε το 3-0 (90’, 94’ πέν.).

Στις ελλείψεις στάθηκε ο Μπάρισιτς: «Αν και οι παίκτες  μας έκαναν ό,τι μπορούσαν, οι απουσίες μέτρησαν».

Σε απόσταση ασφαλείας 11 βαθμών από τη ζώνη η «μπλε φλόγα», επτά στροφές πριν το τέλος ουσιαστικά είναι αδιάφορη. 3 συνεχόμενα Under 2,5 και N/G εντός, όταν σκοράρει πρώτη έχει 9-1-0.

Γυρίζουν από τιμωρία ο αριστερός μπακ Λατοβλεβίτσι (25/3) και ο φορ Σελέζνεφ (10/4), παραμένουν τραυματίες ο σημαντικός χαφ Τραορέ (17/7) και ο πλάγιος μπακ Ζενγκίν (15/0).

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ: Εχοντας εδραιωθεί στη μέση του πίνακα, στρέφει την προσοχή της στο κύπελλο, όπου την Πέμπτη υποδέχεται την Κόνια στον πρώτο ημιτελικό. Στο πρώτο από τα τρία μεταξύ τους ραντεβού έμεινε στο 1-1, έχανε από το ημίχρονο (41’), αστόχησε σε πέναλτι αλλά δυο λεπτά αργότερα πέτυχε την ισοφάριση (75’), δίκαιο το αποτέλεσμα βάσει της συνολικής εικόνας.

«Και οι δυο ομάδες έπαιξαν για τη νίκη, η προσπάθεια μας δεν ήταν αρκετή», παρατήρησε ο Οζντές, πιθανό να προβεί σε ροτέισον στο σημερινό ματς.

Στο +2 από τη σημερινή της αντίπαλο η Κασίμπασα, αναμένεται να πλασαριστεί κάπου στη μέση. Στα 4/5 τελευταία δέχτηκε γκολ στο πρώτο μέρος, μετρά 3 σερί G/G.

Ανανέωσε ο αναγεννημένος εξτρέμ Σαχίν (21/1). Μακροχρόνιες οι όποιες απουσίες.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (2-3 γκολ): Πρακτικά αδιάφορες και δυο στο πρωτάθλημα, για την Κασίμπασα ακολουθεί ο πρώτος ημιτελικός στο κύπελλο. Λόγω έδρας ο άσος έχει το προβάδισμα, μεσοβέζικη λύση το 2-3 γκολ στο 2,05 Sportingbet.

ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ – ΓΚΑΖΙΑΝΤΕΠ

*** Από το 1,80 στο 1,90 ο άσος, το διπλό στο 4,00.

*** Α’ γύρος: Γκαζιαντέπ – Κόνια 0-3 (19/11).

*** Προϊστορία: 8-5-8.

ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ: Η περσινή εξαιρετικά πορεία στη Σουπερλίγκ (3η) θυμίζει τη φετινή στο κύπελλο, ακολουθεί την Πέμπτη ο πρώτος αγώνας με την Κασίμπασα για τους «4». Το τελευταίο μεταξύ τους για το πρωτάθλημα δεν είχε νικητή, 1-1 εκτός έδρας. Πήγε με γκολ (41’) στα αποδυτήρια, γλίτωσε σε πέναλτι (73’), τελικά δεν απέφυγε την ισοφάριση (75’).

Ο Κοτζαμάν συμβιβάστηκε με την εξέλιξη: «Είχαμε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο πιεστήκαμε περισσότερο».

Στο 2-3 γκολ τα 5 τελευταία εντός έδρας της Κόνια.

Χτύπησε και θα απουσιάσει τουλάχιστον δυο εβδομάδες ο κίπερ Κιριντιλί (27/0). Πίσω από τιμωρία ο φορ Ρανγκέλοφ (24/3), ίσως πάρουν χρόνο ο μπακ Ντάγκλας (17/0) και ο φορ Σαχινέρ (24/4), που έχασαν τα τελευταία.

ΓΚΑΖΙΑΝΤΕΠ: Με δυο κολλητά διπλά είχε αποκτήσει βάσιμες ελπίδες, στα δυο εντός έδρας που ακολούθησαν παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων κι έμεινε στο -5 από τη γραμμή της σωτηρίας. Ηττα 0-1 στο εξ αναβολής με την Γκεντσλέρ, χωρίς αρχή, μέση και τέλος δεν μπόρεσε να αντιδράσει μετά το γκολ (69’).

Εντονες αποδοκιμασίες από τους οπαδούς, για χαμένη ευκαιρία έκανε λόγο ο Ουϊγκούν: «Κάναμε δώρο στους αντιπάλους μας. Δεν πιάνουμε καλή απόδοση στο γήπεδό μας, υπάρχουν διάφοροι λόγοι…».

Η Γκαζιαντέπ όταν χάνει στο ημίχρονο έχει μόνο ήττες (9/9).

Κάρτες συμπλήρωσε ο γκολτζής Γκιλάς (23/8). Επανέρχονται οι τέσσερις που δεν είχαν δικαίωμα με την Γκεντσλέρ, αποχώρησε τραυματίας από την τελευταία προπόνηση και τέθηκε εκτός ο χαφ Τσινάρ (10/1).

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (No bet): Η Γκαζιαντέπ δεν εκμεταλλεύτηκε το ευνοϊκό πρόγραμμα, οι αποδοκιμασίες μετά την τελευταία ήττα φανερώνουν το κλίμα. Λογικό η Κόνια να δώσει βάρος στο κύπελλο, εξ ου και ανεβαίνει ο άσος.