100% ανανεωμένη!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!Τώρα και με Paysafe!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!0% γκανιότα*
*Αφορά την επιλογή "νικητής αγώνα" πριν την έναρξη. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια

Δημοσιεύθηκε: 13:10, 21/04/2017, Συντάκτης: zaxarakis

Με απουσίες στην άμυνα υποδέχεται την πρωταθλήτρια Μάριεχαμν, η Ιντερ Τούρκου στο «Βεριτάς».

Στατιστική εικόνα πρωταθλήματος
ΑΓΝ. ΕΝΤΟΣΙΣΟΠ.Ν. ΕΚΤΟΣΓΚΟΛΓΚΟΛ ΕΝΤ.ΓΚΟΛ ΕΚΤ.UN 2,5OV 2,5ΙΣ. 0-0ΚΙΤΡ.ΚΟΚΚ.

ΙΝΤΕΡ ΤΟΥΡΚΟΥ – ΜΑΡΙΕΧΑΜΝ

*** Ενα κλικ κάτω ο άσος στο 2,25-2,30 από το 2,35. Ντρίφαρε ελαφρώς το διπλό στο 3,15+ από το 3,05.

*** Για το κύπελλο: Μάριεχαμν – Ιντερ Τούρκου 1-0 (1/3).

*** Προϊστορία: 9-6-6.

ΙΝΤΕΡ ΤΟΥΡΚΟΥ: Εχασε οριακά στο Κουόπιο 2-1 (30', 78' / 38'). Πλήρωσε κυρίως ότι έκανε δύο αναγκαστικές αλλαγές στο πρώτο ημίχρονο και έπαιξε με πειραματική άμυνα. Εδειξε πάντως ξανά πως φέτος η δύναμή της θα είναι μεσοεπιθετικά καθώς διαθέτει ποιοτικούς παίκτες σε αυτές τις γραμμές.

«Το αποτέλεσμα ήταν απογοητευτικό διότι το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο. Δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες αλλά δεν ήμασταν αποτελεσματικοί. Ελπίζω να συνεχίσουμε την καλή δουλειά και να είμαστε πιο εύστοχοι στη συνέχεια», δήλωσε ο τεχνικός Κούτσι.

Νέες απώλειες οι αμυντικοί Νίμαν (2/0), Λέχτονεν (2/0). Την τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή του μπακ Κανακούδη, του επιτελικού χαφ Γκαρσία και του στόπερ Μάνεφ, που έλειψαν στα πρώτα δύο ματς. Πάγια έξω ο χαφ Καούπι και ο στόπερ Χόσκονεν.

ΜΑΡΙΕΧΑΜΝ: Το πρώτο ημίχρονο άνηκε στην Ελσίνκι, στο δεύτερο όμως έπαιξε με τον αέρα της πρωταθλήτριας, έβγαλε αντίδραση και πήρε δίκαια την ισοπαλία (1-1, 74' / 31').

«Αντισταθήκαμε, γίναμε πιο σκληροί και παρότι οι φάσεις ήταν λίγες τα καταφέραμε», τόνισε ο Λούντμπεργκ.

Παραμένει εκτός ο διεθνής μπακ Γκράνλουντ.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (G/G): Πολύ ενδιαφέρουσα αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο ομάδες που αναμένεται να βρεθούν στην πρώτη εξάδα. Ποιοτική από τη μέση και μπροστά η Ιντερ Τούρκου αλλά με σοβαρά προβλήματα απουσιών στην άμυνα. Σκόραρε στα πέντε τελευταία ματς στο «Βεριτάς» η Μάριεχαμν. Πιθανό το αμφίσκορο. Νορμάλ το 1,85 Stoiximan.