100% ανανεωμένη!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!Τώρα και με Paysafe!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!0% γκανιότα*
*Αφορά την επιλογή "νικητής αγώνα" πριν την έναρξη. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια

Δημοσιεύθηκε: 13:42, 21/04/2017, Συντάκτης: Kanavarakis

Λύνουν οριστικά τις διαφορές τους για φέτος Κολωνία και Χοφενχάιμ, που μετρούν από μία νίκη σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Για το Γιουρόπα Λιγκ οι «τράγοι», για την απευθείας συμμετοχή στο Τσάμπιονς Λιγκ η ομάδα του Νάγκελσμαν.

Στατιστική εικόνα πρωταθλήματος
ΑΓΝ. ΕΝΤΟΣΙΣΟΠ.Ν. ΕΚΤΟΣΓΚΟΛΓΚΟΛ ΕΝΤ.ΓΚΟΛ ΕΚΤ.UN 2,5OV 2,5ΙΣ. 0-0ΚΙΤΡ.ΚΟΚΚ.

ΚΟΛΩΝΙΑ – ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ

*** Φαβορί του 2,35 το διπλό, στο 3,00 ο άσος.

*** Προϊστορία: 3-2-2. Φέτος έχουν κοντραριστεί δύο φορές, η Κολωνία νίκησε με 2-1 εντός έδρας στην παράταση για το κύπελλο και η Χοφενχάιμ με 4-0 στον α' γύρο.

ΚΟΛΩΝΙΑ: Εκτη ήττα στα 10 τελευταία ματς το 2-1 στο Αουγκσμπουργκ, παραμένει ωστόσο στις ευρωπαϊκές θέσεις. Κακή στο πρώτο ημίχρονο, δέχτηκε δύο γκολ έως το 23’ και γλίτωσε από τρίτο στο 36’, ανέβηκε έκτοτε και είχε μεγάλη ευκαιρία στο 39’. Δικό της το δεύτερο ημίχρονο, δεν επέτρεψε ούτε μία τελική, μείωσε στο 65’ και είχε δύο φάσεις για το 2-2, απέτυχε όμως αν και έπαιξε για 3 λεπτά (89’-92’) με παίκτη παραπάνω και για 4 (92’ – 96’) με 11 εναντίον 9.

Στο τελευταίο εντός έδρας ήταν κακή, με μόλις 25% κατοχή μπάλας ηττήθηκε με το κολακευτικό 3-2 στο ντέρμπι με την Γκλάντμπαχ. Αυτή είναι η μία από τις δύο ήττες στα 14 τελευταία ματς στο «Ράιν-Ενεργκί», η άλλη από την Μπάγερν.

Τραυματίστηκε και πλαισιώνει δύο μακροχρόνιους στο απουσιολόγιο ο αναπληρωματικός φορ ή εξτρέμ Τσόλερ (22/1).

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-4-2): Χορν – Ολκόφσκι, Σούμποτιτς, Χάιντς, Εκτορ – Λέμαν, Χέγκερ, Κλέμενς, Μπιτενκούρ – Οσάκο, Μοντέστ.

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ: 1-0 με την Μπάγερν, 5-3 με την Γκλάντμπαχ, ό,τι χρειαστεί το κάνει για να νικήσει εντός έδρας, όπου έχει πια απολογισμό 15-6-1 επί Νάγκελσμαν. «Ροντέο» από νωρίς το παιχνίδι, το 2-0 (9’, 24’) έγινε 2-2 σε τέσσερα λεπτά (31’, 35’), γλίτωσε δις το 2-3 (δοκάρι στο 53’) για να «απάντησει» με δύο ακόμα γκολ (58’ 3-2, 75’ 4-2). Δέχτηκε το 4-3 στο 78’, αλλά «κλείδωσε» το τρίποντο στο 89’, στο 91’ απέφυγε το 5-4!

Παρέμεινε στην τρίτη θέση και το +1 από την Ντόρτμουντ, με την οποία φαίνεται ότι θα δώσει μάχη έως τέλους για την απευθείας συμμετοχή στο Τσάμπιονς Λιγκ. Στην τελευταία έξοδό της εμφανίστηκε άδεια μετά το θρίαμβο επί της Μπάγερν και ηττήθηκε με 2-1 στο Αμβούργο. Πρωτοφανώς νωθρή, ήταν η τρίτη φετινή ήττα, με 2-1 και αυτή (όπως σε Λειψία, Βόλφσμπουργκ).

Τιμωρημένος ο στόπερ Χούμπνερ (23/1), μοναδική απώλεια, καθώς αποθεραπεύτηκε ο μπακ Καντέραμπεκ.

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (3-5-2): Μπάουμαν – Σούλε, Φογκτ, Μπίτσαξιτς - Τόλιαν, Ρούντι, Ντεμιρμπάι, Κράμαριτς, Τσουμπέρ – Ζάλαι, Βάγκνερ.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (2-3 Γκολ): Δεν είναι για 2,35 το διπλό, 2,20 πλήρωνε το αντίστοιχο της «Χόφε» στο Αμβούργο, όπου δεν πήρε ούτε βαθμό. Σαφώς είναι ανώτερη της Κολωνίας, αλλά οι «τράγοι» θα πάνε συσπειρωμένοι για να βγάλουν αντίδραση σε αυτό το ματς. Η Χοφενχάιμ είναι η ομάδα του 2-3 γκολ εκτός έδρας, μετρώντας 11 στις 13 τελευταίες εξόδους της, στο 2,02 Stoiximan.