100% ανανεωμένη!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!Τώρα και με Paysafe!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!0% γκανιότα*
*Αφορά την επιλογή "νικητής αγώνα" πριν την έναρξη. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια

Δημοσιεύθηκε: 14:13, 21/04/2017, Συντάκτης: Syrigos

Τα ρέστα της παίζει η Βίμποργκ στο Σίλκεμποργκ αφου σε περίπτωση μη νίκης, λογικά οδηγείται σε μπαράζ σωτηρίας. Αδιάφορο το άλλο ματς της ημέρας.

Στατιστική εικόνα πρωταθλήματος
ΑΓΝ. ΕΝΤΟΣΙΣΟΠ.Ν. ΕΚΤΟΣΓΚΟΛΓΚΟΛ ΕΝΤ.ΓΚΟΛ ΕΚΤ.UN 2,5OV 2,5ΙΣ. 0-0ΚΙΤΡ.ΚΟΚΚ.

ΣΙΛΚΕΜΠΟΡΓΚ – ΒΙΜΠΟΡΓΚ

***Στο 2,30 άνοιξε ο άσος, κοντραρίστηκε και έφτασε ως το 2,60, πλέον στο 2,50. Το διπλό αγγίζει το 2,85.

***Οι δύο πιο «καθαρές» ομάδες της κατηγορίας με τις λιγότερες κίτρινες/κόκκινες.

ΣΙΛΚΕΜΠΟΡΓΚ: Ανευρη εμφάνιση στο Βίμποργκ, στόχος της εξ αρχής ήταν ο βαθμός και τα κατέφερε, πέρασε πάντως δύσκολα.

Δέχθηκε αρκετή πίεση στο πρώτο ημίχρονο, ήρωας ο κίπερ Νόργκαρντ που έπιασε δύο καλές φάσεις, στο δεύτερο το ματς ήταν ισορροπημένο και δεν δυσκολεύτηκε να κρατήσει το μηδέν. Αν δεν χάσει αγκαλιάζει τη σωτηρία, κερδίζοντας την εξασφαλίζει, ίσως χρειαστεί να ρισκάρει περισσότερο.

Ξεπέρασε τον τραυματισμό του ο χαφ Σκίτε (14/1) και βρίσκεται στην αποστολή, εντός είναι και ο νεαρος μπακ Νταλ (12/0) που δεν προπονήθηκε μεσοβδόμαδα λόγω ίωσης.

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-4-2): Νόργκαρντ – Γκάμελμπι, Φλίντα, Γιάκομπσεν, Κράμερ – Σκοφ, Μορό, Σκίτε, Σχεέλ – Σκιρτλάτζε, Χελένιους.

ΒΙΜΠΟΡΓΚ: Είχε αρκετές ευκαιρίες να κερδίσει το ματς με τη Σίλκεμποργκ, όμως δεν εκμεταλλεύτηκε καμία και έμεινε στο 0-0. Δεν κατάφερε να μειώσει τη διαφορά από την δυάδα και πλέον παίζει με την πλάτη στον τοίχο, καθώς αν δεν κερδίσει λογικά θα οδηγηθεί στα μπαράζ σωτηρίας.

Ξεπέρασε τον τραυματισμό του ο βασικός κίπερ Γένσεν (26/0), είναι στην αποστολή, όμως λογικά θα δει το ματς από τον πάγκο. Εκτός καιρό ο φορ Τίχοσεν (7/2), φρέσκο πρόβλημα ο Νοτιοκορεάτης εξτρέμ Παρκ (25/1) που είναι τραυματίας.

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-4-2): Βιιτάλα – Πάλεσεν, Μόμπεργκ, Ρις, Θόρσεν – Κάμπερ, Γκρόνινγκ, Γιάκομπσεν, Φρεντέρικσεν – Ντεμπλέ, Κουρθ.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (Χ ημίχρονο): Ολο το άγχος είναι με τη Βίμποργκ που δεν πήρε τη νίκη που άξιζε στο προηγούμενο και τώρα πρέπει να παίξει πιο ανοιχτά. Η Σίλκεμποργκ δεν έχει λόγο να ρισκάρει, θα παίξει προσεκτικά και θα χτυπήσει με αντεπιθέσεις. Ματς για live και για late goal αν υπάρχει ισοπαλία ως το 65-70’, θα ρισκάρω στο Χ ημίχρονο που πληρώνει 2,10 Stoiximan.

ΣΟΝΤΕΡΙΣΚΕ – ΛΙΝΓΚΜΠΙ

***Σταθερά στο 2,05-2,10 ο άσος, το διπλό φτάνει στο 3,25.

ΣΟΝΤΕΡΙΣΚΕ: Με τρεις σερί νίκες τελείωσε την κανονική διάρκεια μπαίνοντας στα πλέι οφ, με τρεις σερί ήττες άρχισε την περιπέτεια της εκεί. Κόντρα στη ροή κέρδιζε τη Νόρντζελαντ στο ημίχρονο με γκολ στο 8’, ισοφαρίστηκε στο 47’ και δέχθηκε άλλα τρία στο τελευταίο 20λεπτο, τελικό 1-4.

Τιμωρημένος ο χαφ Μάντσεν (24/3), άρρωστος ο μπακ Ματίλα (18/1), ανέτοιμος ο χαφ Ρέμερ (26/2) που μόλις επέστρεψε από τραυματισμό, γνωστή η απουσία του στόπερ Πέντερσεν (25/0).

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-1-4-1): Φερνάντες – Ροντρίγκες, Κάνστρουπ, Λούιτσκ, Πόουλσεν – Ρέμερ – Γιάκομπσεν, Ζικερνάνγκελ, Σκόβε, Αμπσάλονσεν – Ούχρε.

ΛΙΝΓΚΜΠΙ: Εβαλε τέλος στην αιμορραγία με το 2-2 στο εντός με τη Μίντιλαντ, αποφάσισε να παίξει επιθετικά και δικαιώθηκε. Το 0-1 του 32’ έγινε άμεσα 1-1 με αυτογκόλ, δέχθηκε δεύτερο στο 48’ όμως πίεσε και ισοφάρισε στο 76’.

Εξέτισε ο χαφ Μπράντρουπ (22/1), ενώ παραμένει εκτός ο τοπ σκόρερ Κίερ (25/10) που συνεχίζει να έχει προβλήματα με το γόνατο και θα υποβληθεί σε μαγνητική.

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-5-1): Χάνσεν – Μπράντρουπ, Τάουμπερ, Σόρενσεν, Λουμπ – Μπλούμε, Γιόνασον, Ρίγκαρντ, Κρίστιανσεν, Μπόισεν – Οντγκαρντ.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (No bet): Αρκετά προβλήματα για τη Σοντέρισκε, λείπει όμως και ο τοπ σκόρερ της Λίνγκμπι. Αρχισαν τα διαδικαστικά ματς, δεν έχει νόημα να ασχοληθούμε.