100% ανανεωμένη!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!Τώρα και με Paysafe!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!0% γκανιότα*
*Αφορά την επιλογή "νικητής αγώνα" πριν την έναρξη. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια
ΚΛΙΚ ΕΔΩ!
Καταθέσεις με PaysafeΚΛΙΚ ΕΔΩ!Cash Out & Live StreamingΚΛΙΚ ΕΔΩ!

Στατιστικά

Στατιστικά

Ιαπωνία: Ντέρμπι στην Κασίμα

Δημοσιεύθηκε: 19:13, 21/04/2017, Συντάκτης: Panourakis

Κασίμα και Ουράβα δίνουν πρόβα τζενεράλε ενόψει Τσάμπιονς Λιγκ, με την πρώτη να υποδέχεται στο ντέρμπι τη Γιούμπιλο Ιβάτα και τη δεύτερη να υποδέχεται τη Σαπόρο. Ευκαιρία για την πρώτη νίκη εντός η Χιροσίμα, δοκιμασίες εκτός για Τσερέζο και Βισσέλ.

Β. ΚΟΦΟΥ - ΤΣΕΡΕΖΟ ΟΣ.

*** Στο 3,70 φτάνει ο άσος, στο 2,10 δίνεται το διπλό.

*** Προϊστορία: 1-3-5

*** Λιγκ Καπ: Β. Κοφού - Τσερέζο Οσ. 0-0 (12/04)

Β. ΚΟΦΟΥ: Προβλημάτισε ξανά, εντός έδρας ήττα από τη Νιιγκάτα (0-2). Σε παθητικό ρόλο σε όλο το ματς, γλίτωσε από βαρύτερο σκορ χάρη στα δοκάρια (δύο) και τις επεμβάσεις του κίπερ της.

Στο Under 2,5 και N/G και τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της εντός έδρας στο νέο πρωτάθλημα, με δύο νίκες επί Ομίγια (1-0) και Σαπόρο (2-0), αλλά και τις ήττες από Κασίμα (0-1) και Νιιγκάτα (0-2).

Ουσιαστικά πλήρης.

ΤΣΕΡΕΖΟ ΟΣ.: Οριακά καλύτερη στο ντέρμπι με τη Γκάμπα (2-2), μπορούσε να προηγηθεί από το ημίχρονο.

Το 0-1 (57’) τη ξύπνησε και ασκώντας μεγάλη πίεση έκανε την ανατροπή με τον Σουγκιμότο (71’,86’). Σπουδαία ευκαιρία για το 3-1 αμέσως μετά, δέχθηκε την ισοφάριση από αναταραχή στην άμυνα (93’).

Αήττητη η Τσερέζο στα πέντε τελευταία παιχνίδια της, με 3-2-0, την ώρα που εκτός έδρας έχει την ισοπαλία στο Σαπόρο (1-1) και το σπουδαίο διπλό στην Κασίμα (0-1).

Τρεις μακροχρόνιοι.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (2): Βγάζει δυναμική η Τσερέζο και σωστά παίζεται φαβορί στην έδρα της Κοφού, η οποία αναμένεται να επηρεαστεί από την πρώτη απώλεια στην έδρα της, μετά από την κακή εμφάνιση της. Δυνατό σημείο το διπλό στο 2,12 Stoiximan.

ΟΥΡΑΒΑ – ΣΑΠΟΡΟ

*** Στο 1,20 παίζεται σταθερά ο άσος, στο 11,80 φτάνει το διπλό.

*** Προϊστορία: 1-0-1

*** Στο Over 2,5 και G/G και τα 4 παιχνίδια της μεταξύ τους προϊστορίας.

ΟΥΡΑΒΑ: Εβγαλε κούραση, πέρασε στο όριο από το Τόκυο (νίκη 1-0). Σκόραρε νωρίς με τον συνήθη ύποπτο Κορόκι (15’) και απλά έκανε διαχείριση στη συνέχεια, χωρίς να κινδυνέψει με εξαίρεση δύο περιπτώσεις.

Το απόλυτο 3/3 έχει κάνει στην έδρα της στο πρωτάθλημα η Ουράβα, συνδυάζοντας όλα της τα παιχνίδια και με τα 4+, κόντρας σε Τσερέζο (3-1), Κοφού (4-1) και Σεντάι (7-0).

Χωρίς απουσίες.

ΣΑΠΟΡΟ: Δίκαιη μοιρασιά με την Καβασάκι (1-1), απείλησε περισσότερο με στημένα και κατάφερε να σώσει το βαθμό με μια περίεργη φάση στο 82’. Διαμαρτυρήθηκε -δικαίως- για το πέναλτι του 0-1 (74’).

3/3 ήττες εκτός έδρας στο πρωτάθλημα, δεν έχει καν σκοράρει στις εξόδους σε Σεντάι (1-0), Γ. Μαρίνος (3-0) και Κοφού (2-0).

Μακροχρόνιος ο πολύπειρος αμυντικός χαφ Ιναμότο, τραυματίστηκε και ο αναντικατάστατος χαφ Ζουλίνιο (5/1).

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (Over 2,5): Η Ουράβα μας έχει συνηθίσει να καθαρίζει με συνοπτικές διαδικασίες τα παιχνίδια πριν το Τσάμπιονς Λιγκ και η λογική της δεν αλλάζει ούτε κόντρα στην αξιόμαχη Σαπόρο. Κρατιέται στο 1,50 Stoiximan το Over, για όποιον θέλει μπορεί να το συνδυάσει με τον άσο, επιλογή που αποδίδει στο 1,67 Stoiximan.

ΧΙΡΟΣΙΜΑ – ΣΕΝΤΑΪ

*** Στο 1,65 προσφέρεται ο άσος, αγγίζει το 5,00 το διπλό.

*** Προϊστορία: 6-1-2

ΧΙΡΟΣΙΜΑ: Εντός έδρας ήττα από τη Γιοκοχάμα (0-1), το γκολ με το καλημέρα την έβγαλε εντελώς εκτός ρυθμού. Μοναδικό καλό διάστημα στο τέλος του ημιχρόνου, οι όποιες ευκαιρίες της από στημένα. Ανύπαρκτη στην επανάληψη.

Δεν έχει πανηγυρίσει ακόμα εντός έδρας η Χιροσίμα, που είχε ξεκινήσει με την ισοπαλία κόντρα στη Νιιγκάτα (1-1), για να ακολουθήσουν οι ήττες από Σιμίζου (0-1), Κασίβα (0-2) και Γ. Μαρίνος (0-1).

Εκτός για τον επόμενο μήνα ο βασικός χαφ Μιγιαγιόσι (5/0).

ΣΕΝΤΑΪ: Ιδια άγνοια κινδύνου και κόντρα στην Κασίμα, βαριά ήττα με 1-4. Λογική εξέλιξη τα τρία γκολ μέχρι το ημίχρονο, μόνο προσωρινά μείωσε στις αρχές της επανάληψης (1-3/50’), χωρίς να έχει άλλη φάση.

Τρίτη συνεχόμενη ήττα, μιας και είχε προηγηθεί και η συντριβή στην έδρα της Ουράβα (7-0). Και όλα αυτά ενώ είχε ξεκινήσει τη σεζόν με δύο διπλά σε Γ. Ιβάτα (0-1) και Κασίβα (0-1).

Εκτός δύο αναπληρωματικοί.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (1): Σε σάκο του μποξ έχει εξελιχθεί στο πρωτάθλημα η Σεντάι και δεν πείθει ότι μπορεί να αλλάξει την εικόνα της άμεσα, κυρίως λόγω των τρανταχτών αδυναμιών στην άμυνα. Στήριγμα ο άσος στο 1,67 Interwetten.

ΚΑΣΙΒΑ – ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ

*** Στο 2,35 δίνεται ο άσος, αγγίζει το 3,00 το διπλό.

*** Προϊστορία: 7-3-5

ΚΑΣΙΒΑ: Κέρδισε 2-1 στη Βισσέλ, με τυχερό γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ξεκίνησε δυνατά στο ματς, κάνοντας γκολ (28’) τη μία από τις τρεις τελικές της, αλλά μετά την ισοφάριση (35’) έχασε την αυτοσυγκέντρωση της και περισσότερο κινδύνεψε στην επανάληψη.

Αρνητικό σερί μπροστά στο κοινό της για την Κασίβα, μετρά 5 σερί ήττες, με τις 2 από αυτές να είναι από το προηγούμενο πρωτάθλημα. Στο φετινό λύγισε κόντρα σε Γκάμπα (1-3), Σεντάι (0-1) και Σιμίζου (0-2).

Πλήρης.

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ: Διπλό ψυχολογίας στη Χιροσίμα, νίκη 1-0 με γκολ στην πρώτη της φάση (4’). Το διαχειρίστηκε σωστά, δεν απειλήθηκε και μπορούσε να καθαρίσει νωρίτερα στις 4-5 ευκαιρίες της.

Στο Under 2,5 και N/G και τα τρία παιχνίδια της εκτός έδρας, με ήττες σε Κασίμα (1-0), Τσερέζο Οσάκα (2-0), συν την νίκη στο πιο πρόσφατο στη Χιροσίμα (0-1).

Εκτός ο έμπειρος χαφ Νακαμάτσι (4/0) και ο εξτρέμ Τογκάσι (2/1), κάρτες ο βασικός φορ Μαρτίνους (7/2).

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (1): Προβάδισμα η Κασίβα, που έρχεται από νίκη ψυχολογίας, έστω και με απρόσμενο τρόπο. Με τρεις σημαντικές απουσίες η Γιοκοχάμα, εύκολα ή δύσκολα θα λυγίσει. Επιλογή ο άσος στο 2,40 Stoiximan.

ΚΑΣΙΜΑ - Γ. ΙΒΑΤΑ

*** Στο 1,45 παίζεται σταθερά ο άσος, στο 6,95 φτάνει το διπλό.

*** Προϊστορία: 11-2-1

*** Κλασικό ντέρμπι.

ΚΑΣΙΜΑ: Εμφατικό πέρασμα από τη Σεντάι, νίκη 4-1, με τρία γκολ από το ημίχρονο (25’,32’ πεν.,43’). Ευκαιρίες είχε για άλλα τόσα, δεν αγχώθηκε παρά τη μείωση (1-3/50’). Και τα τρία φετινά εντός έδρας στο πρωτάθλημα ήταν στο 0-1 γκολ.

Δεν έχει ξεκινήσει καλά εντός έδρας στο πρωτάθλημα, με ήττες από Τόκιο (0-1) και Τσερέζο Οσάκα (0-1), έχοντας κερδίσει ενδιάμεσα τη Γιοκοχάμα Μαρίνος (1-0).

Αναμένεται πλήρης.

Γ. ΙΒΑΤΑ: Κέρδισε την Τοσού (2-1) με απίστευτη ανατροπή στα τελευταία λεπτά (1-1/89’, 2-1/90’) και ενώ είχε δεχθεί το γκολ ένα λεπτό νωρίτερα! Με περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια της προηγουμένως, στο 4-2 οι τελικές.

Στα εκτός έδρας ξεκίνησε με το 0-0 στην Τσερέζο, για να ακολουθήσει η νίκη στην Ομίγια (1-2) και οι ήττες από Β. Κόμπε (1-0) και Γ. Μαρίνος (2-1).

Δεύτερο σερί αναμένεται πλήρης.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (Νο Bet): Πριν τα παιχνίδια της στο Τσάμπιονς Λιγκ η Κασίμα δε συνηθίζει να παίζει στο όριο και με μόνο αυτή τη σκέψη το 1,45 είναι από χαμηλό έως απαγορευτικό για ένα παιχνίδι με τέτοιο ιδιαίτερο χαρακτήρα. Δεν θα πάρουμε το ρίσκο.

NΙΙΓΚΑΤΑ – ΤΟΚΥΟ

*** Στο 3,60 φτάνει πλέον ο άσος, ακριβώς στο 2,00 το διπλό.

*** Προϊστορία: 4-1-8

NΙΙΓΚΑΤΑ: Πρώτη νίκη στη σεζόν, πέρασε με 2-0 από την Κοφού. Το γκολ του Χάρα (0-1/11’) τη βοήθησε να το διαχειριστεί σωστά και με εξαίρεση δύο ευκαιρίες στο τέλος του ημιχρόνου δεν κινδύνεψε, για να καθαρίσει γρήγορα στην επανάληψη (0-2/52’).

Με αρνητικό σερί εντός έδρας από την περασμένη σεζόν η Νιιγκάτα, έχει φτάσει εσχάτως τις 6 σερί ήττες μπροστά στο κοινό της. Οι φετινές ήττες της κόντρα σε Χιροσίμα (0-1), Σιμίζου (0-2) και Γκάμπα (2-3).

Μακροχρόνιος ο στόπερ Μαένο.

ΤΟΚΥΟ: Κόντρα στην Ουράβα (ήττα 0-1) δεν έπιασε ρυθμό σε κανένα σημείο, με το γκολ νωρίς (15’) να την επηρεάζει. Οι ευκαιρίες της από μακρινά σουτ, με ένα από αυτά να σταματά στο δοκάρι στην επανάληψη.

Αν και η Τόκυο είχε ξεκινήσει με εντυπωσιακό διπλό στην Κασίμα (0-1), εντούτοις ακολούθησαν δύο κακές εμφανίσεις και ισάριθμες ήττες από Γκάμπα (3-0) και Σαπόρο (2-1).

Τέταρτο σερί εκτός ο έμπειρος χαφ Τακαχάτζι (4/0).

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (1Χ): Με καλή ψυχολογία μετά την πρώτη νίκη η Νιιγκάτα, μπορεί να βάλει εμπόδιο στην Τόκυο, που συνεχίζει να μην πείθει και βασίζεται αποκλειστικά και μόνο σε ξεσπάσματα. Στο 1,80 Sportingbet παίζεται η διπλή ευκαιρία.

ΤΟΣΟΥ – ΒΙΣΣΕΛ

*** Απόλυτο μοιρασμένο το σετ, με την κάθε ομάδα στο 2,65.

*** Προϊστορία: 3-2-2

ΤΟΣΟΥ: Ηττα με απρόσμενο τρόπο στη Γ. Ιβάτα (2-1). Προηγήθηκε από το πουθενά στο 88’, αλλά έμεινε στα πανηγύρια και δέχθηκε άμεσα την ανατροπή (1-1/89’, 2-1/94’). Δύο σερί νίκες εντός, χωρίς να δεχθεί γκολ.

Λείπουν δύο μακροχρόνιοι.

ΒΙΣΣΕΛ: Δεύτερη σερί ήττα εντός, από την Κασίβα (1-2), άτυχη στο γκολ που δέχθηκε στις καθυστερήσεις. Σταθερή στην αρχή, ισοφάρισε σχετικά γρήγορα (1-1/35’) το γκολ που δέχθηκε στο 28’, έχοντας δύο ευκαιρίες και για την ανατροπή.

Εντυπωσιακό ξεκίνημα για τη Βισσέλ στα εκτός έδρας, έχει 3/3 διπλά στο πρωτάθλημα, χωρίς να έχει δεχθεί ούτε γκολ. Νικηφόρα πέρασε από Σιμίζου (0-1), Σεντάι (0-2) και Ομίγια (0-2).

Αποβλήθηκε ο βασικός στόπερ Ιβανάμι (7/1).

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (2): Προβάδισμα για τη Βισσέλ, που ψάχνει αντίδραση μετά την απρόσμενη ήττα την προηγούμενη και μπορεί να χτυπήσει πάνω στις αμυντικές αδυναμίες της Τοσού. Θα δώσουμε τον πρώτο λόγο στο διπλό στο 2,65 Sportingbet.