100% ανανεωμένη!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!0% γκανιότα*
*Αφορά την επιλογή "νικητής αγώνα" πριν την έναρξη. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια

Δημοσιεύθηκε: 21:20, 19/05/2017, Συντάκτης: Balabanis

Τέσσερα ματς στο μενού της Κ-Λιγκ, στοιχηματικά ξεχωρίζει η «εύκολη» κόντρα της πρωταθλήτριας Σεούλ.

Στατιστική εικόνα πρωταθλήματος
ΑΓΝ. ΕΝΤΟΣΙΣΟΠ.Ν. ΕΚΤΟΣΓΚΟΛΓΚΟΛ ΕΝΤ.ΓΚΟΛ ΕΚΤ.UN 2,5OV 2,5ΙΣ. 0-0ΚΙΤΡ.ΚΟΚΚ.
1867354595162742427910715045
M.O39.2%29.0%31.7%2.81.51.342.5%57.5%8.1%0.00.2

Επόμενα παιχνίδια
ΗΜ.ΑΓΩΝΑΣ1X2UnderOver

ΟΥΛΣΑΝ – ΓΕΟΝΑΜ

*** Στο 2,00 με πτωτικές τάσεις ο άσος, το διπλό στο 4,00.

ΟΥΛΣΑΝ: Τέλος στο σερί των τριών συνεχόμενων νικών, 0-0 εντός με τη Γιεονμπούκ. Ολο Ουλσάν τα πρώτα 70 λεπτά του ματς, δικό της ο φταίξιμο που δε βρήκε δίχτυα, σύσκολο τελευταίο εικοσάλεπτο.

Πρόκριση στους 8 του κυπέλλου μεσοβδόμαδα, 2-1 στην Γκιεογκνάμ (Β’) με γκολ στις καθυστερήσεις.

«Κάναμε εξαιρετικό ματς, γενικά ο Μάης μας είναι πολύ καλός. Αφήσαμε πίσω τον αποκλεισμό από το Τσάμπιονς Λιγκ και σφίξαμε πολύ την άμυνά μας. Το μέλλον θα είναι πολύ καλύτερο» υποσχέθηκε ο Κιμ Ντο Χουν.

Χωρίς προβλήματα.

ΓΕΟΝΑΜ: Μία κρύο μία ζέστη, 1-3 από τη Σουγόν. Ιδανικό ξεκίνημα με γκολ στο 28’, , σε κακό σημείο η ισοφάριση (45+1’). Ψηνόταν το δεύτερο, ήρθε στο 59’. Πίεσε ασφυκτικά στη συνέχεια, τίτλοι τέλους στις καθυστερήσεις.

2-1 στην Νταετζέον (β’) την Τετάρτη και στην επόμενη φάση του κυπέλλου. Εξέπληξε τους πάντες με το εκτεταμένο ροτέισον από τη στιγμή που θεωρείται από τις πλέον κυπελλικές ομάδες της χώρας.

«Νίκη γεμάτη σημασία, πολύ σημαντική για τα παιδιά που αγωνίστηκαν αλλά και για τους στόχους της ομάδας» τόνις ο Νο Σανγκ Ράε.

Τραυματίες οι στόπερ Τάε Γουόν Γκο (9/0), Τζι Ναμ Λι (3/0), με την Κ20 ο χαφ Χαν Τσα Χι (6/0) με τον αμυντικό Γιου Χιουν Λι (2/0).

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (G/G): Καλοβαλμένο το σετ, δε βγάζει κάποια ευκαιρία, αμφότερες σε καλό φεγγάρι. Υπάρχει λίγο παρασκήνιο στο ματς αφού οι δυο ομάδες συναντήθηκαν και προ μηνός στην έδρα της Γεονάμ με τους δράκους να συντρίβουν την αντίπαλό τους με 5-0. Υπάρχει διάθεση για εκδίκηση τώρα, αυτό μόνο του όμως δεν ξέρω αν είναι αρκετό για να επιβεβαιώσει τον άσο του 1,95. Θα επιμείνω στο αμφίσκορο της εφημερίδας στο 1,73 Stoiximan.

ΝΤΑΕΓΚΟΥ – ΓΙΕΓΙΟΥ

*** Ακούνητος από το 3,80 ο άσος, το διπλό στο 1,95.

ΝΤΑΕΓΚΟΥ: Τρίτη συνεχόμενη ήττα, 2-1 στην Γκανγκβόν στο ντέρμπι νεοφώτιστων. Μάλλον τυχερή που έχανε μόνο με 1-0 στα πρώτα 45’, το δεύτερο γρήγορα στο β’. Μείωσε στο 57’ σε στημένο, δεν απείλησε ιδιαίτερα στη συνέχεια.

Εκτός οι στόπερ Τζουνγκ Γουν Χονγκ (1/0), Τάε Χονγκ Παρκ (8/0), ο φορ Σεσίνια (5/2) και ο χαφ Τσανγκ Μου Σιν (6/1). Αμφίβολος ο στόπερ Σε Τζιν Παρκ (4/0).

ΓΙΕΓΙΟΥ: Ανώμαλη προσγείωση στην εγχώρια πραγματικότητα, ήττα με 2-1 στην Ποχάνγκ. Σα να μην έγινε το α’, χαμός στο β’ όπου αν και γλίτωσε από πέναλτι στο 56’ βρέθηκε πίσω αμέσως μετά. Από τα 11 βήματα στα ίσα στο 64’, ενώ έψαχνε το νικητήριο η μαχαιριά στις καθυστερήσεις.

Μπροστά σε μια από τις μεγαλύτερες προκλήσεις της (όχι και τόσο μακράς) ιστορίας της αφού την Τετάρτη θα υποδεχθεί τη γιαπωνέζικη Ουράβα στο πλαίσιο της φάσης των 16 του ασιατικού Τσάμπιονς Λιγκ.

Τραυματίας ο στόπερ Γιοβάνοβιτς (3/0).

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (No bet): Ματς που εξαρτάται πολύ από το τελικό ρεπορτάζ της Νταεγκού το οποίο όπως πάντα είναι πολύ μπερδεμένο. Προσωπικά πιστεύω πως το ματς που έχει μπροστά της η Γιεγιού είναι ένας πρώτης τάξης αποπροσανατολισμός, χωρίς να έχω όμως έγκυρη ενημέρωση δεν μπαίνω στον κόπο να ποντάρω νωρίς. Ισως το κάνω με την ανακοίνωση των 11άδων.

ΣΑΝΓΚΓΙΟΥ – ΣΟΥΓΟΝ

*** Αλλαξε ολοκληρωτικά το σετ, ο άσος φαβορί του 2,60 αουτσάιντερ του 3,25, το διπλό στο 2,25 από το 2,75.

ΣΑΝΓΚΓΙΟΥ: Χωρίς νίκη για τρία μετά το εντός έδρας 2-2 με τη Σεούλ. Μονότερμα την πρωταθλήτρια για ένα ημίχρονο, θα έπρεπε να καθαρίσει το ματς. Τρελό δεκάλεπτο στο β’ όπου προηγήθηκε δις (59’, 66’), ισάριθμες φορές όμως ισοφαρίστηκε (63’, 69’). Εψαξε τη νίκη αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Εύκολο πέρασμα από την Μπουτσεόν (Β’) την Τετάρτη με 2-0 για το κύπελλο κάνοντας σημαντικό ροτέισον.

«Η αλήθεια είναι ότι σκεφτόμουν πολύ το ματς με τη Σουγόν εξ ου και οι αλλαγές, τα παιδιά όμως έπαιξαν πολύ καλύτερα του αναμενομένου. Πλέον το κύπελλο μπαίνει  στους στόχους μας» ανακοίνωσε ο Κιμ Τάε Γουάν.

Τραυματίες ο χαφ Τζι Χουν Τσο (6/0) με τον εξτρέμ Τζιν Χο Σιν (6/1).

ΣΟΥΓΟΝ: Αντέδρασε στον αποκλεισμό από το Τσάμπιονς Λιγκ, 3-1 στη Γεονάμ. Πίσω στο 28’, δεν το έβαλε κάτω, ισοφάρισε στην εκπνοή του ημιχρόνου. Καλύτερη, σκόραρε ξανά στο 59’, είχε και δοκάρι να το καθαρίσει. Πέρασε πολύ δύσκολα ώσπου να σφραγίσει τη νίκη στις καθυστερήσεις.

Τραυματίες ο μπακ Σανγκ Μιν Γιανγκ (2/0), ο φορ Παρκ Γκι Ντονγκ (8/0) και ο χαφ Μιν Γου Κιμ (7/2), ελπίδες μόνο για τον τελευταίο. Δεν έπαιξε στο τελευταίο ο φορ Τζόναθαν (9/3), επέστρεψε πάντως στις προπονήσεις και έχει καλές πιθανότητες.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (Over 2,5): Πιάστο αυγό και κούρευ’το. Η αλλαγή στον σετ μόνο στον άσο μπορεί να σπρώξει αφού η Σανκγιού έχει δείξει πως δε μασάει κόντρα σε οποιονδήποτε, και η Σουγόν όμως έχει αρχίσει να στρώνει και να παίρνει αποτελέσματα. Δε θα μπλέξω με σημείο και θα επιμείνω στο over 2,5 της εφημερίδας στο τσιμπημένο 1,91 Stoiximan από τη στιγμή που και οι δυο ομάδες δεν είναι σε καμία περίπτωση αμυντικά τέρατα.

ΣΕΟΥΛ – ΓΚΑΝΓΚΒΟΝ

*** Σταθερά στο 1,75 ο άσος, το διπλό στο 4,75.

ΣΕΟΥΛ: Αλλη μια νωθρή εμφάνιση, 2-2 στη Σανγκγιού. Κακή στο πρώτο, μπονάνζα το β’ όπου παρά το ότι έμεινε πίσω δύο φορές (59’, 66’) βρήκε τις απαντήσεις (63’, 69’). Κινδύνευσε να χάσει στο τέλος.

Νέα φάπα την Τετάρτη, εντός έδρας αποκλεισμός από την Μπουσάν (Β’) στο κύπελλο (0-0 κ.α., 7-8 πέν.). Αχρωμη και άτολμη για άλλη μια φορά, δημιούργησε ελάχιστα.

«Το πρόβλημα εκτός από αγωνιστικό είναι πλέον ξεκάθαρα και ψυχολογικό, πρέπει να ανατρέψουμε αυτή την κατάσταση ξεκινώντας από το ματς με την Γκανγκβόν» ο προβληματισμένος Χουάνγκ Σέον Χονγκ.

Τραυματίας ο χαφ Ντάε Σουνγκ Χα (1/0), εξέτισε ο στόπερ Ιν Χουάν Τζουνγκ (6/0).

ΓΚΑΝΓΚΒΟΝ: Δεύτερο σερί τρίποντο, 2-1 την Νταεγκού. Μπήκε καλά και πήρε προβάδισμα στο 18’, θα μπορούσε και δεύτερο πριν την ανάπαυλα. Το πέτυχε με το καλημέρα στο β’, από το πουθενά η μείωση στο 57’, αγχώθηκε αλλά κράτησε.

Εκτός κυπέλλου μετά το 0-1 από τη Σεονγκνάμ (Β’) την Τετάρτη στην επανάληψη του περσινού τελικού των πλέι οφ.

«Στο ποδόσφαιρο εκτός από το τεχνικό κομμάτι μεγάλο ρόλο παίζει και η θέληση. Και η Σεονγκνάμ είχε πολύ περισσότερη, εμείς μάλλον σκεφτόμασταν τη Σεούλ» σχολίασε ο Τσόι Γιουν Γκουμ.

Λύθηκε το συμβόλαιο του (τραυματία) ο στόπερ Σιέλη (7/1).

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (Χ2): Φωνάζει για κόντρα η Σεούλ που δεν είναι ούτε κοντά στο 50% της περσινής ομάδας σε όλες τις γραμμές. Η Γκανγκβόν έχει δώσει χρήμα και ψάχνει πολύ τη νίκη κόντρα σε μεγάλο αντίπαλο, φάνηκε άλλωστε από τον τρόπο που αντιμετώπισε το κύπελλο. Το χέρι πάει από μόνο του στο Χ2 του 3,65/4,60 Stoiximan.