100% ανανεωμένη!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!0% γκανιότα*
*Αφορά την επιλογή "νικητής αγώνα" πριν την έναρξη. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια

Δημοσιεύθηκε: 22:33, 19/05/2017, Συντάκτης: Balabanis

Μεγάλο ματς στη Σούπερ Λιγκ, γκολ, κάρτες και ξύλο περιλαμβάνει συνήθως ένα ντέρμπι της Σανγκάης, στοιχηματικά χωρίς τη μεγάλη ευκαιρία πάντως το Σάββατο στην Κίνα.

Στατιστική εικόνα πρωταθλήματος
ΑΓΝ. ΕΝΤΟΣΙΣΟΠ.Ν. ΕΚΤΟΣΓΚΟΛΓΚΟΛ ΕΝΤ.ΓΚΟΛ ΕΚΤ.UN 2,5OV 2,5ΙΣ. 0-0ΚΙΤΡ.ΚΟΚΚ.
2401156164732421311971431591045
M.O47.9%25.4%26.7%3.01.81.340.4%59.6%6.2%3.80.2

ΓΙΑΝΜΠΙΑΝ – ΣΑΝΤΟΝΓΚ

*** Σοβαρή άνοδος του άσου από το 3,25 στο 4,20, το διπλό στο 1,85 από το 2,00.

ΓΙΑΝΜΠΙΑΝ: Σκούρα τα πράγματα, 1-2 από την Γκουοάν και πλέον στην τελευταία θέση, η χρονιά αναμένεται πολύ δύσκολη. Δεν ξεκίνησε καλά το ματς και δικαίως αν και ατυχώς πίσω στο 28’, ισοφάρισε άμεσα. Σε δεύτερο ρόλο στη συνέχεια, ξανά στο κυνήγι του σκορ στο 52’, το 1-3 έμοιαζε πιο πιθανό στη συνέχεια.

«Αντιμετωπίζουμε ίσως την πιο βελτιωμένη ομάδα της κατηγορίας σε σχέση με πάρυσι, παρ’όλα αυτά η νίκη είναι η μοναδική μας διέξοδος από τις τελευταίες θέσεις τις βαθμολογίας» ο αγχωμένος Τάε Χα Παρκ.

Δεν υπάρχει ενημέρωση για απουσίες.

ΣΑΝΤΟΝΓΚ: Ηττα μετά από τρία, 2-1 στη Γιανγκσού. Καλή μπάλα στην αρχή του ματς, σκόραρε στο 26’, η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη. Φυσικό επακόλουθο η ισοφάριση στο 58’, παρά το ότι έπαιζε με δέκα από το 67’ είχε ευκαιρία να κλέψει το ματς στο τέλος, δεν το έκανε και το πλήρωσε στις καθυστερήσεις.

«Είναι πολύ σημαντικό να αφήσουμε πίσω μας την ήττα από τη Γιανγκσού και να επιστρέψουμε στις νίκες» το σχόλιο του Μάγκατ.

Τραυματίες οι χαφ Κι Τιανιού (3/0) και Κου Γουέι (4/0), ταξίδεψε με την ομάδα ο μπακ Γουάνγκ Τονγκ (7/0). Στο κρεβάτι με γαστρεντερίδα ο φορ Παπίς Σισέ (4/4) που εσχάτως πάντως δεν προτιμάται από το Μάγκατ.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (2): Δε βλέπεται η Γιανμπιάν, η Σαντόνγκ αν θέλει να κάνει το βήμα παραπάνω πρέπει να παίρνει αυτά τουλάχιστον τα εκτός έδρας ματς. Οκ το διπλό στο 1,97 Stoiximan.

ΣΑΝΓΚΑΗ ΣΕΝΧΟΥΑ - ΣΑΝΓΚΑΗ ΣΙΠΓ

*** Τσίμπησε στο 3,30 από το 2,90 ο άσος, το διπλό στο 2,00 από το 2,20.

*** Το μεγάλο ντέρμπι της Σανγκάης.

ΣΑΝΓΚΑΗ ΣΕΝΧΟΥΑ: Χτυπημένη από απουσίες έμεινε στο 0-0 στη Χενάν και πάλι καλά. Με προβλήματα από το πρώτο λεπτό, το σκορ θα μπορούσε να είχε πάρει διαστάσεις από το ημίχρονο. Χάνει μεγάλη φάση στο 56’ (τη μοναδική της), τη γλιτώνει και πάλι λίγο μετά, πιο ήσυχη η συνέχεια.

«Είμαστε τρομερά χαρούμενοι που επιστρέφουμε σπίτι μας μετά από μια μεγάλη... τουρνέ. Από τη στιγμή που αυτό συμβαίνει σε ένα ντέρμπι η χαρά μας είναι διπλή» τονίζει ο Πογιέ.

Πάλι εκτός ο σταρ/φορ Τέβες (4/1), τραυματίας ο εξτρέμ Ξου Τζουνμίν (6/0), αμφίβολος ο χαφ Γκουαρίν (7/4) που θα ελεγχθεί, εξέτισε ο χαφ Μορένο (7/5).  Η ατυχία συνεχίστηκε και την τρέχουσα εβδομάδα με τον μπακ Μπάι Τζιατζιούν (7/0) να χτυπάει στην προπόνηση της Τρίτης και να μένει εκτός.

ΣΑΝΓΚΑΗ ΣΙΠΓ: Ολα πρίμα, 1-0 στην Τιαντζίν με την Τέντα. Από πλευράς αποτελέσματος δηλαδή γιατί η εμφάνιση μόνο προβληματισμό μπορεί να άφησε στο Βίλας Μπόας. Κεφάλι στο 34’, φωνάζει δίκαια για κακώς ακυρωθέν της γκολ στο 41’. Ανύπαρκτη στη συνέχεια, κλείστηκε στο δικό της μισό, τυχερή που κράτησε.

Το ταξίδι στο Τσάμπιονς Λιγκ συνεχίζεται την Τετάρτη, εγχώρια η μονομαχία της όπου υποδέχεται τη Γιανγκσού για τους 16.

«Το ματς δεν είναι απλά ένα ντέρμπι γοήτρου αλλά και τεράστιας βαθμολογικής σημασίας από τη στιγμή που η Εβεργκράντε κέρδισε και εμείς αλλά και η αντίπαλός μας έχουμε πρωταρχικό στόχο τον τίτλο» σημείωσε ο Βίλας Μπόας.

Χωρίς προβλήματα.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (No bet): Τα προβλήματα στη Σενχούα συνεχίζονται κάτι που αντικατοπτρίζεται και στο σετ. Πολύ χαμηλά το διπλό, όσο ποιότητα κι αν διαθέτει φέτος η ΣΙΠΓ το ματς είναι ντερμπάρα και θα πέσουν κορμιά.

ΤΣΟΝΓΚΙΝΓΚ - ΤΙΑΝΤΖΙΝ ΚΟΥΑΝΤΖΙΑΝ

*** Φαβορί του 2,20 με πτωτικές τάσεις ο άσος, το διπλό στο 3,30 από το 2,90.

ΤΣΟΝΓΚΙΝΓΚ: Τέσσερα πλέον χωρίς νίκη, πέντε με το ματς κυπέλλου, ήττα με 2-1 στη Λιαονίνγκ.

Νωθρό μπάσιμο, το πλήρωσε μόλις στο 8’. Ούτε απείλησε ούτε απειλήθηκε ιδιαίτερα στη συνέχεια, από το πουθενά στα ίσα στο 59’. Πιέστηκε στη συνέχεια, δικαίως πίσω στο 71’ με πέναλτι, δεν αντέδρασε.

Δύσκολα και πάλι ο καλός στόπερ Τσεν Λέι (8/0) που έχασε και το προηγούμενο.

ΤΙΑΝΤΖΙΝ ΚΟΥΑΝΤΖΙΑΝ: Δεύτερη συνεχόμενη ήττα και πέντε χωρίς τρίποντο, 2-1 στην Γκουιζού. Από το 15’ τα προβλήματα (1-0), πάλι καλά να λέει που το σκορ δεν ξέφυγε στο ημίχρονο. Εμφανώς βελτιωμένη στο β’, έψαχνε συνεχώς το γκολ, το βρήκε στο 80’. Απρόσεκτη στη συνέχεια, την πάτησε τρία λεπτά αργότερα.

«Είμαστε μια νέα ομάδα, άπειρη στη Σούπερ Λιγκ αφού παίζουμε για πρώτη φορά σε αυτή. Τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή μας είναι απολύτως λογικά, αυτό που θέλω είναι οι εμφανίσεις μας να είναι μια επένδυση για το μέλλον» είπε ο Καναβάρο.

Χωρίς προβλήματα απουσιών.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (G/G): Καμία από τις δύο δεν κερδίζει, αμφότερες όμως το έχουν το γκολ, κάτι σε 1-1 φέρνει το ματς. Ισως το σετ αδικεί πλέον λίγο τους φιλοξενούμενους, πιο safe επιλογή πάντως το G/G στο 1,73 Stoiximan.

ΧΕΜΠΕΪ – ΛΙΑΟΝΙΝΓΚ

*** Στο 1,45 ο άσος, το διπλό στο 7,50.

ΧΕΜΠΕΪ: Της πήραν την μπουκιά (και την τρίτη σερί νίκη) από το στόμα, 1-1 στη ΡΦ. Ματς αποθέωση του επιθετικού ποδοσφαίρου που ακόμα και το 3-3 δε θα ήταν υπερβολή, από καθαρή αστοχία έφτασε ως το 86’ για να προηγηθεί. Ισοφαρίσηκε ένα λεπτό μετά.

«Ο στόχος μας για τα πρώτα 10 ματς ήταν 20 βαθμοί, αν κερδίσουμε θα πιάσουμε τους 19 που δεν είναι και άσχημα. Πρέπει να προσέξουμε όμως, η Λιαονίνγκ είναι πολύ πιο physical ομάδα και θα πάει το παιχνίδι στη δύναμη» προειδοποιεί ο Πελεγκρίνι.

Τραυματίες ο χαφ Τζιάνγκ Νινγκ (2/0) και ο μπακ Ντινγκ Χαϊφένγκ (5/0).

ΛΙΑΟΝΙΝΓΚ: Ο Μα Λιν φώναζε πως το 1-1 στην Τέντα ήταν το σημείο στροφής και δικαιώθηκε, 2-1 την Τσονγκίνγκ, πρώτη νίκη μετά από πέντε. Πολύ νωρίς μπροστά στο σκορ (8’), σχετική ησυχία στη συνέχεια. Την αφύπνισε το 1-1 στο 59’, χάνει μεγάλη ευκαιρία πριν τελικά λυτρωθεί με πέναλτι στο 71’.

Χτύπησε και θα χάσει 2-3 εβδομάδες ο φορ Γιανγκ Ξου (9/0), τιμωρημένος ο στόπερ Ζενγκ Λανγκ (8/1).

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (1+over 2,5): Ανοίγει το ρυθμό εντός η φορμαρισμένη Χεμπέι ενώ και η Λιαονίνγκ δεν είναι ομάδα που κλείνεται. Τέσσερα έβαλε στα τελευταία δύο εντός της η ομάδα του Πελεγκρίνι, το κόμπο του άσου με τα γκολ στο 2,25 Stoiximan.