100% ανανεωμένη!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!Τώρα και με Paysafe!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!0% γκανιόταΚΛΙΚ ΕΔΩ!Καταθέσεις με PaysafeΚΛΙΚ ΕΔΩ!Cash Out & Live StreamingΚΛΙΚ ΕΔΩ!

Στατιστικά

Στατιστικά

Γ' Γερμανίας: Φινάλε με δύο ανοιχτά μέτωπα

Δημοσιεύθηκε: 00:18, 20/05/2017, Συντάκτης: Panourakis

Τελευταία αγωνιστική στη 3Liga και ακόμα υπάρχουν δύο ανοιχτά μέτωπα, το ποια από τις Ρέγκενσμπουργκ και Μαγδεμβούργο θα πάρει τη 3η θέση του μπαράζ ανόδου, ενώ στην ουρά το ενδιαφέρον είναι για το ποια από τις Ερφουρτ, Πάντερμπορν ή Βέρντερ Β θα πάρει το δύσκολο δρόμο για την από κάτω κατηγορία.

Στατιστική εικόνα πρωταθλήματος
ΑΓΝ. ΕΝΤΟΣΙΣΟΠ.Ν. ΕΚΤΟΣΓΚΟΛΓΚΟΛ ΕΝΤ.ΓΚΟΛ ΕΚΤ.UN 2,5OV 2,5ΙΣ. 0-0ΚΙΤΡ.ΚΟΚΚ.
38016310910891152238920617437097
M.O42.9%28.7%28.4%2.41.41.054.2%45.8%9.7%0.00.3

ΒΕΡΝΤΕΡ Β – ΑΑΛΕΝ

*** Ντρίφταρε ο άσος στο 1,65 από 1,75, στο 4,50-4,60 φτάνει το διπλό.

*** Προϊστορία: 1-2-1

*** Α’ Γύρος: Ααλεν – Βέρντερ Β 3-0

*** Η Βέρντερ σώζεται αν κερδίσει και δεν κερδίσει μία από τις Πάντερμπορν, Ερφουρτ. Με ισοπαλία θέλει ήττα της Πάντερμπορν. Αδιάφορη η Ααλεν.

ΒΕΡΝΤΕΡ Β: Πέρασε με εμφατικό τρόπο από τη ΦΣΒ, χάρη σε ένα 30λεπτο ξέσπασμα στην επανάληψη (0-1/57’, 0-2/65’, 0-3/67’, 0-4/85’). Το σκορ άνοιξε ο Γιαταμπαρέ, για να ακολουθήσουν δύο γκολ από τον Ειλερς και να κλείσει το σκορ ο Σμιντ.

Χωρίς νίκη εντός από τα μέσα Φλεβάρη (0-3-4), έχει σκοράρει μόνο σε ένα ματς σ’ αυτό το διάστημα, στο αμέσως προηγούμενο κόντρα στη Χάλεσκερ (1-1).

Τραυματίστηκε σοβαρά στην προπόνηση της Τετάρτης ο χαφ Ειλερς (10/3) και ασφαλώς έμεινε εκτός αποστολής. Ήταν βασικός στο δεύτερο γύρο. Πάγια απουσία του κίπερ Ελσλέγκερ (12/0), αμφίβολος δίνεται ο εξτρέμ Μανέ (20/4).

ΑΑΛΕΝ: Εξαιρετικός ρυθμός με το Μαγδεμβούργο (2-2), με φάσεις εκατέρωθεν. Παρότι έχανε από νωρίς (9’), έκανε την ανατροπή (1-1/29’, 2-1/72’), αλλά πλήρωσε λάθος του κίπερ της (2-2/78’).

Τιμωρημένος ο πρώτος σκόρερ Μόρις (36/13), που θα αποτελέσει παρελθόν από την ομάδα. Απόντας και ο Καναδός μπακ Στανέζε (18/1).

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (1): Αν και εντός έχει… ξεχάσει να κερδίζει η Βέρντερ, τη διαφορά αναμένεται να κάνει το τεράστιο κίνητρο κόντρα στην κακή εκτός και χωρίς τον πρώτο της σκόρερ Ααλεν. Κρατιέται ακόμα ο άσος στο 1,75 Interwetten.

ΒΕΧΕΝ – ΦΣΒ

*** Στο 1,55 σταθερά ο άσος, στο 5,50 φτάνει το διπλό.

*** Προϊστορία: 1-0-0

*** Α’ Γύρος: ΦΣΒ – Βέχεν 3-1

*** Αδιάφορο βαθμολογικά, έχει υποβιβαστεί η ΦΣΒ.

ΒΕΧΕΝ: Συνεχίζει δυναμικά, πέρασε με 3-0 από το Χάλεσκερ. Μοναδική σημείωση το -αμφισβητούμενο- πέναλτι που της έδωσε το προβάδισμα (0-1/7’), μιας και μετά επέβαλλε πλήρως το ρυθμό της. Τα άλλα δύο γκολ από Μούλερ (42’) και Σέφλερ (87’).

Εξέτισε ο βασικός μπακ Νταμς (28/2), εκτός ο δημιουργικός χαφ Μπλάχα (29/5) και δύο φορ, ο Μάγερ (10/2) και ο Μβιμπουντούλου (13/2).

ΦΣΒ: Αντεξε μόνο για ένα ημίχρονο κόντρα στη Βέρντερ (0-4), παίζοντας με αναπληρωματικούς και χωρίς να έχει φάση, δέχθηκε όλα τα γκολ από το 57’ και μετά, χωρίς να βγάλει την παραμικρή αντίδραση.

Δυσοίωνο το μέλλον της, κοντά στον υποβιβασμό στην Ε’ κατηγορία, μιας και δεν έχει βρεθεί λύση στα οικονομικά, ενώ σύσσωμο το διοικητικό συμβούλιο προανήγγειλε την παραίτηση του στο τέλος του μήνα.

Ξανά με τους αναπληρωματικούς, με πέντε παίκτες μεταξύ άλλων στην αποστολή από την ομάδα των νέων.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (1): Βγάζει δυναμική στα τελευταία η Βέχεν και κάνει καλό κλείσιμο στη σεζόν, την ώρα που η ΦΣΒ άρχισε να σκέφτεται ήδη τη μάχη που έχει να δώσει για την επιβίωση της και δεν έχει την παραμικρή όρεξη για να ασχοληθεί με το τελευταίο ματς. Λογικά χαμηλός άσος, παίζεται στο 1,55 Stoiximan.

ΕΡΦΟΥΡΤ – ΣΟΝΕΝΧΟΦ

*** Στο 1,70 με μικρά σκαμπανεβάσματα ο άσος, στο 4,40-4,50 φτάνει το διπλό.

*** Προϊστορία: 0-0-2

*** Α’ Γύρος: Σόνενχοφ – Ερφουρτ          2-1

*** Με νίκη σώζεται σίγουρα η Ερφουρτ, με ισοπαλία ή ήττα θέλει να μην κερδίσουν ταυτόχρονια Πάντερμπορν, Βέρντερ. Αδιάφορη η Σόνενχοφ.

ΕΡΦΟΥΡΤ: Διπλό παραμονής στη Χάνσα (νίκη 2-1), με γκολ του Μπίμπερ στο τέλος (87’), χωρίς πάντως να ενθουσιάσει. Παρότι προηγήθηκε (0-1/30’), κινδύνεψε σε αρκετές περιπτώσεις, ιδιαίτερα μετά την ισοφάριση (49’).

Χωρίς νίκη εντός έδρας στα τελευταία πέντε, μετά από τις τέσσερις συνεχόμενες ισοπαλίες ηττήθηκε στο πιο πρόσφατο από τη Ρέγκενσμπουργκ (1-4). Ούτως ή άλλως, η νίκη στη Χάνσα, ήταν η πρώτη επιτυχία μετά από δέκα ανεπιτυχή αποτελέσματα (0-6-3).

Νοκ άουτ ο ηγετικός χαφ Τιράλα (35/1), αλλά συνιστά τη μοναδική απουσία για το τελευταίο της σεζόν.

ΣΟΝΕΝΧΟΦ: Κάκιστη εμφάνιση κόντρα στη Χολστάιν (0-1), μόνο δύο ευκαιρίες είχε στο πρώτο ημίχρονο και μετά το γκολ στο μισάωρο, έδειξε να χάνει την αυτοσυγκέντρωση της. Τρίτο σερί ματς που δε σκοράρει.

Μόνο μακροχρόνιες απουσίες, δεν επηρεάζουν.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (1): Η Ερφουρτ θέλει τη νίκη για να μην εξαρτάται από κανέναν για την παραμονή της και θα έχει την ευκαιρία της (1,83 Stoiximan) απέναντι σε μια ομάδα που ουσιαστικά τα έχει παρατήσει.

ΜΑΓΔΕΜΒΟΥΡΓΟ – ΣΠΟΡΤΦΡΟΥΝΤΕ

*** Στο 1,35 από την αρχή του σετ ο άσος, μέχρι και στο 8,00 φτάνει το διπλό.

*** Α’ Γύρος: Σπορτφρόυντε – Μαγδεμβούργο 1-3

*** Το Μαγδεμβούργο για την 3η θέση θέλει νίκη και να μην κερδίσει η Ρέγκενσμπουργκ, υπερτερώντας στη μεταξύ τους ισοβαθμία. Αδιάφορη η Σπορτφρόυντε.

ΜΑΓΔΕΜΒΟΥΡΓΟ: 3η σερί ισοπαλία (7 σερί G/G!), 2-2 στην Ααλεν. Αν και προηγήθηκε (0-1/9’) και είχε φάσεις στη συνέχεια, χρειάστηκε ένα περίεργο γκολ στο τέλος για να σώσει το βαθμό.

Κάρτες ο πολύτιμος χαφ Σβέντε (34/2), εκτός και τέσσερις μακροχρόνιοι.

ΣΠΟΡΤΦΡΟΥΝΤΕ: Εντυπωσιακή εξέλιξη με τη Μάιντζ (3-3). Επαναπαύτηκε όταν έκανε την ανατροπή στο πρώτο ημίχρονο (2-1/35’) και αποκόμισε αριθμητικό πλεονέκτημα (47’), για να δεχθεί την ανατροπή και να αναγκαστεί να πιέσει στο τέλος (3-3/89’).

Πάγια εκτός ο δημιουργικός χαφ Πιρές-Ροντρίγκες (25/3).

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (Νο Bet): Απαγορευτικό το 1,35 στον άσο, με βάση και την αδυναμία του Μαγδεμβούργου να κερδίσει την υπό διάλυση ΦΣΒ στο προηγούμενο στην έδρα του. Ερωτηματικό και η συμπεριφορά των γκολ.

ΜΑΪΝΤΖ Β – ΦΟΡΤΟΥΝΑ

*** Στο 2,20 κατέβηκε από το 2,35 ο άσος, αγγίζει το 3,00 πλέον το διπλό.

*** Προϊστορία: 1-1-1

*** Α’ Γύρος: Φορτούνα – Μάιντζ Β 1-0

*** Αδιάφορο βαθμολογικά, υποβιβάστηκε η Μάιντζ.

ΜΑΪΝΤΖ Β: Δεν τα κατάφερε παρά την υπερπροσπάθεια στη Σπορτφρόυντε (3-3), έκανε την ανατροπή παίζοντας με δέκα παίκτες με το καλημέρα στην επανάληψη (2-2/52’, 2-3/58’), αλλά δεν άντεξε στην πίεση στο τέλος (3-3/89’).

Τιμωρημένοι είναι ο βασικός μπακ Ρόζμαν (29/2) και ο αξιόπιστος φορ Σλίσκοβιτς (15/6), μακροχρόνιες απουσίες οι υπόλοιπες.

ΦΟΡΤΟΥΝΑ: Χωρίς κίνητρο κόντρα στη Ντούισμπουργκ (0-3), ιδιαίτερα μετά το πρώτο γκολ πάνω στο ημίχρονο. Δεν είχε φάση στην επανάληψη, λογική εξέλιξη και τα άλλα δύο γκολ (72’, 89’).

Στο Over 2,5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της, με μοναδικό που ξέφυγε από την εξίσωση το 0-1 από την Πάντερμπορν στα τέλη Απριλίου. Εκτός έδρας είχε πανηγυρίσει σημαντικό διπλό στο Οσναμπρικ με 2-1.

Τιμωρημένοι ο βασικός χαφ Κέσελ (32/0) και ο δυναμικός χαφ Τέιζεν (21/1). Τραυματισμός σοκ για τον έμπειρο χαφ Αντερσεν (18/2), δεδομένη η απουσία του αναπληρωματικού φορ Εκσλάγκερ (2/0).

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (Χ2): Λογική απογοήτευση στη Μάιντζ, που θα στερηθεί και σημαντικούς παίκτες στο σημερινό. Δεν υπάρχει λογική στο να παίζεται φαβορί στο 2,20, ακόμα και αν γίνει παρατεταμένο ροτέισον στους φιλοξενούμενους. Πάμε στην κόντρα και στο 1,72 Stoiximan της διπλής ευκαιρίας.

ΝΤΟΥΙΣΜΠΟΥΡΓΚ – ΤΣΒΙΚΑΟΥ

*** Στο 1,75 παίζεται ο άσος, στο 4,10 φτάνει το διπλό.

*** Α’ Γύρος: Τσβικάου – Ντούισμπουργκ 1-1

*** Ανέβηκε στη Zweite Liga η Ντούισμπουργκ, η Τσβικάου θα τερματίσει 4η (Κύπελλο) μόνο αν κερδίσει και χάσει το Μαγδεμβούργο.

ΝΤΟΥΙΣΜΠΟΥΡΓΚ: Ανετο πέρασμα από τη ΦΣΒ με 3-0, εξασφάλισε την άμεση επάνοδο στη Zweite Liga. Κυριάρχησε και απέβαλε το όποιο άγχος μετά το πρώτο γκολ (0-1/45’), τα άλλα δύο στην επανάληψη (72’, 89’).

Αλλαγές αναμένονται από τον Γκρούεφ, με τις δεδομένες απουσίες να είναι του χαφ Κλοτζ (23/0) και του μπακ Μπλομάγερ (9/0).

ΤΣΒΙΚΑΟΥ: Δεν άξιζε τη νίκη κόντρα στην Οσναμπρικ (1-0), μετά το γκολ (27’) έκανε ελάχιστα πράγματα, ενώ κινδύνεψε σε πολλές περιπτώσεις, με αποκορύφωμα το χαμένο πέναλτι της αντιπάλου (81’).

Τιμωρημένος ο αναπληρωματικός μπακ Ακουισταπάτσε (14/0). Νοκ άουτ ο ηγετικός χαφ Βάκσμουθ (31/3) και ο μπακ Κ. Γκέμπελ (27/1).

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (Over 2,5): Πάρτι ανόδου οι γηπεδούχοι, αναγκασμένοι να παίξουν ανοιχτά οι φιλοξενούμενοι για να εξαντλήσουν τις πιθανότητες για την 4άδα. Αναμένεται γρήγορος ρυθμός και πολλά γκολ, άκρως ικανοποιητικό το 1,70 Sportingbet.

ΟΣΝΑΜΠΡΙΚ – ΠΑΝΤΕΡΜΠΟΡΝ

*** Στο 3,30 φτάνει ο άσος, στο 2,05 με μικρές αλλαγές το διπλό.

*** Προϊστορία: 3-3-1

*** Α’ Γύρος: Πάντερμπορν – Οσναμπρικ 3-1

*** Αδιάφορη η Οσναμπρικ. Η Πάντερμπορν σώζεται σίγουρα με νίκη, με ισοπαλία θέλει να μην κερδίσει η Βέρντερ, ενώ με ήττα θέλει να χάσει και η Βέρντερ, από τη στιγμή που υστερεί στην ισοβαθμία.

ΟΣΝΑΜΠΡΙΚ: Χαρακτηριστική η αστοχία της στην ήττα στο Τσβικάου (1-0) στις αρκετές ευκαιρίες που έφτιαξε μετά το γκολ λίγο πριν το μισάωρο, ενώ στο τέλος έχασε και πέναλτι με τον Βριντ (81’).

Χωρίς ισοπαλία στα 11 τελευταία στην έδρα της, όπου μετρά 7 νίκες και 4 ήτττες. Στο πιο πρόσφατο εκεί ηττήθηκε από τη Φορτούνα (1-2).

Εξέτισε ο αναπληρωματικός μπακ Ενγκελ (15/2), εκτός ο πολύπειρος φορ Χέιντερ (35/5) και ο βασικός κίπερ Γκερσμπεκ (37/0), για αγωνιστικούς λόγους. Εκτός αποστολής και ο πολύτιμος χαφ Ρέιμερινκ (32/4), ενώ τιμωρημένος εκ των έσω παραμένει και ο αναπληρωματικός μπακ Ελ Μπουαζάτο (12/0). Μακροχρόνιες οι υπόλοιπες απουσίες, πλέον δεν επηρεάζουν.

ΠΑΝΤΕΡΜΠΟΡΝ: Προηγήθηκε με το καλημέρα (1-0/2’) κόντρα στη Μούνστερ και η μοναδική της επιδίωξη στο υπόλοιπο ήταν να κρατήσει την πολύτιμη νίκη. Ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Εξέτισε ο βασικός μπακ Μπέρτελς (28/0). Εκτός είναι ο σημαντικός μπακ Σεμπάστιαν (29/2), ο αναπληρωματικός μπακ Ιτερ (12/0) και ενίοτε βασικός χαφ Κρούσκα (27/1).

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (Under 2,5): Πονηρό διπλό στο 2,05, έχει λογική μόνο βάση κινήτρου, με τις απουσίες στους γηπεδούχους να μπορούν και να εξελιχθούν σε παγίδα. Σε κάθε περίπτωση θα σταθούμε στα μειωμένα ρίσκα συνήθως για τους φιλοξενούμενους και θα κρατήσουμε το Under αν και σε αποδόσεις αουτσάιντερ (2,00 Interwetten).

ΜΟΥΝΣΤΕΡ – ΡΕΓΚΕΝΣΜΠΟΥΡΓΚ

*** Στο 3,50 φτάνει ο άσος, στο 1,95 δίνεται το διπλό από την αρχή του σετ.

*** Προϊστορία: 2-1-0

*** Α’ Γύρος: Ρέγκενσμπουργκ – Μούνστερ 3-1

*** Αδιάφορη η Μούνστερ. Για να τερματίσει 3η η Ρέγκενσμπουργκ, αν δεν κερδίσει, θέλει να μην κερδίσει το Μαγδεμβούργο (υστερεί στην ισοβαθμία).

ΜΟΥΝΣΤΕΡ: Ηττα μετά από έξι αγωνιστικές, 1-0 στο Πάντερμπορν με γκολ που δέχθηκε μόλις από το 2’. Κακός ρυθμός στο παιχνίδι, λιγοστές οι ευκαιρίες και από τις δύο πλευρές, φώναξε μόνο για μια περίπτωση πέναλτι στο μέσο της επανάληψης.

Εξαιρετική στην έδρα της η Μούνστερ, με πέντε συνεχόμενες νίκες, οι τέσσερις από αυτές συνδυασμένες με Over 2,5 και G/G. Αήττητη παραμένει και στα οκτώ τελευταία στην έδρα της (7-1-0).

Εξέτισε ο αναντικατάστατος μπακ Μάι (34/0), εκτός αποστολής ο συνήθως βασικός χαφ Σβαρτς (23/1).

ΡΕΓΚΕΝΣΜΠΟΥΡΓΚ: Τα εύκολα δύσκολα έκανε στο τέλος κόντρα στην Τσέμνιτσερ (3-2), όπου δέχθηκε την ισοφάριση μέσα σε δύο λεπτά (2-1/83’, 2-2/85’). Τη λύση έδωσε όμως ο Λάις (3-2/91’), για να τη φέρει μια ανάσα από τα μπαράζ ανόδου.

Εντυπωσιακό αήττητο σερί δέκα αγώνων εκτός έδρας για τη Ρέγκεσνμπουργκ, με πέντε νίκες και πέντε ισοπαλίες, έχοντας στο πιο πρόσφατο το εντυπωσιακό πέρασμα με 4-1 από την έδρα της Ερφουρτ.

Εξέτισε ο μπακ Ναχράινερ (20/0), επτά οι μακροχρόνιοι.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (X): Μεγάλο ματς, με τη Μούνστερ να έχει εξαιρετική παρουσία εντός και τη Ρέγκενσμπουργκ να τρέχει εντυπωσιακό αήττητο εκτός. Τα δεδομένα οδηγούν στην ισορροπία, συνειδητή επιλογή το 3,75 Stoiximan της μοιρασιάς.

ΤΣΕΜΝΙΤΣΕΡ – ΧΑΝΣΑ

*** Στο 2,10 παίζεται ο άσος, στο 3,20 φτάνει το διπλό.

*** Προϊστορία: 3-3-0

*** Α’ Γύρος: Χάνσα – Τσέμνιτσερ 1-3

*** Αδιάφορο βαθμολογικά.

ΤΣΕΜΝΙΤΣΕΡ: Από το πουθενά πήγε να πάρει την ισοπαλία στο Ρέγκενσμπουργκ, όταν γύρισε από το 2-0 με δύο απανωτά γκολ (83’,85’). Η άμυνα της πάντως δεν πατούσε καλά και δεν άντεξε στην πίεση (3-2/91’).

Τιμωρημένος ο αναπληρωματικός μπακ Μπέντε (14/0), εξέτισε ο ηγέτης Φραν (34/9). Δεδομένα εκτός ο στόπερ Κόνραντ (32/0) και τρεις μακροχρόνιοι.

ΧΑΝΣΑ: Εντός έδρας ήττα από την Ερφουρτ (1-2). Μετά από κακό πρώτο ημίχρονο (0-1/30’), ισορρόπησε (1-1/49’) και απείλησε με την ανατροπή σε δύο περιπτώσεις. Σε ανύποπτη φάση το γκολ της ήττας (87’).

Νέος τεχνικός ο Πάβελ Ντότσεφ (πρώην Αουε) όπως ανακοινώθηκε επίσημα την Πέμπτη, με τη δυσφορία της διοίκησης να είναι μεγάλη για τον Μπραντ, όπως διέρρευσε μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστική. Με υπηρεσιακό τον μέχρι πρότινος βοηθό του Ούβε Έλερς στο τελευταίο της σεζόν.

Τιμωρημένος ο πολύτιμος μπακ Ερντμαν (32/2), λείπουν τρεις μακροχρόνιοι.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (No Bet): Από κακά σερί αμφότερες, ερωτηματικό το ποια θα βγάλει μεγαλύτερο κίνητρο στο τελευταίο της σεζόν, με ίσως μεγαλύτερο ενδιαφέρον από την πλευρά των φιλοξενούμενων για το πώς θα αντιδράσουν μετά την αλλαγή στον πάγκο.

ΧΟΛΣΤΑΪΝ – ΧΑΛΕΣΚΕΡ

*** Στο 1,40 με μικρή υποχώρηση ο άσος, στο 6,70 φτάνει το διπλό.

*** Προϊστορία: 2-2-2

*** Α’ Γύρος: Χάλεσκερ – Χολστάιν         0-0

*** Αδιάφορο βαθμολογικά, η Χολστάιν εξασφάλισε την άνοδο.

ΧΟΛΣΤΑΪΝ: Ενα γκολ του Ντουκς (31’) ήταν αρκετό για να περάσει από το Σόνενχοφ και να σφραγίσει την άνοδο της στη Zweite Liga για πρώτη φορά στη σύγχρονη ιστορία της και την αναδιάρθρωση των κατηγοριών.

Αήττητη 12 παιχνίδια (8-4-0), με την καλύτερη διαφορά τερμάτων στην κατηγορία (56-25) και όπως καταλαβαίνει εύκολα κανείς με την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας. Τέσσερις σερί νίκες, ενώ εντός έχει να χάσει από τις αρχές Δεκέμβρη και την ήττα από τη Σόνενχοφ (1-2).

Μόνο μακροχρόνιες απουσίες.

ΧΑΛΕΣΚΕΡ: Βαριά εντός έδρας ήττα από τη Βέχεν (0-3), εμφανώς χωρίς κίνητρο εδώ και καιρό. Από αμφισβητούμενο πέναλτι το 0-1 (7’), αλλά απείλησε ελάχιστα στη συνέχεια, για να εγκαταλείψει μετά το 0-2 (42’).

Τιμωρημένος ο δυναμικός χαφ Μπρίγκμαν (29/1), νοκ άουτ ο κίπερ Μπρεντλόου (32/0) και ο ηγετικός χαφ Γκαζούλα (30/3). Ούτως ή άλλως, προανήγγειλε πολλές αλλαγές ο Σμιτ για το τελευταίο της σεζόν, παίρνοντας μαζί και πέντε παίκτες από τη δεύτερη ομάδα.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (1): Ιστορικές στιγμές η Χολστάιν, έτοιμη για τη φιέστα κόντρα στην αδιάφορη στα τελευταία και με πολλές αλλαγές Χάλεσκερ. Στήριγμα ο άσος, ακόμα και μετά την υποχώρηση στο 1,40 Stoiximan.