100% ανανεωμένη!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!Τώρα και με Paysafe!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!0% γκανιότα*
*Αφορά την επιλογή "νικητής αγώνα" πριν την έναρξη. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια
ΚΛΙΚ ΕΔΩ!
Καταθέσεις με PaysafeΚΛΙΚ ΕΔΩ!Cash Out & Live StreamingΚΛΙΚ ΕΔΩ!

Στατιστικά

Στατιστικά

Ισλανδία: Στο κυνήγι της κορυφής

Δημοσιεύθηκε: 15:10, 19/06/2017, Συντάκτης: Panourakis

Χαφναρφιορντούρ και Στιάρναν θέλουν να κράτησουν επαφή με την πρωτοπόρο Βάλουρ, αντιμετωπίζοντας απόψε τις δύο Βικινγκούρ, τη Ρέικιαβικ (εντός) και την Ολαφσικ (εκτός) αντίστοιχα.

Στατιστική εικόνα πρωταθλήματος
ΑΓΝ. ΕΝΤΟΣΙΣΟΠ.Ν. ΕΚΤΟΣΓΚΟΛΓΚΟΛ ΕΝΤ.ΓΚΟΛ ΕΚΤ.UN 2,5OV 2,5ΙΣ. 0-0ΚΙΤΡ.ΚΟΚΚ.

ΑΚΡΑΝΕΣ – ΦΙΟΛΝΙΡ

*** Στο 3,30 φτάνει ο άσος, στο 2,00 δίνεται το διπλό.

ΑΚΡΑΝΕΣ: Ευχαριστημένη έμεινε με το 0-0 στην ΚΑ, μιας και ήταν σε παθητικό ρόλο στο σύνολο του ματς και κινδύνεψε σε αρκετές περιπτώσεις, κυρίως από στημένα.

«Αλλάξαμε το πλάνο μας και επιστρέψαμε στο 4-4-2, κάτι που μας βοήθησε πολύ ιδίως στο χώρο του κέντρου», σχολίασε ο τεχνικός Χ. Γιόνσον. Πρώτο Under στη σεζόν, τα 6 προηγούμενα είχαν συνδυαστεί και με G/G.

Αλλαγή στο 20λεπτο ο βασικός εξτρέμ Χαλντόρσον (5/0), εξαιρετικά αμφίβολος.

ΦΙΟΛΝΙΡ: Οι δύο σερί ήττες στο πρωτάθλημα και η συντριβή στο Κύπελλο από τη Βεστμαναεϊάρ έφεραν σε πολύ δύσκολη θέση τον τεχνικό Γκίλφασον και την Πέμπτη το βράδυ έδωσε το κρίσιμο εντός έδρας κόντρα στην Ολαφσικ. Τελικό 1-1, με το σκορ να διαμορφώνεται από νωρίς (0-1/12’, 1-1/15’).

1-1-2 εκτός έδρας η Φιόλνιρ, με το μοναδικό διπλό αυτό στην έδρα της Χαφναρφιορντούρ.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (No Bet): Η μεν Ακράνες δεν πείθει με την εν γένει παρουσία της, αλλά και για τη Φιόλνιρ τα δεδομένα δεν είναι τα καλύτερα δυνατά μετά το κρίσιμο ματς με την Ολαφσικ την Πέμπτη. Ρίσκο οποιαδήποτε επιλογή.

ΒΙΚΙΝΓΚΟΥΡ ΟΛ. – ΣΤΙΑΡΝΑΝ

*** Στο 5,25 φτάνει ο άσος, στο 1,55 σταθερά το διπλό.

ΒΙΚΙΝΓΚΟΥΡ ΟΛ.: Αγωνιστική καθίζηση μετά τον αποκλεισμό στο Κύπελλο, ακολούθησαν τρεις σερί ήττες και στο πρωτάθλημα, οι δύο βαριές εντός έδρας από Βεσταμαναεϊάρ (0-3) και ΚΑ (1-4).

Κάπως βελτιωμένη εικόνα στο εκτός έδρας με τη Φιόλνιρ, έμεινε στο 1-1, με το σκορ να διαμορφώνεται μέσα σε τρία λεπτά (0-1/12’, 1-1/15’).

Παραμένει ανοιχτό πάντως το ενδεχόμενο ο Βόσνιος τεχνικός Πουρίσεβιτς να αποχαιρετήσει σε περίπτωση νέου αρνητικού αποτελέσματος. Χωρίς νίκη εντός έδρας η Ολαφσικ από πέρυσι τον Ιούνιο (0-2-8)!

ΣΤΙΑΡΝΑΝ: Την Πέμπτη υποδέχθηκε τη Βικινγκούρ Ρέικιαβικ, με στόχο τη νίκη που θα τη φέρει ξανά στην κορυφή, ισόβαθμη με τη Βαλούρ, δεν τα κατάφερε όμως, γνωρίζοντας την ήττα με 1-2. Παρότι ισοφάρισε μέσα σε ένα λεπτό το γκολ που δέχθηκε στο 15’, στο υπόλοιπο δεν ήταν καλή και δίκαια ηττήθηκε (1-2/73’).

Δεδομένα εκτός ο βασικός κίπερ Χ. Μπιόρνσον (5 συμμ.), αντικαταστάτης του ο άπειρος Γιοχάνεσον.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (2): Λογικά χαμηλά άνοιξε το διπλό της Στιάρναν, από τη στιγμή που έχει μεγαλύτερο βάθος στο ρόστερ για να διαχειριστεί τα μαζεμένα παιχνίδια, σε σχέση πάντα με την προβληματική Ολαφσικ. Κρατάμε το 1,55 Stoiximan.

ΧΑΦΝΑΡΦΙΟΡΝΤΟΥΡ – ΒΙΚΙΝΓΚΟΥΡ ΡΕΪΚ.

*** Στο 1,65 παίζεται ο άσος, στο 4,65 το διπλό.

*** Λιγκ Καπ: Βικινγκούρ Ρέικ. – Χαφναρφιορντούρ 1-2

ΧΑΦΝΑΡΦΙΟΡΝΤΟΥΡ: Με την ισοπαλία έφυγε από την έδρα της Γρίννταβικ (1-1).

Αν και είχε την κατοχή μπάλας από την αρχή, από φάσεις λίγα πράγματα στο πρώτο ημίχρονο. Ο ρυθμός ανέβηκε μετά τη μία ώρα παιχνιδιού και παρότι βρέθηκε να χάνει (1-0/75’), ισοφάρισε άμεσα (1-1/77’) με αμφισβητούμενο γκολ. Από δύο ευκαιρίες είχαν στο υπόλοιπο.

3/3 Over 2,5 εντός έδρας! Τρεις πάγιες απουσίες, δεν επηρεάζουν.

ΒΙΚΙΝΓΚΟΥΡ ΡΕΪΚ.: Πέτυχε σπουδαίο διπλό στην έδρα της πρωτοπόρου Στιάρναν (1-2) την Πέμπτη.  Καλύτερη συνολικά στο ματς, προηγήθηκε στο 15’ και παρότι ισοφαρίστηκε ένα λεπτό μετά, δεν έδειξε να επηρεάζεται και στην επανάληψη συνέχισε να ψάχνει με αξιώσεις το γκολ.

Παραμένει αήττητη από τότε που ανέλαβε ο έμπειρος τεχνικός Ολαφσον.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (1): Με μία μέρα παραπάνω ξεκούρασης η Χάφναρ, έχει τον πρώτο λόγο κόντρα στη Βικινγκούρ, που είχε κι άλλο απαιτητικό ματς στην έδρα της Στιάρναν, που λογικό είναι να έχει μειώσει τις αντοχές της. Δεκτός άσος στο 1,67 Stoiximan.

ΚΡ ΡΕΪΚ. – ΜΠΡΕΪΝΤΑΜΠΛΙΚ

*** Στο 1,85 ο άσος, στο 3,80 το διπλό.

ΚΡ ΡΕΪΚ.: Δεν μπορεί να πιάσει ρυθμό και παραμένει χαμηλά στη βαθμολογία. Την Πέμπτη δοκιμάστηκε στην έδρα της Βεστμαναεϊάρ (ήττα 3-1), με την εμφάνιση της να μην είναι καθόλου καλή.  Βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο 40’ και παρότι μείωσε γρήγορα (2-1/42’), εγκατέλειψε τις προσπάθειες με το καλημέρα στην επανάληψη (3-1/47’).

Στο Over 2,5 και G/G τα τρία προηγούμενα στην έδρα της! Τρεις πάγιες απουσίες.

ΜΠΡΕΪΝΤΑΜΠΛΙΚ: Εντός έδρας ήττα από τη Βαλούρ (1-2) μεσοβδόμαδα, με γκολ που δέχθηκε στο 95’. Αν και προηγήθηκε με το καλημέρα (1-0/5’), η εμφάνιση της δεν ήταν καθόλου καλή και απλά παρακολουθούσε την αντίπαλο της, ιδιαίτερα μετά την ισοφάριση (1-1/52’).

Πρώτη απώλεια μετά τις 3 σερί νίκες (οι 2 με τον Μιλόγεβιτς στον πάγκο). 5 σερί με Over και G/G! Λείπουν δύο μακροχρόνιοι.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (No Bet): H ΚΡ δεν μπορεί με τίποτα να βρει ρυθμό, αλλά και για τη Μπρέινταμπλικ είναι ερωτηματικό αν θα επηρεαστεί από την πρώτη απώλεια με τον νέο τεχνικό. Με ρίσκο οποιαδήποτε επιλογή.