100% ανανεωμένη!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!0% γκανιότα*
*Αφορά την επιλογή "νικητής αγώνα" πριν την έναρξη. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια

Δημοσιεύθηκε: 13:03, 12/10/2017, Συντάκτης: Syrigos

Επιστρέφει στην ενδεκάδα της Ενγκα ο πολύτιμος μπακ Φίνε, όμως το άγχος της ομάδας του Ντέιλα είναι εμφανές στα τελευταία παιχνίδια.

Στατιστική εικόνα πρωταθλήματος
ΑΓΝ. ΕΝΤΟΣΙΣΟΠ.Ν. ΕΚΤΟΣΓΚΟΛΓΚΟΛ ΕΝΤ.ΓΚΟΛ ΕΚΤ.UN 2,5OV 2,5ΙΣ. 0-0ΚΙΤΡ.ΚΟΚΚ.
200985250552332220951051456726
M.O49.0%26.0%25.0%2.81.71.147.5%52.5%7.0%2.80.1

Επόμενα παιχνίδια
ΗΜ.ΑΓΩΝΑΣ1X2UnderOver

ΒΑΛΕΡΕΝΓΚΑ – ΧΑΟΥΓΚΕΣΟΥΝΤ

*** Ο άσος κοντράρεται, το αρχικό 2,00 φτάνει στο 2,15. Το διπλό στο 3,30.

*** Α’ γύρος, Χαούγκεσουντ – Βαλερένγκα 4-3 (6/4).

ΒΑΛΕΡΕΝΓΚΑ: Ο φόβος του υποβιβασμού έχει μπολιάσει για τα καλά σε παίκτες και προπονητικό τιμ.

Ωραίο α’ μέρος στο Στάμπαεκ, με τον Γκριντχάιμ σε κέφια σκόραρε δύο φορές και το 0-2 φαινόταν να της δίνει τη νίκη. Πραγματικά αγνώριστη στη β’, έχασε το προβάδισμα μέσα σε τρία λεπτά (1-2 57’, 2-2 60’) και μετά διαλύθηκε εντελώς, δέχθηκε άλλα δύο γκολ μετά το 76’, τελικό 4-2.

«Κακό τελευταίο 20λεπτο, πλέον δεν είμαστε σίγουροι για τίποτα», είπε ο Ντέιλα που αμφισβητείται έντονα.

Κάρτες ο χαφ Μπέρντσεν (13/0, 7 αλλ.), επιστρέφει επιτέλους ο μπακ Φίνε (19/4), παραμένουν όμως στα πιτς οι φορ Αμπντελαουέ (12/2, 3 αλλ.) και Χολμ (11/0) που είναι τραυματίες.

ΧΑΟΥΓΚΕΣΟΥΝΤ: Τα έκανε όλα λάθος στο τελευταίο με την Οντ και το 1-0 ήρθε φυσιολογικά.

Ο κίπερ της ήταν εκπληκτικός στο α’, μοναδική φορά που νικήθηκε ήταν στο 44’. Στο β’ φάνηκε πως δεν είχε σύστημα για να επιτεθεί, δέχθηκε πάλι ευκαιρίες, ο κίπερ Μπρατβέιτ έπιασε πέναλτι στο 61’ κρατώντας την ζωντανή, όμως ούτε αυτό ήταν ικανό να την ξυπνήσει, το ματς κύλησε ήρεμα στο 1-0.

Σκοράρει στα 11/12 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, είναι η μοναδική ομάδα που δεν έχει πετύχει γκολ στο πρώτο 15λεπτο των αγώνων της.

Χωρίς προβλήματα ταξίδεψε στο Οσλο, άπαντες έτοιμοι για το ματς.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (2): Τεράστιο το πρόβλημα στη Βαλερένγκα. Είναι κυρίως ψυχολογικό, αλλά και αγωνιστικά ο Ντέιλα φαίνεται πως δεν μπορεί να φτιάξει μια καλή ομάδα. Χωρίς άγχος η Χαούγκεσουντ, είναι ζημιάρα και το 3,30 Stoiximan του διπλού μπορεί να πληρώσει.