100% ανανεωμένη!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!0% γκανιότα*
*Αφορά την επιλογή "νικητής αγώνα" πριν την έναρξη. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια

Δημοσιεύθηκε: 13:06, 13/10/2017, Συντάκτης: giannoulas

Σε οκτώ ματς η Φότζια έχει επιβεβαιώσει τη φήμη του «όσα έρθουν και όσα πάνε», έχει ισάριθμα G/G και τη χειρότερη άμυνα στην κατηγορία. Η Περούτζια προέρχεται από το σοκ του 1-5 από την Προ Βερτσέλι και θα ψάξει την αντίδραση.

Στατιστική εικόνα πρωταθλήματος
ΑΓΝ. ΕΝΤΟΣΙΣΟΠ.Ν. ΕΚΤΟΣΓΚΟΛΓΚΟΛ ΕΝΤ.ΓΚΟΛ ΕΚΤ.UN 2,5OV 2,5ΙΣ. 0-0ΚΙΤΡ.ΚΟΚΚ.

ΦΟΤΖΙΑ – ΠΕΡΟΥΤΖΙΑ

***Στο 2,20 ο άσος της Φότζια, το διπλό της Περούτζια στο 3,20.

ΦΟΤΖΙΑ: Ηττα 3-1 από την ανώτερη στην επανάληψη Εμπολι. Στο πρώτο ημίχρονο δεν είχε άσχημη παρουσία και έδειχνε πιθανότερο να προηγηθεί, απειλήθηκε για πρώτη φορά στο 38’ (δοκάρι). Στην επανάληψη όμως έμεινε από δυνάμεις και στην ουσία παράτησε το ματς από το 59’ (1-0), δέχτηκε άλλα δύο στο 66’ και το 73’, μείωσε στο 82’ με τον Ματζέο.

«Η διαφορά είναι πως αυτοί αξιοποίησαν τις ευκαιρίες τους και εμείς όχι. Αλλά η συνολική εμφάνιση δεν είναι για πέταμα», είπε ο Τζιοβάνι Στρόπα.

Τέθηκε νοκ-άουτ ο χαφ Ανιέλι (5/0), παραμένουν έξω ο εξτρέμ Νικάστρο (5/1) και οι στόπερ Εμπερέρ (2/0), Φιλιομένι (-). Γυρίζει στους διαθέσιμους ο ποιοτικός ακραίος Φλοριάνο (4/1).

Στο 4-3-3 ο Τζιοβάνι Στρόπα σταθερά, με τους Κιρικό (8/2), Ματζέο (8/4) και Φεντάτο (6/1) στην τριάδα της επίθεσης.

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-3-3): Γκουάρνα – Λογιάκονο, Καμπορέζε, Μαρτινέλι, Ρουμπίν – Φεντέλε, Βάκα, Αγκάτσι – Κιρικό, Ματζέο, Φεντάτο.

ΠΕΡΟΥΤΖΙΑ: Φαντάζει απίθανο το 1-5 από την Προ Βερτσέλι, απίθανη κατάρρευση στο τελευταίο 20λεπτο με τέσσερα γκολ. Επαιζε από το 45’ με δέκα παίκτες, είχε βρεθεί πίσω στο σκορ από το 5’ αλλά ισοφάρισε στο 69’ με τον Μπελμόντε, κατόπιν τα φώτα «έσβησαν» με τέσσερα γκολ, στο 72’, το 75’, το 91’ (πέναλτι) και το 94’.

Τρίτη ήττα στην τελευταία τετράδα αγώνων και επιβεβαιώνει το ντεφορμάρισμα: «Δεν ήμασταν φαινόμενα πριν, ούτε άχρηστοι τώρα», τόνισε ο τεχνικός Τζούντι.

Ο πρόεδρος Μασιμιλιάνο Σαντοπάντρε δεν πίστευε με αυτά που έβλεπε το Σάββατο και στην εβδομάδα είχε συνάντηση με το τεχνικό τιμ, ζητώντας εξηγήσεις για την πτώση στην απόδοση των τελευταίων εβδομάδων. Ο Φεντερίκο Τζούντι υποσχέθηκε άμεση ανάκαμψη, ζητώντας από τους παίκτες του «να μάθουν από τα λάθη τους. Ένα παιχνίδι μπορεί να πάει στραβά, ωστόσο δεν πρέπει να τα παρατάμε στις δυσκολίες».

Τιμωρημένος ο μπακ/χαφ Πάγιατς (7/0). Τέθηκαν νοκ-άουτ ο μπακ/κάπτεν Ντελ Πρέτε (4/0) και ο φορ Φρικ (1/0). Γυρίζει στους διαθέσιμους μετά τα διεθνή ματς ο αρχισκόρερ Χαν (7/6), παρών στην αποστολή και ο καλός φορ Τσέρι (2/2).

Στο 4-3-1-2 ο Τζούντι με τον Φάλκο (4/0) στον επιτελικό ρόλο, επιθετικό δίδυμο οι Χαν και Ντι Κάρμινε (6/3).

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-3-1-2): Ροζάτι – Τζανόν, Βόλτα, Μόνακο, Μπελμόντε – Μπιάνκο, Κολομπάτο, Μπρίγκι – Φάλκο – Χαν, Ντι Κάρμινε.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (1): Με αρκετό ρίσκο στον άσο, αφού η Φότζια είναι αδύναμη αμυντικά, ό,τι καλό «χτίζει» μπροστά το καταστρέφει πολύ εύκολα πίσω. Η Περούτζια περνά ντεφορμάρισμα, γρήγορα ξεφούσκωσε μετά το αρχικό 4-1-1, έχει δύο σερί ήττες και εμφάνισε αμυντικές αδυναμίες στα τελευταία ματς. Στο 2,20 Stoiximan ο άσος.