100% ανανεωμένη!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!0% γκανιότα*
*Αφορά την επιλογή "νικητής αγώνα" πριν την έναρξη. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια

Δημοσιεύθηκε: 13:44, 13/10/2017, Συντάκτης: portoulas

Τη μοναξιά της κορυφής διεκδικεί με τρίτη διαδοχική νίκη σήμερα η αήττητη εντός έδρας Σπόρτινγκ Χιχόν, με τέσσερα συνεχόμενα ματς αήττητη πήγε στο «Μολινόν» η Ουέσκα.

Στατιστική εικόνα πρωταθλήματος
ΑΓΝ. ΕΝΤΟΣΙΣΟΠ.Ν. ΕΚΤΟΣΓΚΟΛΓΚΟΛ ΕΝΤ.ΓΚΟΛ ΕΚΤ.UN 2,5OV 2,5ΙΣ. 0-0ΚΙΤΡ.ΚΟΚΚ.

*** Ασος του 2,00, διπλό του 3,60.

ΣΠ. ΧΙΧΟΝ: Χρειάστηκε μόλις πέντε τελικές προσπάθειες για γκολ την Τρίτη κόντρα στη Λεονέσα εκτός έδρας, οι τρεις εντός εστίας για να πετύχει τα γκολ της νίκης 2-0 (65’ στημένο, 66’).

Επιθετικά δεν έκανε κάτι άλλο ιδιαίτερο, με το δυνατό της όπλο πέρα από την αποτελεσματικότητα να είναι η άμυνά της, δεχόμενη λίγες φάσεις, κυρίως από μία σε κάθε ημίχρονο.

Εχει να κάνει τρεις συνεχόμενες νίκες από τη σεζόν 2014-15. Είναι αήττητη φέτος στην έδρα της σε τέσσερα ματς, με μόλις ένα γκολ παθητικό, από τον πρώην επιθετικό του Παναθηναϊκού, Τοτσέ.

Επιστρέφει ο συνήθως βασικός φορ Σάντος (8/2, 2 αλλ.),

Νοκ άουτ τέθηκαν ο βασικός μπακ Κανέγια (9/0), ο βασικός χαφ Αλ. Πέρεθ (7/0) και ο συνήθως βασικός μπακ Λόρα (5/0).

Β' Ισπανίας

ΟΥΕΣΚΑ: Για ένα λεπτό, αφού ισοφαρίστηκε στο πρώτο από τα δύο λεπτά καθυστερήσεων έχασε την ευκαιρία την Τρίτη να κάνει την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της μένοντας στο 1-1 με τη Ρέους εκτός έδρας.

Εκανε ένα εξαιρετικό πρώτο μέρος, με πολύ περισσότερες φάσεις σε σχέση με την αντίπαλό της, δίχως να βρει στόχο. Εδειξε αρκετά κουρασμένη στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ακόμη κι έτσι άνοιξε το σκορ στο 60’.

Εχασε εντελώς τις δυνάμεις της στο τελευταίο 15λεπτο, γλίτωσε από δοκάρι και άλλες φάσεις, αλλά όχι από την ισοφάριση με σουτ ακριβώς από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής.

Το μοναδικό φετινό διπλό της έγινε στο τελευταίο χρονικά ματς, με την Αλμερία, πρώτο ύστερα από οκτώ εκεί, που δεν δέχτηκε γκολ. Μόλις μία ισοπαλία εκτός έδρας στα οκτώ τελευταία ματς σε συνέχεια από πέρυσι.

Παραμένει εκτός μάχης ο βασικός αριστερός μπακ Μπρέζανσιτς (6/0).

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (2-3 γκολ): Η Χιχόν επέστρεψε τις προάλλες στον καλό εαυτό της, του να είναι συμπαγής και να «χτυπάει» σε καίριες στιγμές, ωστόσο χρειάζεται να παίξει καλύτερη μπάλα. Ναι μεν έχει αήττητη έδρα, η Ουέσκα, δε, έχει τα φόντα να την αμφισβητήσει. Προτιμότερο το σύνηθες εύρος γκολ στο 2,00 Vistabet, τα νούμερά τους το ενισχύουν αυτό.