0% γκανιότα*
*Αφορά την επιλογή "νικητής αγώνα" πριν την έναρξη. Διαθέσιμο σε επιλεγμένα παιχνίδια
ΚΛΙΚ ΕΔΩ!
100% δίπλα στον παίκτηΚΛΙΚ ΕΔΩ!Cash Out* & Live Streaming*
*Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις
ΚΛΙΚ ΕΔΩ!
Καταθέσεις με PaysafeΚΛΙΚ ΕΔΩ!100% ανανεωμένη!ΚΛΙΚ ΕΔΩ!

Στατιστικά

Στατιστικά

Μεξικό: Ανεβάζει ρυθμούς η Αμέρικα

Δημοσιεύθηκε: 13:48, 13/02/2018, Συντάκτης: Zagas

Η Αμέρικα παραμένει αήττητη και το παιχνίδι της γίνεται ολοένα και πιο πειστικό. Η Τίγκρες πάει για το πρώτο διπλό κόντρα στη Λόμπος, που έχει να παίξει τρία ματς σε έξι μέρες. Επιστρέφει ο Μάρκες στην Ατλας.

Στατιστική εικόνα πρωταθλήματος
ΑΓΝ. ΕΝΤΟΣΙΣΟΠ.Ν. ΕΚΤΟΣΓΚΟΛΓΚΟΛ ΕΝΤ.ΓΚΟΛ ΕΚΤ.UN 2,5OV 2,5ΙΣ. 0-0ΚΙΤΡ.ΚΟΚΚ.

ΑΤΛΑΣ – ΝΕΚΑΞΑ

*** Ο άσος κατά βάση στο 2,50, το διπλό στο 2,75.

*** Απερτούρα: Νεκάξα – Ατλας 2-1.

ΑΤΛΑΣ: Δεν πρόλαβε να χαρεί την πρώτη νίκη, πίσω στην κατήφεια με το 3-1 από τη Λόμπος. Πήγε στράφι το δυνατό πρώτο μέρος, όπου προηγήθηκε κι έδειχνε να ελέγχει την κατάσταση. Στο β’ δεν άντεξε την πίεση, δέχτηκε την ανατροπή σε πέντε λεπτά (1-1/71’, 2-1/75’) και το τρίτο με απευθείας φάουλ στη λήξη.

«Ηδη ξέρω σε ποιους παίκτες μπορώ να υπολογίζω και σε ποιους όχι», είπε ο Ρομάνο, που συμπλήρωσε τρία ματς στο τιμόνι.

Μπορεί να επανέλθει ο ηγέτης Ράφα Μάρκες (2/0), που έχασε τρία, χρόνιες απώλειες ο γκολκίπερ Ουστάρι και ο χαφ Ραμίρες.

ΝΕΚΑΞΑ: Εκμεταλλεύτηκε τη νευρικότητα και τις απουσίες της Κρουζ Αζούλ, πήρε δεύτερη σερί νίκη στο δρόμο με 2-0, δεν δέχτηκε γκολ για τρίτο σερί. Επαιξε έξυπνα και συγκεντρωμένα, σκόραρε με αντεπιθέσεις στο 14’ και το 64’, ενδιάμεσα άντεξε στην όποια πίεση, με τον Μπαροβέρο να κατεβάζει ρολά, στο τέλος θα μπορούσε να σκοράρει κι άλλο.

«Η ομάδα μεγαλώνει, αλλά επίσης δεν πρέπει να πετάμε στα σύννεφα, γιατί έχουμε ακόμα μία εκκρεμότητα και είναι να κερδίσουμε στο σπίτι μας», τόνισε ο Αμπρίς.

* Με N/G τα 5/6 παιχνίδια της.

Συνεχίζει χωρίς δύο μακροχρόνια τραυματίες, αλλά χωρίς φρέσκες απώλειες.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (No bet): Η Νεκάξα ξαναγίνεται η ομάδα που χάνει πολύ δύσκολα και μπορεί να παίρνει αποτελέσματα χάρη στην καλή της οργάνωση και την πειθαρχία. Το θέμα είναι ότι φαντάζει δύσκολο να βγάλει και τρίτο σερί διπλό, ενώ και οι τιμές της σε αυτήν την περίπτωση δεν ελκύουν για να την κυνηγήσουμε.

ΛΟΜΠΟΣ – ΤΙΓΚΡΕΣ

*** Το διπλό κατά βάση στο 2,05, με τον άσο στο 3,35.

*** Απερτούρα: Τίγκρες – Λόμπος 3-2.

*** Αρκετή συνεργασία ανάμεσα στις δύο ομάδες, από το καλοκαίρι και μετά η Τίγκρες έχει δανείσει επτά παίκτες στη Λόμπος, οι πέντε παραμένουν.

ΛΟΜΠΟΣ: Πανηγύρισε την πρώτη νίκη με το 3-1 επί της Ατλας, βαθιά ανάσα στην ειδική βαθμολογία και οξυγόνο για τον τεχνικό Ράφα Πουέντε, που ένιωθε την πίεση.

Δεν διέθετε δυναμισμό στο πρώτο μέρος και βρέθηκε να χάνει, αλλά στην επανάληψη βγήκε μεταμορφωμένη και πιο ψυχωμένη, κέρδισε τις περισσότερες μάχες, έφτασε στην ανατροπή σε πέντε λεπτά (71’-75’) και σκόραρε και τρίτο γκολ στο 94’, ενώ ένα λεπτό πριν είχε μείνει με δέκα.

«Αν ήταν νε πεθάνουμε, θα ήταν με το μέτωπο ψηλά», είπε ο τεχνικός της.

* Τα 5/6 G/G, δέχτηκε σε όλα.

Τιμωρημένος ο καλός δεξιός μπακ Αντβίνκουλα (6/0), σε δεύτερο και ο βετεράνος στόπερ Ροντρίγκες (5/0).

ΤΙΓΚΡΕΣ: Εχασε τους πρώτους βαθμούς εντός έδρας, μένοντας στο 1-1 με την Αμέρικα, σε ένα δυναμικό κι έντονο ματς, που διέθετε όλα τα στοιχεία ενός μεγάλου ντέρμπι. Ηταν καλύτερη στο πρώτο μέρος και προηγήθηκε με τον Ζινιάκ στο 41’, ενώ λίγο πριν είχε γλιτώσει σε πέναλτι. Στην επανάληψη έχασε τα μέτρα, ισοφαρίστηκε στο 69’ με δεύτερο – αμφισβητούμενο – πέναλτι, ενώ λίγο πριν είχε μεγάλη ευκαιρία για το 2-0.

Ως τώρα δεν έχει καταφέρει να κερδίσει εκτός έδρας, έχασε από Πουέμπλα (2-1) και Πούμας (2-0), ενώ κόλλησε στο μηδέν με την Κερέταρο.

Συνεχίζει έξω ο διεθνής εξτρέμ Ακίνο (5/1), από την άλλη ανέκαμψε και μπορεί να επανέλθει ο αριστερός μπακ Τόρες Νίλο (3/0).

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (2): Τα μεσοβδόμαδα είναι πάντα καλύτερα για την Τίγκρες που διαθέτει το πιο γεμάτο ρόστερ και λύσεις να καταπολεμήσει την επιβάρυνση. Επίσης χρειάζεται να ρεφάρει μετά τους πρώτους χαμένους βαθμούς στην έδρα της, ενώ στατιστικά είναι δύσκολο να μείνει και σε τρίτο σερί ματς χωρίς νίκη. Η Λόμπος έχει να δώσει τρία ματς σε έξι μέρες, καθώς ξαναπαίζει και την Παρασκευή στη Μορέλια, ενώ της λείπουν και δύο βασικοί αμυντικοί, πέρα από το ότι δέχεται γκολ σε κάθε ματς. Δεν είναι καμιά μεγάλη ευκαιρία το διπλό στο 2,10 Stoiximan, αλλά δεν είναι και λάθος.

ΑΜΕΡΙΚΑ – ΜΟΝΑΡΚΑΣ

*** Ο άσος κινείται γύρω από το 1,75, το διπλό στο 4,25.

*** Απερτούρα: Μονάρκας – Αμέρικα 2-0.

ΑΜΕΡΙΚΑ: Συνεχίζει αήττητη και μετά την επίσκεψή της στην πανίσχυρη έδρα της πρωταθλήτριας Τίγκρες, απ’ όπου απέδρασε με το 1-1. Μπορεί να ισοφάρισε με αμφισβητούμενο πέναλτι στο 69’ ο Μενέζ, που είχε περάσει αλλαγή λίγο πριν, αλλά άξιζε την ισοφάριση στο β’ μέρος. Στο πρώτο ήταν λίγο κατώτερη, δέχτηκε το γκολ στο 41’, ωστόσο νωρίτερα είχε σπαταλήσει πέναλτι για να προηγηθεί (Ουρίμπε/δοκάρι).

Ικανοποιημένος με την εμφάνιση, αλλά όχι με το αποτέλεσμα ο Μιγκέλ Ερέρα, τονίζοντας ότι «είχαμε την ευκαιρία να κερδίσουμε».

Καθαρό απουσιολόγιο.

ΜΟΝΑΡΚΑΣ: Αυτήν τη φορά δεν είχε τη ρέντα των προηγούμενων αγώνων της, λάθη και ατυχία συνδυάστηκαν για το 1-2 από την ανώτερη και πιο ουσιαστική Πούμας, πρώτη απώλεια εντός έδρας.

Ανά περιόδους το ματς ήταν πολύ ισορροπημένο, αλλά συνολικά απειλήθηκε πολύ παραπάνω. Από λάθος της άμυνας το 0-1 στο 28’, με αυτογκόλ το 0-2 στο 50’. Εχασε κάποιες φάσεις, κατάφερε να μειώσει μετά από κόρνερ στο 80’, αλλά δεν πρόλαβε να αποτρέψει τη ζημιά.

«Κάνουμε δώρα στην άμυνα, πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί, χρειάζεται να είμαστε πολύ ισορροπημένοι και να αμυνόμαστε καλύτερα, έτσι μόνο θα φιλοδοξούμε να νικήσουμε», τόνισε ο Ρομπέρτο Ερνάντες.

Χωρίς γνωστά προβλήματα.

ΣΤΟΙΧΗΜΑ (1): Ζωηρεύει η Αμέρικα και το παιχνίδι της γίνεται όλο και πιο πειστικό. Εντός έδρας κέρδισε τα δύο τελευταία, αλλά η ισοπαλία με την Τίγκρες ήταν ακόμα καλύτερη απόδειξη. Στο 1,80 Stoiximan στέκεται ο άσος, μιας και η Μονάρκας συνεχίζει να παίζει μέτρια.