ΦΑΛΚΕΝΜΠΕΡΓΚ - ΦΡΕΪ (22/4/18, 18:30)

06:43 29-03-24

1
2

Σε εκπληκτική φόρμα βρίσκεται η ομάδα του Χάσσε Έκλουντ, πραγματοποιώντας την τρίτη σερί νίκη στο Γκέτεμποργκ κόντρα στην ΓΚΑΙΣ (2-0). Ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό να της δώσει την νίκη. Πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ της 2-0 και στην επανάληψη έσβησε την μηχανή. Δεν απειλήθηκε σε κάνενα σημείο του αγώνα και δίκαια έφυγε με τους τρεις βαθμούς, που την βάζει σε θέση οδηγού.

Βρίσκεται σε τρομερή φόρμα, αφού μετρά σε τρία παιχνίδια ισάριθμες νίκες και με νίκη επιστρέφει σε θέση οδηγού.

Προσγειωμένος στην συνέντευξη τύπου πριν τον αγώνα με την Φρέι ο τεχνικός της, Χάσε Έκλουντ, που εφιστά την προσοχή του, προσπαθώντας να ελέγξει την υπέρμετρη αυτοπεποίθηση που υπάρχει στο εσωτερικό της ομάδας.

«Αντιμετωπίζουμε μια καλή ομάδα που θέλει να επιστρέψει μετά την βαριά ήττα που υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική. Τέταρτη σερί νίκη θα ήταν ιδανική, ωστόσο έχουμε ένα δύσκολο παιχνίδι μπροστά μας».

Δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα.

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-4-2): Νίλσον – Ένγκλουντ, Γιόζα, Κάρλσον, Όζεν – Έστλινντ, Κουάκουα, Κάρλσον, Σέντερστρεμ – Πάρσον, Βίεντε

Σταθερός στο 4-4-2 ο Έκλουντ. Δεν αναμένονται μεγάλες αλλαγές στην σύνθεσή της.

Τρία ματς τρεις νίκες για την Φάλκενμπεργκ που στα δύο έχει καταφέρει να κρατήσει ανέπαφη την εστία της.

Με κατεβασμένα τα χέρια παραδόθηκε στην ανωτερότητα της Χέλσινγκμποργκ, γνωρίζοντας στην έδρα της συντριβή με 1-5. Τραγική αμυντικά, την έκανε ό,τι ήθελε η αντίπαλός της, θα μπορούσε να παρεί μεγαλύτερες διαστάσεις το σκορ. Το γκολ ήρθε από ένα σουτ στην μοναδική της καλή ευκαιρία.

Υπάρχει ηρεμία στο εσωτερικό της παρά το γεγονός ότι παραμένει χωρίς νίκη.

Πλήρης η αποστολή της.

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-4-2): Ατανάτσκοβιτς – Φορς, Βίστρεμ, Σίσει, Γκλόσμπεργκ – Γ Σίσει, Γιάγιτς, Χάνσον, Ρούνεμο – Πίτερ, Σταυροθανασόπουλος

Διαθέτει την χειρότερη άμυνα της κατηγορίας με 9 γκολ παθητικό. Παραμένει χωρίς νίκη εδώ και τρεις αγωνιστικές.