ΒΙΣΕΛ ΚΟΜΠΕ - ΝΑΓΚΟΓΙΑ (21/4/18, 10:00)

10:41 29-03-24

1
2

Διπλό στη Ναγκασάκι (νίκη 2-1) με ανατροπή στο τελευταίο μισάωρο την Τετάρτη, χάρη στα τέρματα από Ουέλινγκτον (67’) και Γκόκε (92’), αγωνίστηκε με αναπληρωματικούς. Εξασφάλισε πρόωρα την πρόκριση της στην επόμενη φάση του Λιγκ Καπ.

Σημαντική νίκη και στο πρωτάθλημα, πήρε το διπλό στη Γιοκοχάμα (νίκη 2-1), χωρίς πάντως να εντυπωσιάσει. Ανιαρό παιχνίδι για 50 λεπτά, με το ρυθμό ξαφνικά να ανεβαίνει και όταν έμεινε πίσω στο σκορ (1-0/58’), κατάφερε να βγάλει εξαιρετική αντίδραση και να το γυρίσει με δύο πανέμορφα γκολ (1-1/67’, 1-2/79’).

Πήρε τα πάνω της από τα μέσα Μαρτίου και μετά, έχει 4 νίκες στα 5 τελευταία στις δύο διοργανώσεις, με μοναδική της ήττα από την Ουράβα (2-3).

Εξέτισε ο σταρ Ποντόλσκι (7/1), προφυλάχθηκε μεσοβδόμαδα στο Λιγκ Καπ και αναμένεται να επιστρέψει στο βασικό σχήμα. Μακροχρόνιος ο φορ Λεάντρο (1/0 πέρυσι).

Μαζί με το περασμένο πρωτάθλημα, έχει τα 5/6 τελευταία στο Κόμπε με Over 2,5 και G/G, έχοντας ηττηθεί σε όλα! Μοναδικό που ξέφυγε από την εξίσωση το 2-0 της νίκη της επί της Τσερέζο Οσάκα.

Το τραγικό σερί των εννιά αγώνων (0-1-8) επιτέλους τερματίστηκε, κέρδισε τη Χιροσίμα (2-1) στο Λιγκ Καπ, με ανατροπή στην επανάληψη, με τα γκολ από Φουκαχόρι (61’) και Τζο (78’). Με πέντε βασικούς στη σύνθεση της.

Νίκη σημαντική για τη ψυχολογία της στο Λιγκ Καπ, θέλει να την εκμεταλλευτεί για να κάνει νέα αρχή, για να αφήσει πίσω της για τα καλά τις επτά σερί ήττες στις δύο διοργανώσεις. Θέλει να «σβήσει» και τον προβληματισμό από τις μέτριες εμφανίσεις μέχρι στιγμής του Τζο.

Αμφίβολος ο βασικός εξτρέμ Γκάμπριελ Χαβιέ (5/4). Λείπουν δύο μακροχρόνιοι, δεν επηρεάζουν.

Μοναδική νίκη της εκτός έδρας στη σεζόν το 3-2 στην πρεμιέρα στην έδρα της Γκάμπα.