ΒΙΣΕΛ ΚΟΜΠΕ - ΚΑΒΑΣΑΚΙ (28/4/18, 10:00)

11:31 28-03-24

1
2

Πήρε το βαθμό στην Κασίμα (1-1), όπου όντας καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε με τον Μίτα (34’). Ισοφαρίστηκε γρήγορα στην επανάληψη (1-1/51’), κράτησε καλά στην άμυνα και έχασε σπουδαία ευκαιρία στο τέλος για να πάρει τη νίκη, με τον Οτσούκι αρχικά και με τον Ουέλινγκτον στις καθυστερήσεις.

Εχει πάρει πλέον τα πάνω της, αποδίδει εξαιρετικά από τα μέσα Μαρτίου και μετά, μετρώντας 5 νίκες στα 7 τελευταία παιχνίδια της στις δύο διοργανώσεις, με μοναδική απώλεια την εντός έδρας ήττα από την Ουράβα (2-3). Στα θετικά και οι συνεχόμενες πολύ καλές εμφανίσεις από τον Ποντόλσκι, που έχει βρει πλέον τον καλό του εαυτό.

Επιστρέφει μετά από ένα χρόνο ο φορ Λεάντρο, έχει μπει πλέον σε κανονικούς ρυθμούς προπονήσεων και βρίσκεται στη λίστα με τους αμφίβολους.

Στο Over 2,5 τα 6/7 πιο πρόσφατα παιχνίδια της εντός έδρας στο πρωτάθλημα.

Βρίσκει τους ρυθμούς της, νίκη με 2-0 στην Τοσού, με καλή εμφάνιση. Είχε τον έλεγχο εξ αρχής και τις ευκαιρίες, καθάρισε γρήγορα στην επανάληψη με Αμπε (56’) και Κομπαγιάσι (67’), χωρίς να συναντήσει το παραμικρό πρόβλημα.

Με τις δύο σερί πειστικές νίκες η πρωταθλήτρια πιστοποίησε ότι είναι έτοιμη πλέον να ξεκινήσει την αντεπίθεση της για την υπεράσπιση του τίτλου. Ποντάρει και στην έδρα της, έχοντας να δώσει εκεί τα τρία από τα τέσσερα επόμενα μέχρι τη διακοπή, κόντρα σε Ουράβα, Τόκυο και Σιμίζου.

Μοναδικός αμφίβολος ο βασικός χαφ Νέτο (9/2), με τις πιθανότητες πάντως να είναι με το μέρος του.

Στο Under 2,5 και τα έξι τελευταία παιχνίδια της εκτός έδρας στη σεζόν.