18:23 28-03-24

1
2

*** Α’ Γύρος: Γιοκοχάμα – Τόκυο 1-0

Το νικηφόρο σερί των τεσσάρων αγώνων στο πρωτάθλημα έλαβε άδοξα τέλος στην Τσερέζο (1-0). Από μία ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο, ακόμα χειρότερος ρυθμός στην επανάληψη, δέχθηκε το γκολ από τραγικό λάθος άμυνας και τερματοφύλακα (74’) και παρότι δεν κινδύνεψε περαιτέρω, δεν απείλησε σε κανένα σημείο.

Η ήττα στην Οσάκα δε στάθηκε ικανή να χαλάσει την καλή της ψυχολογία, οι 4 σερί νίκες πιστοποίησαν ότι άρχισε να παίζει βάσει των πραγματικών της δυνατοτήτων.

Με παρατεταμένο ροτέισον στη διοργάνωση και χωρίς ιδιαίτερο κίνητρο.

Εκτός είναι ο αναπληρωματικός χαφ Χιρακάβα, συνιστά ουσιαστικά το μοναδικό πρόβλημα.

5/6 νίκες στα προηγούμενα στο Λιγκ Καπ, αλλά και 4 σερί επιτυχίες στο Τόκυο στη σεζόν!

Εντός έδρας ήττα από τη Βισσέλ (1-2) στο πρωτάθλημα την Κυριακή, χειρότερη φετινή της εμφάνιση. Μετά από νωθρό πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε με ατομική προσπάθεια του Μπουμάλ (1-0/58’), αλλά δεν μπόρεσε να το διαχειριστεί, για να δεχθεί γρήγορα στην ανατροπή (1-1/67’, 1-2/79’), χωρίς να έχει άλλη ευκαιρία μέχρι τέλους.

Αμφισβήτηση με το καλημέρα προς το πρόσωπο του Ποστέκογλου, όχι μόνο κακής βαθμολογίας (16η), αλλά και αγωνιστικής εικόνας.

Διαφορετικά δεδομένα στο Λιγκ Καπ, ο Ποστέκογλου περιορίζει αισθητά το ροτέισον και η ομάδα του βγάζει ισχυρό κίνητρο.

Μοναδική απουσία ο πολύπειρος μπακ Κουριχάρα (1/0).

3 σερί νίκες εκτός στο Λιγκ Καπ, οι 2 για την προηγούμενη διοργάνωση.