00:33 29-03-24

1
2

Μπορεί να έχει μόλις δύο νίκες στα τελευταία της 14, αλλά βρίσκεται σε καλή φάση το τελευταίο διάστημα και δείχνει διάθεση. Πήρε εφτά βαθμούς από τα τελευταία της τρία.

Εμεινε όρθια στην έδρα της δυνατής Ουτρέχτης (1-1). Βρέθηκε να χάνει στο 8′ , κινδύνεψε στο πρώτο μέρος. Τα πήγε καλύτερα στην επανάληψη, ισοφάρισε στο 73′ με πέναλτι και κράτησε εύκολα στη συνέχεια.

Από τα τελευταία ματς υπάρχει ικανοποίηση, θέλει να κλείσει με όμορφο τρόπο τις φετινές υποχρεώσεις μπροστά στο κοινό της.

Απών ο επιθετικός/2ος της σκόρερ Μαχί (26/7) που έχασε το προηγούμενο. Θα λείψει και ο δεξιός μπακ Βάρμερνταμ (30/1), αμφότεροι θα χάσουν και το φινάλε με την Αϊντχόφεν.  Σε 10ο εκτός ο επιθετικός Φέλντβαϊκ (18/4) που ήρθε σε ρήξη με το Φαμπέρ και βρίσκεται με την ομάδα των νέων. Αναμένεται να γυρίσει ο αμυντικός Μεμίσεβιτς (27/0).

Δύο βασικοί εκτός, αλλά έχει επιλογές να καλύψει τα κενά.

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-2-3-1): Παντ – Ζέιφαουκ, Τε Βέρικ, Λάρσεν, Αμπσαλέμ – Λόι, Μπακούνα – Ντοάν, Ντροστ, Χρούστιτς – Φαν Βέιρτ.

Ο Ντροστ για δεύτερη αγωνιστική αντί του Μαχί που είναι τραυματίας, ενώ στο αριστερό άκρο της άμυνας αναμένεται ο Αμπσαλέμ.

Εχει σκοράρει 46 γκολ με 12.2 συνολικά σουτ ανά παιχνίδι (4.3 εντός εστίας), 48.1% κατοχή μπάλας και 74.6% επιτυχημένες πάσες.

10 goal/goal σε σύνολο 16 εντός έδρας αγώνων.

Μία νίκη στα τελευταία της πέντε παιχνίδια.

Απίστευτη γκέλα έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς με τη Χέρακλες εντός, όπου έχασε χρυσή ευκαιρία να παίξει δυνατά για μια θέση στα πλέι οφ. Προηγήθηκε μόλις στο 7′ , στο 51′ με πέναλτι έκανε το 2-0, ενώ κέρδισε και αριθμητικό προβάδισμα. Πατατράκ στο τέλος, στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων η αντίπαλός της μείωσε και στο 4ο έγινε το 2-2 με πέναλτι!

Οι μέρες που προηγήθηκαν (ρεπό είχαν όλες, εξαιτίας του κυπέλλου) βοήθησαν για να ξεπεράσει το σοκ με τη Χέρακλες.

Συμπλήρωσε κάρτες ο στόπερ Ντε Βέις (18/0). Ετοιμος ο αμυντικός Φας (18/0) που έχασε τα δύο προηγούμενα. Σταθερά εκτός ο εξτρέμ Ελ Αζουζί (17/2). Γνωστή απουσία ο βασικός πορτιέρο Ντάμεν (3/0), είναι σοβαρός ο τραυματισμός του.

Χωρίς κάτι το σημαντικό, αφού επιστρέφει και ο αμυντικός Φας.

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-3-3): Ζβάρτχουντ – Καραμί, Φας, Ματέι, Μάσοπ – Φάικ, Κόολβεϊκ, Μεσαούντ – Ελμπερς, Φαν Ντάουνεν, Μπράουνς.

Χωρίς εκπλήξεις η ενδεκάδα της.

Εχει σκοράρει 40 γκολ με 11 συνολικά σουτ ανά παιχνίδι (4.1 εντός εστίας), 46.8% κατοχή μπάλας και 74.6% επιτυχημένες πάσες.

12 over 2,5 goals σε σύνολο 16 εκτός έδρας αγώνων και 12 goal/goal.