ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ - ΕΛΦΣΜΠΟΡΓΚ (29/4/18, 16:00)

19:39 18-04-24

1
2

Παραμένει αήττητη, καθώς πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) από την έδρα της Ντάλκουρντ. Παρότι βρέθηκε να χάνει στο 16’ με 2-0 δεν πτοήθηκε, μείωσε στο 31’. Στην επανάληψη βγήκε μπροστά, πήρε τον έλεγχο του αγώνα, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα στο 70’.

Υπάρχει ηρεμία και καλή ψυχολογία στο εσωτερικό της, καθώς παραμένει αήττητη.

Εκτός αποστολής έμεινε ο βασικός δεξιός μέσος Σέμα (3/2, 1 ασίστ).

Παραμένει αήττητη έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές (1-3-0).

Κατάφερε να κλέψει την ισοπαλία (2-2) στο 90’ με την Τζουργκάρντεν, αποτέλεσμα που έτσι όπως διαμορφώθηκε το πανηγύρισε σαν νίκη. Ευτύχισε να πάρει κεφάλι στο 9’, ευάλωτη αμυντικά δέχτηκε δυο τέρματα πριν το ημίχρονο (21’, 45’). Ανέβασε την απόδοσή της, απώλεσε μερικές ευκαιρίες, φτάνοντας στο 90’ στην ισοφάριση.

Αρχίζει να βρίσκει τον καλό της εαυτό μετά την εκτός έδρας νίκη επί της Μπρομαπόικαρνα και την εντός έδρας ισοπαλία με την υπολογίσιμη Τζουργκάρντεν. Ταξιδεύει με καλή ψυχολογία με μοναδικό σκοπό την νίκη που θα φέρει τα χαμόγελα στην ομάδα.

Δεν αντιμετωπίζει ιδιαίτερα αγωνιστικά προβλήματα.

Παραμένει εδώ και δυο αγωνιστικές αήττητη.