ΤΖΟΥΡΓΚΑΡΝΤΕΝ - ΧΑΜΑΡΜΠΙ (29/4/18, 16:00)

1
2

*** Ντέρμπι της Στοκχόλμης με έντονη αντιπαλότητα.
*** Οι δυο ομάδες μοιράζονται την ίδια έδρα.

Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2) με την Έλφσμποργκ. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 9’, ανέβασε την απόδοσή της και το γύρισε πριν την ανάπαυλα (21’, 45’). Στο β’ μέρος υποχώρησε, δέχτηκε πίεση με την ισοφάριση να έρχεται στο 90’, αποτέλεσμα που με τον τρόπο που ήρθε το πήρε σαν ήττα.

Υπάρχει αρκετή πίεση με το βαρύ πρόγραμμα να δυσκολεύει το έργο του Μελκεμιτσέλ και των παικτών του. Η ισοπαλία της προηγούμενης αγωνιστικής με τον τρόπο που ήρθε προκάλεσε τα παράπονα του κόσμου της. Πηγαίνει στο ντέρμπι με μοναδικό σκοπό την νίκη που θα την φέρει ακόμη πιο κοντά στην κορυφή.

Δεν αλλάζει κάτι στην αποστολή της σε σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι.

Μετράει δυο συνεχόμενα Over 2,5.

Διατήρησε το αήττητο σερί, φέυγοντας αλώβητη από την Χάκεν (2-2). Βρέθηκε πίσω στο σκορ, δεν αιφνιδιάστηκε και μέσα σε ένα λεπτό (32’, 33’) με σκόρερ τον Τζούρτζιτς (3/2) γύρισε το παιχνίδι. Στην επανάληψη δέχτηκε την ισοφάριση (54’) και έδειξε να συμβιβάζεται με την ισοπαλία που την κρατάει στην πρώτη θέση.

Αγωνίζεται με τρομερή αυτοπεποίθηση χάρη στο δυνατό ξεκίνημα της χρονιάς.

Αποχώρησε τραυματίας και θα λείψει ο βασικός αμυντικός Φέλμαν (4/0).

Μετράει τρία Over 3,5 και πέντε Over 2,5.

Μόλις σε ένα παιχνίδι κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της.

Διαθέτει την καλύτερη επίθεση με 13 γκολ στο ενεργητικό της.

Η πρόσφατη προιστορία είναι συντριπτικά υπέρ της, καθώς αγνοεί την ήττα από το 2007 ανεξαρτήτου έδρας.