ΧΑΛΜΣΤΑΝΤ - ΝΟΡΜΠΙ (16/4/18, 20:00)

18:17 28-03-24

1
2

Δυσκολεύτηκε, ωστόσο κατάφερε να ξεκινήσει με το δεξί τη φετινή σεζόν, περνώντας νικηφόρα από τη δύσκολη έδρα της Ντέγκερφορς με 2-1. Μέσα σε τέσσερα λεπτά (20′, 24′) πέτυχε δύο τέρματα, για να δεχτεί την μείωση στο 33′. Στην επανάληψη υποχώρησε, δέχτηκε πίεση, αλλά δεν λύγισε.

Ανακουφισμένη και ικανοποιημένη νιώθει με τον εαυτό της, αφού κατάφερε με νύχια και με δόντια να κρατήσει το υπέρ της 2-1 στην πρεμιέρα, αποτέλεσμα που της δίνει δύναμη για τη συνέχεια.

Το θετικό για την ομάδα του Κρουλγ είναι πως δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα.

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (3-5-2): Νίλσον – Μάτισεν, Λάρσον, Μπέρντσον – Μποάκιε, Σίλβερ, Χαντένιους, Ρασίντι, Γκουνλάουγκσον – Γκούντμουντσον, Ούρεμο

Δεν αναμένονται αλλαγές σε σχηματισμό και αρχική εντεκάδα για τον Ιγκόρ Κρουλγ.

Σημαντική νίκη στο πρώτο παιχνίδι για φέτος στο γήπεδό της, εκεί όπου έκλεψε τους τρεις βαθμούς από τη Βάρμπεργκ με 2-1. Κλειστό παιχνίδι με λίγες φάσεις μπροστά από τις εστίες των δύο ομάδων. Προηγήθηκε, δέχτηκε την ισοφάριση στο 72′ και τέσσερα λεπτά αργότερα και με δόση τύχης πέτυχε το νικητήριο γκολ με ένα μακρινό σουτ.

Παραμένει αήττητη στις δύο πρώτες αγωνιστικές και αυτό δεν μπορεί παρά να την ικανοποιεί και να της τονώνει το ηθικό.

Πλήρης η αποστολή της.

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (4-3-3): Κράσνικι – Άξενγκρεν, Αζουλάι, Ντρέσεβιτς, Κρασνίτσι – Σαβολάινεν, Όβερχουε, Οσμάναγκιτς – Έρικσον, Γιαρσουβάτ, Σαίντι

Δεν αλλάζει ο σχηματισμός για την ομάδα του Χατάμι, όπως δεν αλλάζει και η εντεκάδα.