ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ

Αθλητικές μεταδόσεις, τηλεοπτικό πρόγραμμα

Οι αθλητικές μεταδόσεις της Παρασκευής

Δημοσιεύτηκε: Μάκης Πορτούλας στις 01:21 23/09/2022

Επτά παιχνίδια από την 5η αγωνιστική του Nations League, αλλά και τα φιλικά παιχνίδια μπάσκετ του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού δεσπόζουν στο τηλεοπτικό πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της Παρασκευής.

Διαβάστε τα δωρεάν προγνωστικά στοιχήματος και τις δωρεάν αναλύσεις αγώνων του Match Money. Έπειτα, παρακολουθείστε τις μεταδόσεις των αγώνων. Δείτε εδώ τον πίνακα με το αθλητικό πρόγραμμα τηλεόρασης για την Παρασκευή.

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας

Οι φίλοι του Παναθηναϊκού θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν από τη δημόσια τηλεόραση το τουρνουά «Παύλος Γιαννακόπουλος», αρχής γενομένης από τη σημερινή αναμέτρηση με την Αναντολού Εφές (21:00, ΕΡΤ3). Μακάμπι Τελ Αβίβ – Αρμάνι Μιλάνο (18:00, ΕΡΤ3) στον άλλο ημιτελικό.

Στην Κύπρο και στο τουρνουά  «Νεόφυτος Χανδριώτης» θα αγωνισθούν ο νταμπλούχος Ολυμπιακός και το Περιστέρι του προπονητή πλέον, Βασίλη Σπανούλη.

Στην πρεμιέρα οι «ερυθρόλευκοι» θα αντιμετωπίσουν την πρωταθλήτρια Ισραήλ, Χάποελ Χολόν (20:30, ΟΤΕ4) και οι Περιστεριώτες τον πρωταθλητή Σερβίας, Ερυθρό Αστέρα (18:00, ΟΤΕ4).

Ποδοσφαιρικά, μεγάλο παιχνίδι στο Μιλάνο για τον τρίτο όμιλο της πρώτης κατηγορίας του Nations League ανάμεσα στην Ιταλία και την Αγγλία (21:45, ALPHA, NOVA1).

Όμως στην κορυφή του γκρουπ βρίσκεται ανέλπιστα η Ουγγαρία, η οποία δοκιμάζεται στη Γερμανία (21:45, NOVA2).

Στη δεύτερη κατηγορία και για τον τρίτο όμιλο, υπάρχει η κόντρα πρωτιάς ανάμεσα στη Βοσνία και το Μαυροβούνιο (21:45, NOVA3).

Τον υποβιβασμό θέλουν να αποφύγουν Φινλανδία και Ρουμανία, που αναμετρόνται στο Ελσίνκι (21:45, NOVA4).

Στον τέταρτο όμιλο της τρίτης κατηγορίας η Γεωργία είναι εύκολα 1η και θέλει να συνεχίσει έτσι στη φιλοξενία της 2ης Βόρειας Μακεδονίας (19:00, NOVA PRIME). Βουλγαρία – Γιβραλτάρ στο άλλο ματς (21:45, NOVA5).

Στην τέταρτη κατηγορία οι τηλεθεατές έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν τη μονομαχία κορυφής Εσθονία – Μάλτα (19:00, NOVA1).

Αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας, τηλεοπτικό πρόγραμμα

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – Τηλεοπτικό πρόγραμμα

18:00       

Περιστέρι – Ερυθρός Αστέρας         ΟΤΕ4         ΜΠΑΣΚΕΤ

Μακάμπι Τελ Αβίβ – Αρμάνι Μιλάνο     ΕΡΤ3          ΜΠΑΣΚΕΤ

19:00       

Γεωργία – Β. Μακεδονία         NOVA PRIME

Εσθονία – Μάλτα    NOVA1

20:30       

Ολυμπιακός – Χάποελ Χολόν ΟΤΕ4         ΜΠΑΣΚΕΤ

21:00       

Παναθηναϊκός – Αναντολού Εφές ΕΡΤ3          ΜΠΑΣΚΕΤ

21:45       

Ιταλία – Αγγλία        ALPHA, NOVA1

Γερμανία – Ουγγαρία      NOVA2

Βοσνία – Μαυροβούνιο NOVA3

Φινλανδία – Ρουμανία   NOVA4

Βουλγαρία – Γιβραλτάρ  NOVA5

22:00       

Σπόρτινγκ Χιχόν – Ίμπιζα          NOVA START

Αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας, τηλεοπτικό πρόγραμμα