SPECIAL BET

ΒΕΡΟΝΑ

0 - 1 14-05-22

ΤΟΡΙΝΟ

Για τον αγώνα ΒΕΡΟΝΑ-ΤΟΡΙΝΟ γράφει ο Γιάννης Γιαννούλας Ημερομηνία: 20:00 13/05/22
1.78

***Επιτυχημένος προπονητής της Βερόνα (2019-2021) ο Ιβαν Γιούριτς.

Προσέφερε ανταγωνισμό στη Μίλαν, για ένα ημίχρονο, τελικά το παράτησε για την ήττα με 3-1. Περιμένοντας πίσω από την μπάλα για να κάνει ζημιά στην κόντρα, το πέτυχε στο 38’ με το γκολ του Φαραόνι. Όμως στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου δέχτηκε την ισοφάριση, άμεσα στην επανάληψη έγινε και το 1-2 (50’). Είχε 1-2 φάσεις από στημένα αλλά στο 86’ έγινε το τελικό 1-3.

Η Βερόνα θα ψάξει αντίδραση στο ματς με την Τορίνο, έχοντας και το κίνητρο να διαφυλάξει την ένατη θέση, ο Ιγκορ Τούντορ ανέφερε: «Κάναμε καλά πράγματα από τη μέρα που ανέλαβα και είμαστε περήφανοι για την πορεία μας. Θέλουμε να διαφυλάξουμε την ένατη θέση, κάνοντας μια καλή εμφάνιση με έναν αντίπαλο που τα έχει πάει εξαιρετικά φέτος. Εχουμε ομοιότητες με την Τορίνο. Απομένουν δύο ματς ακόμα, μετά θα σκεφτούμε την επόμενη μέρα και το μέλλον μου στην ομάδα».

Τιμωρημένος ο βασικός δεξιός μπακ/χαφ Φαραόνι (31/4, 5 ασίστ). Τέθηκε νοκ-αουτ ο πολύτιμος μεσοεπιθετικός Μπαράκ (29/11, 4 ασίστ). Εκτός σταθερά ο β’ γκολκίπερ Παντούρ (3/-5) και ο στόπερ Κόπολα (3/0).

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (3-4-2-1): Μοντιπό – Καζάλε, Γκιούντερ, Τσεκερίνι – Ντεπάολι, Ταμεζέ, Βελόσο, Λάζοβιτς – Ιλιτς, Καπράρι – Σιμεόνε.

Ο Ιλιτς σε πιο προωθημένο ρόλο για την απουσία του Μπαράκ, ο Ντεπάολι θα παίξει δεξιά αντί του Φαραόνι, Μπέσα και Βελόσο διεκδικούν θέση στη μεσαία γραμμή.

Προϊστορία με Τορίνο στο «Μπεντεγκόντι»: 9-13-12. Μόλις δύο νίκες γηπεδούχου στα 16 τελευταία και στις δύο έδρες (2-9-5).

4 διαδοχικά G/G.

Στοπ στο αήττητο σερί των έξι αγώνων με το 0-1 από τη Νάπολι. Οριακό αλλά δίκαιο αποτέλεσμα, η Τορίνο δεν μπόρεσε να απειλήσει με συνέπεια, στο δεύτερο ημίχρονο έδωσε την πρωτοβουλία στη Νάπολι, στο 61’ ο Μπερίσα έπιασε πέναλτι, δέχτηκε το γκολ στο 73’.

Ο Ιβαν Γιούριτς επιστρέφει ως αντίπαλος της Βερόνα, με την οποία είχε μια πολύ καλή πορεία την περασμένη διετία, τόνισε σχετικά: «Θα είναι μια μεγάλη ευχαρίστηση για μένα, που θα ξαναβρώ κυρίως τους παίκτες αλλά και όλο το περιβάλλον της ομάδας. Πέρασα δύο έντονα χρόνια στη Βερόνα, πέρυσι το καλοκαίρι αποφάσισα να αποχωρήσω. Εδωσα και την καρδιά μου και έφτασα στο σημείο να αποφασίσω ότι έχω ανάγκη για να φύγω. Αλλά βλέποντας πίσω στο χρόνο φτιάξαμε σπουδαία πράγματα στην ομάδα και ακόμα και φέτος είμαι ικανοποιημένος με αυτό που βλέπω από την Βερόνα».

Με προβλήματα στην άμυνα ο Γιούριτς. Είναι τιμωρημένος ο βασικός δεξιός μπακ/χαφ Σίνγκο (35/3) ενώ τέθηκαν νοκ-άουτ ο ηγέτης της άμυνας, στόπερ Μπρέμερ (33/3) και ο συχνά βασικός στόπερ Μπουοντζόρνο (22/0, 10 αλλ.). Παραμένει νοκ-άουτ ο βασικός φορ Σανάμπρια (29/6).

ΠΙΘΑΝΗ 11ΑΔΑ (3-4-2-1): Μπερίσα – Ιτζο, Ζίμα, Ροντρίγκες – Άινα, Λούκιτς, Ρίτσι, Βόιβοντα – Σεκ, Μπρέκαλο – Μπελότι.

Σεκ και Πιάτσα διεκδικούν θέση μεσοεπιθετικά, ο Λούκιτς επιστρέφει στον άξονα μετά την τιμωρία του, στο κέντρο άμυνας ο Ζίμα έχει το προβάδισμα για να πάρει τη θέση του Μπρέμερ.

4/5 τελευταία G/G.

• ΣΠΕΣΙΑΛ

Αδιάφορο βαθμολογικά, ενώ και τα αγωνιστικά νέα δεν είναι τα καλύτερα για τις δύο ομάδες, η Βερόνα δεν θα έχει Μπαράκ και Φαραόνι, για την Τορίνο προέκυψαν απουσίες στην άμυνα (Μπρέμερ, Σίνγκο οι κυριότερες). Στο 2,30 ο άσος αλλά το ματς μπορεί να πάει παντού.

No bet.

Χωρίς σκοπιμότητα μπορούμε να ψάξουμε το ευρύ σκοράρισμα, η Βερόνα βρίσκει το εύκολο γκολ αλλά επιτρέπει και ευκαιρίες στους αντιπάλους, η Τορίνο έχει απουσίες στην άμυνα.

Στο 1,80 το Over 2,5 στη Betsson.

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Στα 12 γκολ ο Τζιανλούκα Καπράρι, ο τρεκουαρτίστα της Βερόνα κάνει την πιο παραγωγική χρονιά της καριέρας του και αναζητά το βήμα παραπάνω. Θα βρει ευκαιρίες κόντρα στην Τορίνο.

Στο 2,95 το anytime στη Stoiximan.

Βερόνα

Τορίνο

Α' ΙΤΑΛΙΑΣ 2011/2012 - 2012/2013 - 2013/2014 1 - 3 2014/2015 1 - 3 2015/2016 2 - 2 2016/2017 - 2017/2018 2 - 1 2018/2019 - 2019/2020 3 - 3 2020/2021 1 - 1
Β' ΙΤΑΛΙΑΣ 2011/2012 1 - 3 2012/2013 - 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018 - 2018/2019 - 2019/2020 - 2020/2021 -