ΣΤΙΟΡΝΤΑΛΣ ΜΠΛΙΝΚ

0 - 1 15-05-22

ΡΑΝΧΑΪΜ

Για τον αγώνα ΣΤΙΟΡΝΤΑΛΣ ΜΠΛΙΝΚ-ΡΑΝΧΑΪΜ γράφει ο Αλέξανδρος Αντωνίου Ημερομηνία: 04:13 15/05/22
1.60

Μια χαρά τα πήγε στο 1-1 κόντρα στην Ασάνε, οι δύο ομάδες δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες, η μπίλια έκατσε στη μέση στο τέλος.

Ικανοποιημένη φυσικά όπως πήγε η αναμέτρηση κόντρα στην Ασάνε (ισοφάρισε στο τέλος), η απόδοσή της είναι θετική στις περισσότερες αναμετρήσεις της ως τώρα, η βαθμολογική της συγκομιδή όμως είναι κακή, κάτι που οφείλεται πιθανότατα στην αναποτελεσματικότητά της στις αρκετές ευκαιρίες που δημιουργεί. Αν επιστρέψει ο φορ Λίλεμπο βέβαια, το σκοράρισμα θα βρει λογικά τον δρόμο του.

Εκτός ο στόπερ Φίσκε, ερωτηματικό η διαθεσιμότητα του κομβικού φορ Λίλεμπο (1/1).

Εξαιρετική εμφάνιση στην ήττα από τη Στάμπαεκ με 0-1. Πίεσε πάρα πολύ τη δυνατή αντίπαλό της, άξιζε τουλάχιστον την ισοπαλία στο παιχνίδι.

«Πρέπει να χτίσουμε πάνω σε αυτά που κάναμε κόντρα στη Σόγκνταλ και να γίνουμε πιο αποδοτικοί στο τελευταίο τρίτο. Αναμένω πως θα αντιμετωπίσουμε μια ομάδα που θα τα δώσει όλα για να μας κερδίσει, επομένως πρέπει να ματσάρουμε την πίεση αυτή» σχολίασε ο επιτελικος χαφ Σόλι.

Αμφίβολοι ο μπακ Χάουγκεν (2/0) και ο φορ Μέχνερτ (4/1).

Το σετ άνοιξε με τη Ράνχαϊμ σε ρόλο καθαρού φαβορί (κοντά σε τιμές διπλασιασμού), ισορρόπησε όμως στη συνέχεια. Αμφότερες παρουσιάζουν θετικό πρόσωπο γενικότερα, αλλά βγάζουν αφέλεια κι αυτό τις κρατάει μακριά από τη βαθμολογική συγκομιδή που αξίζουν με βάση την απόδοσή τους. Η γηπεοδούχος ειδικότερα, έχει αδικήσει σε αρκετές αναμετρήσεις τον εαυτό της. Δικαίως ισορροπημένο το σετ επομένως, βγάζει νόημα η ισοπαλία στο 3,51 της Betshop.

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

Αξιόλογη η Στιόρνταλς στο 1-1 κόντρα στην Ασάνε, δημιούργησε αρκετές φάσεις, αδικείται πλήρως η Ράνχαϊμ από την ήττα κόντρα στη Στάμπαεκ (0-1), έχει βρει ρυθμό επιθετικά και μπορεί να συνεισφέρει σε ένα παιχνίδι ανοιχτού σκορ. Αμυντικά, οι δύο ομάδες δεν έχουν κρατήσει ακόμα το μηδέν. Λογικό το Over 2,5 στο 1,60 της Sportingbet.

Στιορνταλς Μπλινκ

Ράνχαϊμ

Β' ΝΟΡΒΗΓΙΑΣ 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 2 - 3 2021 1 - 0