ΕΒΕΡΓΚΡΑΝΤΕ - ΚΟΥΑΝΤΖΙΑΝ (19/8/18, 14:35)

13:45 28-03-24

1
2

***Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν και στη φάση των 16 του Τσάμπιονς Λιγκ με την Κουαντζιάν να παίρνει την πρόκριση μετά από το 0-0 στην Τιαντζίν και το 2-2 της ρεβάνς στην Γκουανγκτζού.

Επέστρεψε άμεσα και εμφατικά στις νίκες, υπερηχητικό πέρασμα με 5-0 από τη Χενάν. Εδειξε από το πρώτο λεπτό πως δεν πήγε για να κοροϊδέψει, κεφάλι στο ημίχρονο, πάρτυ στο β’.

Παρά την ευρεία νίκη ο Καναβάρο ακόμα το φυσάει και δεν κρυώνει για την ήττα της περασμένης αγωνιστικής στην Τσανγκτσούν, «ένα 5-0 δε λύνει τα προβλήματά μας, πιο πολύ μπορεί να μας αποπροσανατολίσει, χρειάζεται 100% προσήλωση στο στόχο» προεοδοποίησε ο Ιταλός.

Με την U23 ο χαφ Τανγκ Σι (5/0) και ο αμυντικός Ντενγκ Χανουέν (12/1).

6 σερί over 2,5.

Καρέ αγώνων χωρίς νίκη, 0-0 εντός στο ντέρμπι με την Τέντα. Αλληλοεξουδετέρωση από τις δύο ομάδες σε ένα νευρικό και πολύ δυνατό ματς, λίγες οι καλές στιγμές, οι περισσότερες δικές της στο συμπαθητικό της φίνις.

Το μεταγραφικό πάντα στο προσκήνιο, όχι αναφορικά με την είσοδο παικτών αφού τα παράθυρο στην Κίνα έχει κλείσει, μετά το Βίτσελ που αποχώρησε για την Ντόρτμουντ έφτασαν προτάσεις και για το Μοντέστ που είναι έτσι κι αλλιώς στα μαχαίρια με τη νυν ομάδα του. Μαζί με τις τιμωρίες που έχουν προκύψει αλλά και τις διεθνείς κλήσεις ο Σόουζα ετοιμάζει μια αμιγώς κινέζικη αλλά και εναλλακτική 11άδα για το ματς στην Γκουανγτζού.

Με την U23 ο αμυντικός Λιου Γιμίνγκ (13/0), εξέτισε ο εξτρέμ Σουν Κε (10/1), ξένο σώμα ο φορ Μοντέστ (12/4), κάρτες ο κομβικός Πάτο (13/10) και ο χαφ Γουάνγκ Γιονγκπό (17/1).