ΕΞΕΤΕΡ - ΚΡΟΟΥΛΙ (21/4/18, 17:00)

02:41 29-03-24

1
2

Αγωνίστηκε όσο καλά χρειαζόταν για να κερδίσει 2-1 την Τσέστερφιλντ – πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ – και να διατηρηθεί σε «τροχιά» απευθείας ανόδου. Πέτυχε από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο (39’, 74’), με την αντίπαλο της απλά να μειώνει στο 84ο λεπτό.

Είναι στις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς, αλλά πλέον διεκδικεί και την απευθείας άνοδο, πλησιάζοντας τη Γουίκομ σε απόσταση βολής. Πάντως έχει ένα παιχνίδι περισσότερο.

Τραυματίες παραμένουν ο κεντρ. αμυντικός και αρχηγός Μουρ – Τέιλορ (23/2), ο κεντρ. αμυντικός Μπράουν (25/1), ο αρ. εξτρεμ Χολμς (27/2, 7 αλλ.) και ο μέσος Χάρλεϊ (17/1, 4 αλλ.), με τον πρώτο να μην αναμένεται να παίξει ξανά φέτος. Ο αριστερός μπακ Μόξεϊ (32/3, 4 αλλ.) και ο αρ. μπακ Γκούντμαν (32/0, 4 αλλ.) θα περάσουν από τεστ ετοιμότητας λίγο πριν την έναρξη του αγώνα.

Δεν είναι στα καλύτερα της, φάνηκε και στην ήττα με 1-2 από την Κόβεντρι, έστω και αν έχασε με γκολ στο τελευταίο 15λεπτο. Τρέχει σερί 1-3-5 στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας μόνο στο γήπεδο της Πορτ Βέιλ.

Βαθμολογικά πάντως δεν έχει κανέναν απολύτως στόχο. Μένει να φανεί αν θα μείνει ο Χάρι Κιούελ και του χρόνου στον πάγκο της ή αν επιβεβαιωθούν οι φήμες που τον θέλουν να πηγαίνει στην Τσάρλτον.

Λείπει ο μέσος Κλίφορντ (7/0, 3 αλλ.) που έχει να αγωνιστεί από τον Δεκέμβριο, χωρίς να έχει κάποιο νεότερο πρόβλημα.

Τα οκτώ τελευταία παιχνίδια της Κρόουλι, ανεξαρτήτως έδρας, είχαν γκολ και από τις δύο ομάδες, ενώ τα έξι εξ αυτών ήταν και over 2,5.