ΙΝΤΕΡΝΑΣΙΟΝΑΛ - ΑΤΛ. ΓΚΟΪΑΝΙΕΝΣΕ (4/11/20, 02:30) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΙΝΤΕΡΝΑΣΙΟΝΑΛ

2 - 1 04-11-20

ΑΤΛ. ΓΚΟΪΑΝΙΕΝΣΕ

Για τον αγώνα ΙΝΤΕΡΝΑΣΙΟΝΑΛ-ΑΤΛ. ΓΚΟΪΑΝΙΕΝΣΕ γράφει ο Άκης Αχλατλής Ημερομηνία: 10:52 03/11/20

1
2

*** Επαναληπτικοί αγώνες για τους 16 του κυπέλλου Βραζιλίας. Δεν ισχύει το εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.
*** Χωρίς θεατές λόγω Covid-19.

Μπορεί να έβαλε ρεζέρβες στο πρώτο ματς αλλά ήταν ουσιαστική και σκόραρε όταν γκάζωσε στις αρχές των δύο ημιχρόνων για να πάρει σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης με 2-1.

Το Σάββατο πραγματοποίησε ίσως τη χειρότερη φετινή εμφάνιση στην ήττα 1-0 (33’) από την Κορίνθιανς. Χωρίς αρχή, μέση και τέλος. Απόλυτα δίκαιο αποτέλεσμα, με τον Κοουδέτ να παραδέχεται ωμά ότι η ομάδα του ήταν ένα μάτσο χάλια.

Η ήττα πόνεσε αλλά η ήττα της Φλαμένγκο από την Σάο Πάουλο την κράτησε όρθια στην κορυφή και αυτό ήταν το μοναδικό θετικό από την αγωνιστική που μας πέρασε για την Κολοράντο.

Πάντως η όλη νοοτροπία που είχε με την Κορίνθιανς είναι και ένα τεράστιο κόμπλεξ που καλείται να πετάξει από πάνω της αν θέλει πραγματικά να χτυπήσει τον τίτλο. Και το συγκεκριμένο δείγμα δεν ήταν ότι καλύτερο.

Δεν έχει φρέσκα προβλήματα αλλά δεν είναι και σίγουρη η ενδεκάδα. Ο Κοουδέτ έδειξε ότι σκέφτεται πάλι εναλλακτική ενδεκάδα, σίγουρα θα έχει στο αρχικό σχήμα τον αρχισκόρερ Τιάγκο Γκαλιάρντο που είναι τιμωρημένος για το επόμενο του πρωταθλήματος.

Είχε και κούραση και απουσίες για να χάσει 1-2 από την Ιντερ στο πρώτο ματς. Κακή δεν ήταν αλλά πλήρωσε τα δύο πρώτα άσχημα 15λεπτα στα ημίχρονα για να βρεθεί να κυνηγά το σκορ 2-0. Μείωσε με πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Μέτρια παρουσία στο εκτός έδρας 1-0 (8’) από την Κοριτίμπα. Πίσω στο σκορ νωρίς, γλίτωσε και σε δοκάρι το 2-0. Δεν πιέστηκε άλλο, είχε δύο καλά σουτ να ισοφαρίσει και δοκάρι βαθιά στις καθυστερήσεις.

Ο υπηρεσιακός Σόουζα είπε πως η Ατλέτικο θα χτυπήσει το παιχνίδι στα ίσια απόψε. Βέβαια η φόρμα της Ατλέτικο φθίνει. Αμέσως μετά την φυγή του Βάγκνερ Μανσίνι, είχε ακόμη καύσιμο στην μηχανή αλλά τώρα δείχνει ότι θέλει έναν προπονητή και μία συγκεκριμένη ποδοσφαιρική ιδέα. Το έχει καταλάβει η διοίκηση και δείχνει να κινείται πιο γρήγορα για την πρόσληψη νέου κόουτς.

Δεν έχουν δικαίωμα να παίξουν ο μεσοεπιθετικός Φεραρέις (17/2, 2 ασίστ.), ο μπακ Ντουντού (18/0), Ναταναέλ (7/0) και ο φορ Ζε Ρομπέρτο (8/1).