ΝΤΑΛΙΑΝ - ΣΕΝΧΟΥΑ (22/9/18, 10:30)

02:57 29-03-24

1
2

Πετάει η ομάδα, τρίτη νίκη σε τέσσερα, πανάξιο διπλό με 1-0 στην Κουαντζιάν και πλέον με διαφορά ασφαλείας από την επικίνδυνη ζώνη. Με θεματάκια για ένα μισάωρο, μόλις ζεστάθηκε καλά ανέβασε την απόδοσή της και πίεσε για το γκολ. Το βρήκε στο 73’ και δε δυσκολεύτηκε πολύ να κρατήσει.

Αναμενόμενη κατά κάποιον τρόπο η πρώτη εκτός έδρας νίκη κατά το Σούστερ, «είναι προϊόν σκληρής δουλειάς και τίποτα άλλο» αρκέστηκε να πει ενώ έριξε τους τόνους με το κλασικό «ακόμα δεν τέλειωσε τίποτα, μένουμε συγκεντρωμένοι».

Την Τρίτη ταξιδεύει στη Σαντόνγκ για τον δεύτερο ημιτελικό κυπέλλου, είχε χάσει με 0-1 στο πρώτο ματς.

Εξέτισε ο χαφ Ζου Ξιαογκάνγκ (12/0), αμφίβολος ο συντοπίτης του Γουάνγκ Τζινξιάν (20/2).

Over 2,5 τα 3 τελευταία εντός της.

Βαθμός μετά από τρία, 1-1 εντός με τη Γιανγκσού. Ματς που δε θα μείνει στην ιστορία, σε ένα σβηστό πρώτο ημίχρονο βρέθηκε να χάνει με γκολ στις καθυστερήσεις. Ισοφάρισε με το καλημέρα στο β’ και ως εκεί, κατέβηκε ο γενικός, ελάχιστες συγκινήσεις στη συνέχεια.

Τα «τυπικά» απομένουν για να μπλέξει σε μια μάχη αποφυγής του υποβιβασμού, προβληματισμένος μα και αισιόδοξος ο Γου Τζινχούι, «υπάρχει πρόβλημα στο επιθετικό κομμάτι, είναι κάτι που πρέπει να επιλύσουμε άμεσα, είμαι πεπεισμένος όμως πως θα παρουσιαστούμε βελτιωμένοι άμεσα» δήλωσε.

Πολύ σημαντικό το ματς στην Νταλιάν αφού μια νέα απώλεια βαθμών τη φέρνει ολοένα και σε πιο δύσκολη θέση, ο Γου Τζινχούι αποφάσισε να πάρει την ομάδα και να ταξιδέψει από την Πέμπτη ώστε να εγκλιματιστεί στην πόλη.