ΧΕΜΠΕΪ - ΚΟΥΑΝΤΖΙΑΝ (22/9/18, 14:35)

10:52 29-03-24

1
2

Τέσσερα αήττητη, 2-0 στο Πεκίνο κόντρα στη Ρενέ. Γεμάτη εμφάνιση, προβάδισμα στο 20’ και με δύο δοκάρια ως το ημίχρονο, ο κίπερ της έπιασε πέναλτι στις καθυστερήσεις του. Αντεξε στη μίνι πίεση στην αρχή του β’, το τέλειωσε στο 69’.

Σαφώς βελτιωμένη στο τελευταίο, η διακοπή έδειξε να ωφελεί την ομάδα του Κόλεμαν. Ο Ουαλός ρωτήθηκε για την πίεση που δέχθηκε στο ξεκίνημα της θητείας του όπου ξεκίνησε με 5 ματς χωρίς τρίποντο, «καμία πίεση, η διοίκηση της ομάδας με στήριξε και με πίστεψε σε όλη τη διάρκεια του κακού σερί» ξεκαθάρισε.

Τραυματίας ο ηγέτης Ερνάνες (8/1), κάρτες ο στόπερ Ρεν Χανγκ (19/1).

Τέλος στο παραμύθι του Τσάμπιονς Λιγκ, η νέα ήττα με 0-3 από την Κασίμα στο ουδέτερο του Μακάου την Τρίτη την έστειλε σπίτι της με συνολικό σκορ 0-5. Κάκιστη είναι μια λέξη που κολακεύει την εμφάνισή της.

Αλλη μια ήττα στο πρωτάθλημα, 0-1 από την Νταλιάν με απογοητευτική εμφάνιση, μόλις μία νίκη σε επτά παιχνίδια της Σούπερ Λιγκ.

Σχεδόν βέβαιη πλέον η αντικατάσταση του Σόουζα μετά τη λήξη της αγωνιστικής περιόδου, ο Πορτογάλος πάντως υπερασπίστηκε τις επιλογές του λέγοντας πως «μετά το 0-2 του πρώτου ματς έπρεπε να πάρουμε ρίσκα, τα πήραμε, σκόραραν νωρίς όμως και το ματς ουσιαστικά τέλειωσε».

Ξένο σώμα ο φορ Μοντέστ (8/4), τραυματίας ο αμυντικός Ζενγκ Τσενγκ (20/0).