ΜΠΡΑΝ - ΒΑΛΕΡΕΝΓΚΑ (12/5/21, 21:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ
HOT MATCH

ΜΠΡΑΝ

0 - 3 12-05-21

ΒΑΛΕΡΕΝΓΚΑ

Για τον αγώνα ΜΠΡΑΝ-ΒΑΛΕΡΕΝΓΚΑ γράφει ο Αλέξανδρος Αντωνίου Ημερομηνία: 01:41 12/05/21

1
2

Τραγική εμφάνιση και εκτός έδρας ήττα με 3-1 κόντρα στη Βίκινγκ. Το τελικό σκορ κολακεύει την Μπραν, η οποία θα μπορούσε να έχει διασυρθεί, σε ένα παιχνίδι που εμφάνισε τεράστια αμυντικά κενά, ενώ επιθετικά υπήρχε μηδενική φαντασία. Στα του αγώνα, ξεκίνησε «μουδιασμένα» και αναμενόμενα έμεινε πίσω στο σκορ, ωστόσο κόντρα στη ροή του αγώνα βρήκε την ισοφάριση, λίγο πριν την ανάπαυλα. Δεν βελτιώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο και τιμωρήθηκε από την ποιοτική επιθετική γραμμή της Βίκινγκ.

Κακό το κλίμα στην ομάδα και η ήττα μόνο χειρότερα έκανε τα πράγματα. Το ρόστερ είναι αποδυναμωμένο, ο κόουτς Ινγκέμπριγκτσεν φαίνεται πως ψάχνεται ακόμα, ενώ βρίσκεται και σε ανοιχτή κόντρα με έναν από τους καλύτερους παίκτες του κλαμπ, τον μπακ Ράσμουσεν.

«Έκλεισε» η προσθήκη του στόπερ Σανέ, ενός παίκτη με ποιότητα και εμπειρία στην κατηγορία (Τρόμσο, Μπόντο). Παραμένει εκτός ο χρήσιμος χαφ Σκόνες.

Ήταν καλύτερη, δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες, έφυγε όμως μονάχα με τον βαθμό της ισοπαλίας από το ντέρμπι με τη Ρόζενμποργκ. Εξαιρετική στο πρώτο ημίχρονο, η ανωτερότητά της επιβραβεύτηκε μέσω ενός αυτογκόλ, δεν κατάφερε όμως να κρατήσει το προβάδισμα και ισοφαρίστηκε ένα λεπτό πριν το τέλος του ημιχρόνου, μετά από τραγική αμυντική αντίδραση. Πιο ισορροπημένα τα πράγματα στο δεύτερο μέρος, η ισοπαλία την αφήνει δυσαρεστημένη συνολικά.

«Νιώθω κάπως απογοητευμένος, έπρεπε να έχουμε κερδίσει, όμως η ομάδα είναι καινούρια και παίζαμε με έναν καλό αντίπαλο, σε έναν πολύ έντονο ρυθμό παιχνιδιού που δεν θα υπάρχει σε πολλούς αγώνες», το σχόλιο του Φαγκέρμο. Παρά την απογοήτευση για τον βαθμό της ισοπαλίας, η εικόνα της αφήνει πολλά περιθώρια αισιοδοξίας και το κλίμα είναι εξαιρετικό στις τάξεις της.

Πλήρης αναμένεται η αποστολή της για την εκτός έδρας αναμέτρηση με την Μπραν.

Μπραν

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΟΝΦΕΡΕΝΣ ΛΙΓΚ

Βαλερένγκα

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΠΑΡΑΖ ΝΟΡΒΗΓΙΑΣ

Α' ΝΟΡΒΗΓΙΑΣ 2013 3 - 1 2014 2 - 3 2015 - 2016 4 - 1 2017 0 - 0 2018 0 - 0 2019 1 - 1 2020 1 - 2 2021 0 - 3 2022 -