ΦΑΛΚΕΝΜΠΕΡΓΚ - ΝΟΡΜΠΙ (19/5/18, 17:00)

15:32 28-03-24

1
2

Σπουδαία νίκη πέτυχε στον βορρά, επικρατώντας της Μπράγκε με 4-3, νίκη που την κρατάει σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή. Αιφνιδιάστηκε στο πρώτο και βρέθηκε να χάνει με 1-2. Στην επανάληψη ανέβασε ρυθμούς, πήρε τον έλεγχο και κλείδωσε το παιχνίδι με τρία τέρματα (56’, 71’, 85’). Στο 87’ δέχτηκε την μείωση.

Τα πράγματα μπήκαν στην θέση της με την νίκη επί της Μπράγκε, ύστερα από την απρόσμενη εντός έδρας ήττα από την Έστερ που την κρατάει στο -3 από την κορυφή.

Δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα.

Σε συνολικά εφτά αγώνες μετρά τρία over 3,5.

Κατώτερη των περιστάσεων, δεν κατάφερε να προβάλλει αντίσταση κόντρα στην πιο έμπειρη Ντέγκερφορς, γνωρίζοντας την ήττα με 1-3. Κακή στο πρώτο ημίχρονο, περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο και πήγε στην ανάπαυλα με το εις βάρος της 1-2. Στο δεύτερο έψαξε την ισοφάριση, ωστόσο δέχτηκε και τρίτο τέρμα.

Διανύει περίοδο ντεφορμαρίσματος, αγνοώντας την νίκη εδώ και τέσσερις αγωνιστικές. Ωστόσο, υπάρχει σχετική ηρεμία στην ομάδα όσο αυτή βρίσκεται πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.

Εκτός από τρεις μακροχρόνιους που δεν επηρεάζουν δεν υπάρχουν προβλήματα.

Εκτός έδρας παραμένει αήττητη εδώ και τρεις αγωνιστικές, έχοντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες.

Στις τρεις εξόδους μετρά δυο under 2,5 και δυο no goal.