ΦΡΕΪ - ΛΑΝΤΣΚΡΟΝΑ (19/5/18, 19:00)

02:48 29-03-24

1
2

Στάθηκε στο ύψος της στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Γιόνσεπινγκ, γνωρίζοντας όμως νέα ήττα με 0-1 με γκολ που ήρθε στις καθυστερήσεις του αγώνα. Εμφανώς βελτιωμένη, κυρίως ανασταλτικά, περιόρισε την αντίπαλό της σε λίγες καλές στιγμές, ενώ δειλά δειλά βγαίνοντας στην κόντρα δημιούργησε μερικές καλές προυποθέσεις.

Η απογοήτευση είναι μεγάλη μετά το πολύ άσχημο ξεκίνημα, ωστόσο στο παιχνίδι με την Γιόνσεπινγκ έδειξε πως αρχίζει να βρίσκει τον εαυτό της και να στρώνει το παιχνίδι της.

Σταθερά εκτός ο βασικός φορ Νσίμα Πίτερ (5/3).

Βρίσκεται κολλημένη στην τελευταία θέση, αγνοώντας την νίκη εδώ και εφτά αγωνιστικές.

Διαθέτει την χειρότερη άμυνα της κατηγορίας με 18 γκολ παθητικό.

Σε συνολικά εφτά παιχνίδια μετρά πέντε συνεχόμενα over 2,5, ενώ προέρχεται από δυο under και no goal.

Ισόπαλη (1-1) αναδείχθηκε στο ντέρμπι με την Χέλσινγκμποργκ εντός. Την αδικεί το αποτέλεσμα, καθώς ήταν αυτή που είχε τον έλεγχο στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και ήταν περισσότερο απειλητική. Κόντρα στην ροή του αγώνα βρέθηκε να χάνει στο 81’, δεν πτωήθηκε, φτάνοντας στην ισοφάριση στις καθυστερήσεις.

Διατηρείται σε καλά επίπεδα η ψυχολογία της καθώς και το 1-1 στο ντέρμπι με τον τρόπο που ήρθε ήταν σαν νίκη. Η γενικότερη παρουσία της είναι αισιόδοξη και αν συνεχίσει έτσι φαίνεται πως θα πετύχει τον στόχο της αποφεύγοντας μπελάδες.