ΕΡΓΚΡΙΤΕ - ΒΕΡΝΑΜΟ (23/5/18, 20:00)

11:19 28-03-24

1
2

Δεν κατάφερε να προβάλει αντίσταση στην έδρα της Χέλσινγκμποργκ και δίκαια γνώρισε την πρώτη ήττα (0-2), ωστόσο παραμένει μόνη πρώτη στην κορυφή. Παρότι στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καλή, πήγε στα αποδυτήρια κρατώντας το μηδέν. Στην επανάληψη προσπάθησε να ισορροπήσει το παιχνίδι και το πλήρωσε δυο φορές (61’, 72’).

Μια ήττα δεν είναι αρκετή για να χαλάσει το πολύ καλό κλίμα που επικρατεί στις τάξεις της.

Δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα.

Στην έδρα της έχει το απόλυτο με τρεις νίκες και τέρματα (7-2), έχοντας εμφανίσει δυο φορές το over.

Για άλλη μια φορά την πρόδωσε η άμυνά της και έπειτα από δυο καλές εμφανίσεις γνώρισε την ήττα εντός από την Χάλμσταντ (1-3). Δέχτηκε γκολ στο ξεκίνημα (5’), ισοφάρισε στο 18’ για να δεχτεί και νέο τέρμα στο 25’. Στην επανάληψη προσπάθησε να βγει μπροστά και το πλήρωσε με τρίτο γκολ.

Υπάρχει απογοήτευση από τον τρόπο που ξεκίνησε την χρονιά, αλλά κυρίως με το ότι δεν έχε καταφέρει ακόμα να βρει σταθερότητα στην απόδοσή της με αποτέλεσμα την μείωση της αυτοπεποίθησης.

Τιμωρημένος ο εναλλακτικός μπακ-χαφ Ράφαελ Γιορκ (6/0, 1 ασίστ), καθώς και ο βασικός αριστερός μπακ Φρέντι Βινστ (7/0, 1 ασίστ)

Σε τέσσερις εξόδους έχει καταφέρει να πάρει μόλις έναν βαθμό και να σκοράρει μόλις μια φορά έναντι των οχτώ γκολ που έχει δεχτεί.

Σε συνολικά οκτώ αγώνες μετρά πέντε no goal.