ΒΑΡΜΠΕΡΓΚ - ΝΤΕΓΚΕΡΦΟΡΣ (29/5/18, 20:00)

10:57 29-03-24

1
2

Μέτρια εμφάνιση και απρόσμενη ήττα στο εκτός έδρας ντέρμπι με την Φάλκενμπεργκ με 2-3 από την ομώνυμη ομάδα έπειτα από ανατροπή, φεύγοντας με άδεια χέρια και εμφανώς απογοητευμένη. Παρότι δεν ξεκίνησε καλά και βρέθηκε να χάνει στο 21’ με 1-0, κόντρα στην ροή του αγώνα με δυο τέρματα (32’, 45’+1’) πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ της 2-1. Στο πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου μέρους απέκτησε αριθημτικό πλεονέκτημα και όλα έδειχναν πως θα φύγει με βαθμό ή βαθμούς. Ωστόσο, δέχτηκε πίεση, δεν μπόρεσε να ελέγξει τον ρυθμό και λυγίζοντας δυο φορές (70’, 85’) έφυγε από το γήπεδο με άδεια χέρια.

Ξεφουσκώνει, καθώς έμεινε χωρίς νίκη για τρίτη συνεχή φορά και αυτό φέρνει ανησυχία στο εσωτερικό της.

Δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα.

4/5 over στα τελευταία πέντε ανεξαρτήτου έδρας.

Για ακόμα μια φορά πλησίασε, αλλά δεν τα κατάφερε. Δεύτερη εκτός έδρας ισοπαλία με το ίδιο σκορ (2-2) και τρίτη γενικά για την ομάδα του Γιάκομπσον. Όπως και τις προηγούμενες φορές, έτσι και σε αυτό το παιχνίδι προηγοήθηκε αλλά δεν κατάφερε να πάρει την νίκη. Εξαιρετική στο πρώτο ημίχρονο σε όλους το τομείς και με τον τοπ σκόρερ του πρωταθλήματος, Σάργκον Άμπραχαμ και τα δυο προσωπικά του τέρματα πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ της 2-1. Στην επανάληψη δεν κατάφερε να κρατήσει την απόδοσή της σε υψηλά επίπεδα, δέχτηκε πίεση και μοιραία ήρθε η ισοφάριση.

Μια του ύψους μια του βάθους η απόδοσή της, γεγονός που προβληματίζει ελαφρώς τον κόσμο της.