ΓΚΑΪΣ - ΦΡΕΪ (27/5/18, 18:30)

09:33 29-03-24

1
2

Έδειξε χαρακτήρα και πέτυχε μεγάλης σημασίας νίκη στην έδρα της Έστερ (3-1), που την ανακουφίζει. Μπήκε αποφασισμένη, καταφέρνοντας να προηγηθεί με το καλημέρα (7’). Καλή στο πρώτο, όχι όμως και στο δεύτερο. Δέχτηκε πίεση, αποσυντονίστηκε, λύγισε μια φορά (74’), πήρε προβάδισμα με δόση τύχης στο 88’, σφραγίζοντας την νίκη στις καθυστερήσεις.

Νίκη-ανάσα την προηγούμενη αγωνιστική, όμως χρειάζεται κι άλλες νίκες για να επανέλθει η ηρεμία στις τάξεις της.

Εξέτισε ο αμυντικός Αντερσίεν (7/0), τιμωρήθηκε ο βασικός φορ Λίντμπεργκ (7/1, 1 ασίστ).

Μόλις μια νίκη σε τέσσερις αναμετρήσεις στην έδρα της (1-1-2).

3/4 no goal και under στην έδρα της.

Δεύτερο ματς αήττητη (0-0), πρώτο που κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, υποδεχόμενη την νεοφώτιστη Μπράγκε. Παίρνει δειλά-δειλά τα πάνω της και αποκτά αυτοπεποίθηση. Καλή στο πρώτο ημίχρονο, απώλεσε ευκαιρίες, στο δεύτερο έπεσε αισθητά η απόδοσή της.

Πήρε λίγο τα πάνω της από τα τελευταία θετικά αποτελέσματα και οι παίκτες της αγωνίζονται με περισσότερη αυτοπεποίθηση.

Δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα.

Σε τρεις εξόδους μετράει ισάριθμες ήττες.

Διαθέτει την χειρότερη επίθεση της κατηγορίας με μόλις 5 γκολ στο ενεργητικό της.