ΓΚΕΦΛΕ - ΛΑΝΤΣΚΡΟΝΑ (28/5/18, 20:00)

12:43 29-03-24

1
2

Πήρε ψυχολογία η ομάδα του Μιέλμπι, αφού στις καθυστερήσεις κατάφερε να κλέψει αποτέλεσμα στην έδρα της ισχυρής Εσκιλστούνα (1-1). Ανταγωνιστική και συνεπής αμυντικά, κυρίως στο πρώτο μέρος, κατάφερε να κρατήσει μακριά από την εστία της την αντίπαλο, ενώ η ίδια απείλησε σε μερικές περιπτώσεις. Στην επανάληψη δεν άλλαξε το σκηνικό παρότι έμεινε πίσω στο σκορ (57′), με την ισοφάριση να έρχεται στις καθυστερήσεις με πέναλτι.

Πήρε μεγάλη ψυχολογική τόνωση μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα στην έδρα της Εσκιλστούνα. Με τον τρόπο που ήρθε πανηγυρίστηκε σαν νίκη.

Εξέτισε και επιστρέφει ο βασικός μέσος Γιούνγκμπεργκ (7/2).

Αγνοεί την νίκη εδώ και πέντε αγωνιστικές (0-2-3).

4/5 goal goal στα πέντε τελευταία ανεξαρτήτου έδρας.

3/4 over εντός.

Άκρως ανταγωνιστική εμφανίστηκε η ομάδα του Αγκίμ Σόπι στο εντός έδρας παιχνίδι με την φορμαρισμένη Χάλμσταντ, υποχρεώνοντάς την σε λευκή ισοπαλία. Καλύτερη από την αντίπαλό της στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, έφτασε πιο κοντά στο γκολ, χάνοντας μάλιστα χτύπημα πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο.

Διανύει περίοδο ντεφορμαρίσματος και αυτό φέρνει ανησυχία στον κόσμο της.

Δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα και έτσι η αποστολή θα είναι πλήρης.