ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ - ΒΕΣΤΕΡΟΣ (20/7/20, 20:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ

2 - 0 20-07-20

ΒΑΣΤΕΡΑΣ

Για τον αγώνα ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ-ΒΑΣΤΕΡΑΣ γράφει ο Γιάννης Δρόσος Ημερομηνία: 14:43 20/07/20

1
2

Δεν ήταν κακή στο εντός έδρας παιχνίδι με την Νόρμπι. Δίχως να καταφέρει να απειλήσει άμεσα, ήταν αυτή που πλησίαζε περισσότερο το αντίπαλο τέρμα. Στο 64’ από αντεπίθεση το γκολ που δέχτηκε, στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε και πήρε αυτό που της άξιζε.

Δεν είναι αρνητική η συνολική της παρουσία στην παρθενική της συμμετοχή στην Σουπερέταν. Καταφέρνει να παρουσιάζει ανταγωνιστικό πρόσωπο έχοντας μόλις μια ήττα στο παλμαρέ της, αλλά και μόλις μια νίκη. Ο Χριστόπουλος κάνει καλή δουλειά, το κλίμα στο εσωτερικό της είναι καλό και σήμερα ευελπιστεί να πάρει την νίκη που θα την απομακρύνει από την επικίνδυνη ζώνη.

Εκτός ο αμυντικός Πέρσον (4/0) και ο δεξιός χαφ Οσμπρινκ (4/1). Αμφότεροι βασικοί.

Δεν ήταν πειστική η εμφάνισή της στο εντός έδρας ματς με την Λιουνγκσκίλε, κατάφερε ωστόσο να κλέψει την νίκη στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (2-1).
Καλύτερη της αντιπάλου της στο πρώτο μέρος, πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ της 1-0 (37’). Στην επανάληψη δέχτηκε πίεση, ισοφαρίστηκε στο 81’, στο τέλος έκλεψε την νίκη.

Η πορεία της είναι ικανοποιητική, αλλά η απόδοσή της έχει αρκετά σκαμπανεβάσματα, ωστόσο καταφέρνει να μετρά μόλις μια ήττα μέχρι τώρα.

«Πήραμε μια πολύ σημαντική νίκη με την Γιουνγκσίλε, κάτι που μας τονώνει την αυτοπεποίθηση. Το να κερδίζεις στο τέλος είναι πολύ σημαντικό για το ηθικό μιας ομάδας. Πηγαίνουμε στην Στοκχόλμη για την νίκη όπως κάνουμε σε κάθε ματς ανεξαρτήτως αντιπάλου» είπε ο αμυντικός Σαμπετκάρ.

Εκτός οι αμυντικοί Γιούανσον (2/0), Ρόγιο (1/0), Γιαν (1/0) και Φρέντρικσον (3/0), καθώς και ο χαφ Μότζια (1/0). Επιστρέφει ο αμυντικός Σαμπετκάρ (4/0) και ο τερματοφύλακας Σβένσον (1/-2),