ΓΙΟΥ ΣΙ ΝΤΙ - ΣΛΙΓΚΟ (29/4/19, 21:45) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΓΙΟΥ ΣΙ ΝΤΙ

0 - 2 29-04-19

ΣΛΙΓΚΟ

Για τον αγώνα ΓΙΟΥ ΣΙ ΝΤΙ-ΣΛΙΓΚΟ γράφει ο Θοδωρής Χαρόπουλος Ημερομηνία: 14:45 29/04/19

1
2

Όταν δεν φαίνεται επιθετικά χάνει η Γιου Σι Ντι, η άμυνά της μοιάζει πανταχόθεν, μόνο όταν σκοράρει έχει ελπίδα για κάτι καλό και αυτό φάνηκε και με την Σεντ Πάτρικς, όπου η άκαρπη υπεροχή δεν μεταφράστηκε σε ένα γκολ και στο β’ ημίχρονο λύγισε στην πίεση της Σεντ άτρικς, με το 2-0 εις βάρος της απόλυτα δίκαιο.

“Παίξαμε καλά κόντρα στη Σλίγκο στο Σόουγκραουντς την τελευταία φορά που αντιμετωπίσαμε ο ένας τον άλλο, έκτοτε όμως η αντίπαλός μας έχει βελτιωθεί πολύ, είναι ένα ματς που πρέπει να το κερδίσουμε” δηλώνει ο κόουτς των “φοιτητών” Κόλι Ο’Νιλ.

Εκτός μάχης μένει μόνο ο μακροχρόνια τραυματίας μπακ Όσαμ. Άλλο πρόβλημα δεν αναφέρεται.

“Αγιο είχε” που πήρε ισοπαλία από τη Φιν Χαρπς 1-1, αφού έχανε ως το 94’. Πίεσε βέβαια, πίεσε αφόρητα την αντίπαλό της και είχε πολλές ευκαιρίες να ισοφαρίσει νωρίτερα, αλλά λίγο το άγχος, λίγο η αστοχία και ένα κακώς ακυρωθέν γκολ του Παρκς για οφσάιντ, την κράτησαν στο μηδέν μέχρι τις καθυστερήσεις, όταν ο Κάγκλιν ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

“Η Γιου Σι Ντι ήταν φανταστική στο τελευταίο μεταξύ μας ματς, δεν έχω την παραμικρή αμφιβολία ότι θα είναι πάλι ιδιαίτερα ανταγωνιστική, άλλωστε αν μας χωρίζει κάτι στη βαθμολογία, είναι οι βαθμοί από αυτό ακριβώς το παιχνίδι, δεν έχουμε μεγάλες διαφορές” επισημαίνει ο Λίαμ Μπάκλεϊ.

Χωλαίνοντας αποχώρησε στο ημίχρονο του αγώνα με τη Φιν Χαρπς ο μέσος Μάρεϊ (5/0) και η συμμετοχή του κρίνεται αμφίβολη, ενώ την ύστατη ώρα θα κριθεί και το αν θα παίξει ο Κάλαν-ΜακΦέιντεν (μπακ, 9/1) που έχει χτυπήσει στο χέρι.

Γιου Σι Ντι

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Σλίγκο

Α' ΙΡΛΑΝΔΙΑΣ 2014 1 - 0 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 0 - 2, 0 - 2 2020 - 2021 - 2022 1 - 1, 0 - 2 2023 2 - 3, 2 - 1