ΝΑΓΚΑΣΑΚΙ - ΒΙΣΕΛ ΚΟΜΠΕ (18/4/18, 13:00)

08:00 29-03-24

1
2

*** Α’ Γύρος: Βίσσελ – Ναγκασάκι 2-2

Πήρε φόρα μετά την ιστορική πρώτη νίκη, κέρδισε διά περιπάτου την Γκάμπα (3-0). Προηγήθηκε με τον Νακαμούρα (1-0/18’), καθάρισε γρήγορα στην επανάληψη (2-0/48’,3-0/63’) και είχε ευκαιρίες για άλλα τόσο, χωρίς να απειληθεί στο παραμικρό.

Κάτι παραπάνω από ικανοποιητική η μέχρι τώρα παρουσία στην έδρα της, παρότι αγωνίζεται κατά βάση με τους αναπληρωματικούς. Κέρδισε τα δύο προηγούμενα εντός με Σόναν (2-1) και Τοσού (3-2).

Προβλήματα απουσιών πάντως δεν αντιμετωπίζει.

Στο Over 2,5 και G/G και τα 3 παιχνίδια της στο Λιγκ Καπ.

Σημαντικό διπλό στη Γιοκοχάμα (νίκη 2-1), χωρίς πάντως να εντυπωσιάσει. Ανιαρό παιχνίδι για 50 λεπτά, με το ρυθμό ξαφνικά να ανεβαίνει και όταν έμεινε πίσω στο σκορ (1-0/58’), κατάφερε να βγάλει εξαιρετική αντίδραση και να το γυρίσει με δύο πανέμορφα γκολ (1-1/67’, 1-2/79’).

Παραδοσιακά με κίνητρο στο Λιγκ Καπ και τους περισσότερους βασικούς. Δύο σερί διπλά σε Τοσού (0-2) και Σόναν (0-3).

Εξέτισε στο πρωτάθλημα ο σταρ Ποντόλσκι (1/2), το πιθανότερο να ξεκινήσει βασικός. Δεν έχουν επισημανθεί άλλες απουσίες.

Στα εκτός έδρας στη διοργάνωση μετρά 9 σερί με N/G, μαζί με την περασμένη σεζόν!