1
2

*** Α’ Γύρος: Ναγκασάκι – Σόναν 2-1
*** Πρωτάθλημα: Σόναν – Ναγκασάκι 2-1 (24/02)

Δίκαια γνώρισε βαριά ήττα στη Σιμίζου (4-2) το Σάββατο, δεχόμενη δύο γκολ από πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο και άλλα δύο γκολ γρήγορα στην επανάληψη. Οι όποιες ευκαιρίες της ήρθαν έπειτα, όπως και τα δύο γκολ από Κικούτσι (66’) και Νόντα (92’).

Από τις ομάδες που μας έχει συνηθίσει ούτως ή άλλως να παίζει με κίνητρο στο Λιγκ Καπ, χρησιμοποιώντας συνήθως 4-5 βασικούς, λογικά το ροτέισον θα περιοριστεί κι άλλο, ελέω και της κρισιμότητας της αναμέτρησης.

Τρεις μακροχρόνιοι, με τις απουσίες τους να μην επηρεάζουν.

Στο Over 2,5 και G/G και τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, ενώ τα τρία πιο πρόσφατα ήταν και στο 4-6 γκολ!

Επιβλητική εμφάνιση και νίκη στο ντέρμπι νεοφώτιστων με την Ναγκόγια (3-0), όπου δεν ήταν μόνο τα τρία γκολ από Νακαμούρα (3’, 49’) και Σουζούκι (76’), αλλά και το γεγονός ότι είχε φάσεις και για άλλα τόσα.

’’Τελικός’’ πρόκρισης στην επόμενη φάση, στη Ναγκασάκι αρκεί και η ισοπαλία, μιας και υπερτερεί στα μεταξύ τους, έχοντας και καλύτερη διαφορά τερμάτων και καλύτερη επίθεση.

Τιμωρημένος ο βασικός στη διοργάνωση χαφ Τ. Ουσούι (2/1), εξέτισε στο προηγούμενο ο έμπειρος χαφ Μαέντα (2/0). Με κράμα βασικών-αναπληρωματικών, παρά την κρισιμότητα του αγώνα το πιθανότερο να μείνει σ’ αυτή τη λογική.

Στο Over 2,5 και G/G τα 8/10 τελευταία παιχνίδια της εκτός έδρας στις δύο διοργανώσεις.