ΓΙΟΚ. ΜΑΡΙΝΟΣ - ΝΙΓΚΑΤΑ (16/5/18, 13:00)

18:41 28-03-24

1
2

*** Α’ Γύρος: Νιιγκάτα – Γιοκοχάμα 1-3

Στην ισοπαλία έμεινε στο ντέρμπι… απογοητευμένων με την Γκάμπα (1-1) το Σάββατο. Είχε τον έλεγχο και τις ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, γρήγορα στην επανάληψη όμως βρέθηκε πίσω στο σκορ δεχόμενη γκολ πίσω από το… κέντρο (0-1/52’).

Ισοφάρισε με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ από τον Αμάνο (1-1/61’), είχε άλλη μία σπουδαία ευκαιρία, χωρίς να απειληθεί στο ελάχιστο.

Κοντά στην πρόκριση η Γιοκοχάμα, της αρκεί να μην ηττηθεί. Αν και η αμφισβήτηση παραμένει προς το πρόσωπο του Ποστέκογλου, εντούτοις το κλίμα που δημιουργείται από τη διοίκηση είναι ότι δεν τίθεται θέμα αντικατάστασης του, ακόμα και στη δίμηνη διακοπή που θα ακολουθήσει.

Εξέτισε ο Ρώσος χαφ και βασικός στη διοργάνωση, Σινοζούκα (4/1), ο Ποστέκογλου περιόρισε το ροτέισον στα τελευταία στο Λιγκ Καπ, ένα παραπάνω τώρα.

4/5 Over 2,5 στα τελευταία στην έδρα της, στο G/G τα 9/10 τελευταία της στη Γιοκοχάμα.

Δείχνει να βρίσκει για τα καλά τα πατήματά της, πήρε σημαντικό διπλό στην έδρα της Σίμπα (νίκη 2-1), με ανατροπή στην επανάληψη και χάρη σε δύο τέρματα από τον Ουατανάμπε (67’, 75’).

Σε απόσταση βολής πλέον από τις θέσεις των πλέι οφ, σημαντικό ότι έχει βελτιώσει την αγωνιστική της παρουσία από τον Απρίλιο και μετά. Ο τεχνικός Σουζούκι δεν έχει ξεκαθαρίσει αν θα περιορίσει το ροτέισον, μέχρι στιγμής με τους περισσότερους αναπληρωματικούς στο Λιγκ Καπ.

Τραυματίστηκε ο MVP της στη σεζόν Καβάτα (12/4), χωρίς ούτως ή άλλως να αγωνίζεται στη διοργάνωση.

Στο Over 2,5 και G/G και τα πέντε τελευταία παιχνίδια της στις δύο διοργανώσεις.