1
2

*** Α’ Γύρος: Χιροσίμα – Ουράβα 0-0
*** Πρωτάθλημα: Ουράβα – Χιροσίμα 1-2 (04/03)

Στο 0-0 με την Τοσού, κάτω από έντονη βροχόπτωση, σε παιχνίδι με κακό ρυθμό, όπου απλά είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και τις 4-5 ευκαιρίες, με πιο σημαντική με τον Κορόκι στο τέλος του ημιχρόνου.

Η Ουράβα προκρίνεται σίγουρα με νίκη ή ισοπαλία, ενώ σε περίπτωση ήττας θέλει ουσιαστικά να χάσει στο άλλο ζευγάρι η Γκάμπα, μιας και μειονεκτεί στη μεταξύ τους ισοβαθμία, έχοντας τρία γκολ λιγότερα.

Πλήρης απογοήτευση για την πορεία στο πρωτάθλημα, μόνο μία νίκη στα τελευταία έξι (1-2-3) και μόλις στο +2 από τη ζώνη πλέον. Ξεκάθαρο εξ αρχής πάντως ότι έχει κίνητρο στο Λιγκ Καπ.

Δεν υπάρχουν σημαντικές απουσίες, πιθανότερο σενάριο ο Ολιβέιρα να παρατάξει τη βασική του ενδεκάδα ελέω και της κρισιμότητας της αναμέτρησης.

Στο Under 2,5 και N/G και τα οκτώ τελευταία παιχνίδια της και στις δύο διοργανώσεις, στο 0-1 γκολ τα έξι εξ αυτών.

Συνεχίζει ακάθεκτη την πορεία της προς τον τίτλο, πέρασε και από την έδρα της Σεντάι (νίκη 3-1). Πρωταγωνιστής, ποιος άλλος, από τον αρχισκόρερ της Πάτρικ (14/10), που ισοφάρισε στο τέλος του ημιχρόνου (1-1/41’) και πέτυχε το τρίτο (1-3/83’). Το διαχειρίστηκε καλά ενδιάμεσα, το προβάδισμα από ατομική προσπάθεια του Κασίβα (1-2/71’).

Η Χιροσίμα προκρίνεται σίγουρα μόνο με νίκη. Από τους δύο της σκόρερ στο προηγούμενο, μόνο ο Κασίβα έχει γράψει μια συμμετοχή στο Λιγκ Καπ, ο τεχνικός Γιοφούκου δε ξεκαθάρισε αν θα περιορίσει το ροτέισον ελέω και της κρισιμότητας του αγώνα.

Λείπουν δύο μακροχρόνιοι, με τις απουσίες τους να μην επηρεάζουν.

Στο Over 2,5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της εκτός έδρας στο Λιγκ Καπ.