ΛΟΚΕΡΕΝ - ΜΟΥΣΚΡΟΝ (22/9/18, 21:00)

12:53 29-03-24

1
2

Για 4η φορά φέτος δέχτηκε γκολ στα τελευταία λεπτά, με την ήττα (1-2) στην έδρα της Μπριζ να έρχεται άδικα και με οδυνηρό τρόπο (98’, πέναλτι).
Προηγήθηκε (8’) σε εξαιρετικό δικό της α’ μισό, που είχε ευκαιρίες και γι’ άλλο. Δεν άντεξε την πίεση της έδρας στο τελευταίο ημίωρο.

«Τεράστια η απογοήτευση. Φτάσαμε την Μπριζ στα όρια της» παραδέχτηκε ο κόουτς Μας, δίνοντας βέβαια συγχαρητήρια στους παίκτες του για την πρόοδο των 2 τελευταίων αγωνιστικών.

Νέα απουσία ο αναπληρωματικός χαφ Ρασούλ (3/0/2αλλ.).

Νικηφόρο ντεμπούτο για τον Γερμανό τεχνικό Στορκ, που άλλαξε άμεσα τη ψυχολογία και βελτίωσε την αγωνιστική εικόνα κόντρα στην Κορτράικ (1-0).
Οι πρώτοι βαθμοί ήρθαν με πέναλτι (42’) αλλά και κυριαρχικό ποδόσφαιρο για 75 λεπτά. Κουράστηκε και αγχώθηκε σε δοκάρι της αντιπάλου στο φινάλε (90′).

Επέστρεψε η ευφορία στις τάξεις της, καθώς η έλευση του Στορκ έβαλε αυτόματα τέλος στο κάκιστο ξεκίνημα.
“Ακόμα δεν καταφέραμε τίποτα, αλλά ήταν μία καλή αρχή” το συμπέρασμα του Γερμανού.

Ούτε σήμερα η επάνοδος του βασικού γκολκίπερ Βέρνερ (6 συμ.) και του στόπερ Ντουσέν (1/0). Νέα απουσία ο επ. χαφ Μπένσον (2/0).
Επιστρέφουν στις επιλογές ο μπακ Κατράνης (6/0) και ο χαφ Ναπολεόνε (5/0).