ΟΥΜΕΟ - ΝΤΕΓΚΕΡΦΟΡΣ (21/9/20, 20:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΟΥΜΕΟ

0 - 6 21-09-20

ΝΤΕΓΚΕΡΦΟΡΣ

Για τον αγώνα ΟΥΜΕΟ-ΝΤΕΓΚΕΡΦΟΡΣ γράφει ο Γιάννης Δρόσος Ημερομηνία: 13:50 21/09/20

1
2

Μόλις ένα ημίχρονο άντεξε στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την ισχυρή Χάλμσταντ, στο δεύτερο κατέρρευσε δεχόμενη μεγάλη πίεση και κατά συνέπεια τέσσερα γκολ γνωρίζοντας έτσι την ήττα με το βαρύ 0-4.

Μπήκε τέλος στο αήττητο σερί των τεσσάρων αγωνιστικών με την ήττα στο Χάλμσταντ. Στο πρόγραμμα το συγκεκριμένο αποτέλεσμα, όμως δεν είναι καθόλου ικανοποιημένη από την εμφάνισή της. Μπροστά της έχει ακόμα ένα δύσκολο παιχνίδι με ισχυρό αντίπαλο, ωστόσο τα περιθώρια στενεύουν, βρίσκεται εδώ και καιρό εντός ζώνης υποβιβασμού και είναι αναγκασμένη να ψάξει αποτέλεσμα.

Δεν αναφέρονται προβλήματα.

Κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο με την Ντάλκουρντ εντός, την κέρδισε πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό 2-1. Μια φάση και ένα εύστοχο πέναλτι όλο κι όλο για την Ντάλκουρντ, η ίδια ανέβασε ρυθμό στην επανάληψη, βρήκε δυο φορές δίχτυα, θα μπορούσε να πετύχει και περισσότερα.

«Μας περιμένει μια δύσκολη ομάδα. Πρέπει να διατηρήσουμε την μπάλα στην κατοχή μας, να έχουμε υπομονή και να προσπαθήσουμε να ανοίξουμε τον αντίπαλο, καθώς η Ούμεο εστιάζει πολύ στο αμυντικό παιχνίδι» σχολίασε ο Σούλμπεργκ.

Τιμωρημένος ο βασικός μέσος Γκράβιους 16/2). Εκτός αποστολής ο εξτρέμ Αγιάζ (13/2) και ο στόπερ Γιανέφσκι (12/0)