ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ - ΓΚΑΪΣ (13/7/20, 20:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ
SPECIAL BET

ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ

2 - 0 13-07-20

ΓΚΑΪΣ

Για τον αγώνα ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ-ΓΚΑΪΣ γράφει ο Γιάννης Δρόσος Ημερομηνία: 13:52 13/07/20

1
2

Ένα καλό ημίχρονο στην πρωτεύουσα κόντρα στην Ακρόπολις δεν ήταν αρκετό για να της δώσει την νίκη, συμβιβάστηκε με το ισόπαλο 2-2. Απόκτησε προβάδισμα δυο  τερμάτων (12’, 50’), επαναπαύτηκε, έδωσε τα ηνία στον αντίπαλο και ανήμπορη να διαχειριστεί και να ελέγξει τον ρυθμό, παρασύρθηκε, δέχτηκε δυο τέρματα (74’, 89’), ενώ φλέρταρε στις καθυστερήσεις ακόμα και με την ήττα.

Με εξαίρεση την νίκη στην πρεμιέρα στην έδρα της Χάλμσταντ δεν έχει να επιδείξει απολύτως τίποτα. Ανιαρό, δίχως ρυθμό και ουσία το ποδόσφαιρό της, λογικό επακόλουθο το να βρίσκεται εντός επικίνδυνης ζώνης έχοντας την χειρότερη επίθεση της κατηγορίας με 4 γκολ στο ενεργητικό της.

«Υπάρχει θετική ενέργεια στην ομάδα εξαιτίας ορισμένων καλών εμφανίσεων. Κάναμε ένα καλό παιχνίδι κόντρα στην Σούντσβαλ, ενώ για εβδομήντα λεπτά με την Ακρόπολις ήταν καλοί. Πηγαίνουμε στο ματς με αυτοπεποίθηση» σχολίασε ο βοηθός προπονητή, Αλεξάντερ Τένγκριντ.

Πλήρης η αποστολή της.

Δεν έβγαλε μάτια με την Ντάλκουρντ εντός, όμως κατάφερε να πάρει σημαντική νίκη με 2-1. Με θέματα στην άμυνα, σε πολλές περιπτώσεις γλίτωσε από δεύτερο τέρμα. Αποτελεσματική επιθετικά, εκμεταλλεύτηκε τα φθηνά λάθη της αντιπάλου της κάνοντας έτσι την διαφορά.

Άρχισε παίρνει αποτελέσματα η ομάδα του Γιάκομπσον παρόλο που δεν πιάνει υψηλά επίπεδα απόδοσης. Πήγε στο Τρέλεμποργκ με τονωμένη αυτοπεποίθηση με τον ίδιο να ευελπιστεί σε θετικό αποτέλεσμα:

«Η Τρέλεμποργκ είναι σφιχτή ομάδα με το 4-4-2 που παίζει. Όταν ξεκινούν το παιχνίδι από πίσω το κάνουν με τρεις παίκτες στην πρώτη γραμμή και θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί με αυτό. Το να τους αντιμετωπίζεις στο Βονγκαβάλεν είναι πάντα μια δύσκολη αποστολή, αλλά είχαμε περισσότερο χρόνο ξεκούρασης σε σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι με την Ντάλκουρντ και έτσι ελπίζω να μπορέσουμε να σταθούμε καλά στο γήπεδο».

Εκτός αποστολής ο αριστερός μπακ Αντερσίεν (2/0), ο αμυντικός και αρχηγός Κάλε Νίστρεμ (4/1), καθώς και ο Βάλστρεμ (2/0), ο μέσος Ραντζέλοβιτς (2/0), ο χαφ Χάρβεϊ (1/0), ο αναπληρωματικός μπακ Σνίμπ (2/0, 2 αλλαγή) και ο τερματοφύλακας Εκμαν (1/-3).