ΚΟΡΙΝΘΙΑΝΣ - ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ (17/6/21, 02:30) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΚΟΡΙΝΘΙΑΝΣ

1 - 2 17-06-21

ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ

Για τον αγώνα ΚΟΡΙΝΘΙΑΝΣ-ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ γράφει ο Άκης Αχλατλής Ημερομηνία: 11:21 16/06/21

1
2

*** Ιδια πολιτεία, χωρίς αντιπαλότητα.

Αφησε θετική γεύση η εμφάνισή της στο κλάσικο μίσους με την Παλμέιρας, από την οποία απέσπασε και 1-1 (1-0/3′, 1-1/55′). Το σημαντικό, ότι δεν κατέρρευσε ψυχολογικά στο γρήγορο γκολ. Ανέβασε σταδιακά απόδοση, έβγαλε καλή ένταση και το έφερε στα ίσια. Πιέστηκε λίγο στο τέλος, χρειάστηκε τον γκολκίπερ Κάσιο για να κρατήσει.

Ικανοποιημένος ο Σιλβίνιο με την προσπάθεια των παικτών του και λίγο πιο ήρεμος στον πάγκο του, αναζητά λύσεις κυρίως στο μεσοεπιθετικό κομμάτι και το γκολ που δεν έρχεται εύκολα. Σε κάθε περίπτωση, η γεύση που άφησε η εμφάνιση στο ντέρμπι ήταν καλή. Οπότε η Τιμάο μετράει δύο σερί θετικές εμφανίσεις και το μομέντουμ της πάει να τσιμπήσει προς τα πάνω. Το ζητούμενο είναι να το σταθεροποιήσει τώρα και το παιχνίδι με την Μπραγκαντίνο είναι ένα δυνατό τεστ καθώς εντός έδρας είναι που αποτυγχάνει ως τώρα η ομάδα του Σιλβίνιο.

Διεθνής ο μεσοεπιθετικός Οτέρο (1/0). Εκτός ο βετεράνος φορ Ζο (1/0) και ακόμη τέσσερις μακροχρόνιοι στο ιατρικό δελτίο, απουσιάζουν από το πρωτάθλημα Παουλίστα και δεν επηρεάζουν άμεσα.

Αυτοκτονική διάθεση στο 2-2 (1-0/6′, 2-0/45′, 2-1/75′, 2-2/90+3′) με την Φλουμινένσε. Είχε τον έλεγχο σε όλο, αξιοποίησε δύο λάθη στο αντίπαλο transition για ισάριθμα γκολ, δεν το καθάρισε, έδωσε δικαιώματα, κόρνερ και πέναλτι στις καθυστερήσεις έφεραν την μαχαιριά στην καρδιά. Για απουσία συγκέντρωσης στο δεύτερο ημίχρονο μίλησε ο μέσος Εβαντζελίστα, γκάζια στην άμυνα από τον Μπαρμπιέρι, δεύτερο εντός έδρας που δίνει φτηνά γκολ στους αντιπάλους της.

Στην δυσκολία του προγράμματος που έχει βγάλει η ομάδα του ως τώρα, από το Παουλίστα, το Σουνταμερικάνα μέχρι και σήμερα στάθηκε ο Μαουρίσιο Μπαρμπιέρι. Για αναμετρήσεις που κρίνονται στην λεπτομέρεια μίλησε και πως η ισοπαλία στο προηγούμενο άφησε μία γεύση απογοήτευσης.

Διεθνής ο φορ Ουρτάδο (1/0), με covid-19 εκτός παραμένει ο ποιοτικός φορ Αλεχάντρο (-). Θα πάρει ανάσες απόψε ο καταλυτικός οργανωτής Κλαουντίνιο (2/0), μυϊκό πρόβλημα για τον μπακ/μέσο Λουάν Κάντιντο (3/1), ακόμη τρεις μακροχρόνιοι στο ιατρικό που δεν επηρεάζουν.

Κορίνθιανς

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΟΥΝΤΑΜΕΡΙΚΑΝΑ ΚΥΠΕΛΛΟ ΒΡΑΖΙΛΙΑΣ

Μπραγκαντίνο

ΟΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΟΥΝΤΑΜΕΡΙΚΑΝΑ ΚΥΠΕΛΛΟ ΒΡΑΖΙΛΙΑΣ ΛΙΜΠΕΡΤΑΔΟΡΕΣ

Α' ΒΡΑΖΙΛΙΑΣ 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 0 - 2 2021 1 - 2 2022 1 - 0 2023 0 - 1