ΤΡΟΜΣΟ - ΜΙΟΝΤΑΛΕΝ (24/10/21, 18:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΤΡΟΜΣΟ

1 - 0 24-10-21

ΜΙΟΝΤΑΛΕΝ

Για τον αγώνα ΤΡΟΜΣΟ-ΜΙΟΝΤΑΛΕΝ γράφει ο Αλέξανδρος Αντωνίου Ημερομηνία: 05:23 24/10/21

1
2

Σαν να κατέβηκε για να χάσει, στο 0-3 από τη Μόλντε. Ελάχιστα πράγματα επιθετικά, υποκλίθηκε στην ανωτερότητα της αντιπάλου της, έδειξε μονάχα μια μικρή βελτίωση στο δεύτερο μέρος.

«Το πρώτο ημίχρονο ήταν δύσκολο. Τα πήγαμε αρκετά καλά στην επανάληψη, δεν μπορούμε να κάνουμε όμως κάτι για το αποτέλεσμα» δήλωσε ο Χέλστρουπ.

Στο +4 από τον υποβιβασμό, η ήττα της Στάμπαεκ χθες (23/10), της δίνει ακόμα μεγαλύτερη ασφάλεια, με νίκη επί της ουραγού Μιοντάλεν θα είναι… καβάλα στο άλογο. Κόντρα στη Μόλντε μοιραία, δεν έδειξε πολλά, η εικόνα της όμως είναι θετική το τελευταίο διάστημα και δείχνει πως αξίζει να παραμείνει και τη νέα χρονιά στη μεγάλη κατηγορία.

Εκτός ο μπακ χαφ Νίλσεν (14/0), ο κεντρικός χαφ Άντονσεν (16/1) και ο φορ Εμπιγέ (16/6).

Υπέστη τη μεγαλύτερη ήττα της ιστορίας της στην πρώτη κατηγορία, στο 0-7 από τη Χάουγκεσουντ. Το τελικό σκορ τα μαρτυρά όλα, διαλύθηκε ολοκληρωτικά σε άμυνα και επίθεση από έναν αγριεμένο αντίπαλο.

«Ήταν μια επίπονη εμπειρία. Χάσαμε 7-0 κι αυτό είναι ντροπιαστικό» σχολίασε ο Χάνσεν. «Φυσικά είμαι απογοητευμένος, ήταν πολύ επίπονο. Δείξαμε απάθεια κι αυτό δεν μου άρεσε καθόλου» πρόσθεσε ο αμυντικός χαφ Γκάουσετ.

Χωρίς νίκη στα τελευταία δώδεκα, ο υποβιβασμός πλησιάζει και ήδη υπάρχουν σενάρια αποχώρησης του Χάνσεν στο τέλος της σεζόν, ειδικά αν η ομάδα πέσει κατηγορία. Υπενθυμίζεται πως ο 52χρονος τεχνικός βρίσκεται στην ομάδα από το 2006. Κάθε ματς από εδώ και πέρα είναι τελικός για εκείνη, χρειάζεται μια υπέρβαση, προκειμένου να σώσει την κατηγορία. Δεν αποκλείεται να υπάρξει περαιτέρω συσπείρωση, μετά τις φήμες που κυκλοφορούν για την ενδεχόμενη αποχώρηση του Χάνσεν.

Αμφίβολοι ο στόπερ Γιανέφσκι (4/0) και ο εξτρέμ Μπρούσταντ (21/1).

Τρόμσο

Μιοντάλεν

Α' ΝΟΡΒΗΓΙΑΣ 2014 - 2015 0 - 0 2016 - 2017 - 2018 - 2019 2 - 2 2020 - 2021 1 - 0 2022 - 2023 -
Β' ΝΟΡΒΗΓΙΑΣ 2014 1 - 1 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 - 2021 - 2022 - 2023 -