ΑΛΜΕΡΕ - ΓΚΟΟΥ ΑΧΕΝΤ (27/10/21, 21:00) ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΑΛΜΕΡΕ

0 - 2 27-10-21

ΓΚΟΟΥ ΑΧΕΝΤ

Για τον αγώνα ΑΛΜΕΡΕ-ΓΚΟΟΥ ΑΧΕΝΤ γράφει ο Γιώργος Πετρής Ημερομηνία: 12:04 27/10/21

1
2

ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ
Πρώτος γύρος. Μονά ματς. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

Δεν μπαίνει τέλος στον κατήφορο της Αλμερε, τέσσερις σερί ήττες και 5-2 εντός από τους νέους της Αϊντχόφεν.

Από τα γνωστά ονόματα της δεύτερης κατηγορίας, σταθερά ψηλά όλα τα προηγούμενα χρόνια, κερδίζει την έξοδο στα πλέι οφ ανόδου, αλλά εκεί δεν καταφέρνει να κάνει το κάτι παραπάνω. Δεν σφυρίζει αδιάφορα για το κύπελλο, αλλά πρώτος στόχος παραμένει το πρωτάθλημα, εκεί που τα πηγαίνει δραματικά από το ξεκίνημα της σεζόν. Το οξύμωρο είναι ότι ακόμα στηρίζεται ο τεχνικός Φερμπέικ.

1-2 απουσίες δεν επηρεάζουν.

Προέρχεται από τεράστια εκτός έδρας νίκη, επικράτησε με 2-1 εκτός έδρας της Φιτέσε. Βρέθηκε να χάνει στο ξεκίνημα, δεν μάσησε, ισοφάρισε και στις καθυστερήσεις με πέναλτι έφτασε στην ανατροπή.

Πέρυσι βρισκόταν στα αλώνια (κέρδισε την άνοδο στο φινάλε της λίγκας και με απίστευτο τρόπο), φέτος στην Eredivisie και ο μοναδικός της στόχος είναι να καταφέρει να παραμείνει. Τα πηγαίνει σούπερ έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Τιμωρημένος ο πολύτιμος χαφ Γιάννης Μπότος (9/2)  και ο επιθετικός Λίντεμπεργκ (9/0) σε δεύτερο σερί.

Ο τεχνικός της ανακοίνωσε ότι θα κάνει αλλαγές.

Άλμερε

Γκόου Αχέντ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΟΛΛΑΝΔΙΑΣ 2013/2014 - 2014/2015 - 2015/2016 - 2016/2017 - 2017/2018 - 2018/2019 - 2019/2020 1 - 3 2020/2021 - 2021/2022 0 - 2 2022/2023 -